Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

Ai ajde da zastanemo malo. Postavljeno je pitanje, kako neki ljudi mogu da pokazuju slike izmasakriranog mladića kao dokaz da ovaj nije ubijen, kako ih nije sramota. Na to su nuđeni razni odgovori tipa - oni su divljaci, propao sistem vrednosti, itd. Na to je Kasper ponudio jedno alternativno viđenje, sa kojim se u načelu slažem. Nije im ponuđeno ništa drugo. Svako brani svoje, po svaku cenu, a prebrojavanje tuđih žrtava i mahanje kojekakvim "falsifikatima" (Markale, Račak, itd) je odavno legitimna taktika u Srbiji. ovo je posebno ogavan čin, ali daleko od toga da je bez presedana.
bold - realno, ne znam, već sam napisao da se čak i prebijanje Tatona može nekako dovesti na politički nivo, ali ovo...ovo je za mene stvar za ljude koji su stručni ne u društvenim naukama, nego u oblasti medicine. Ali - ti koji drže sliku, za razliku od svoje dece, nisu odrastali u periodu "raspalih sistema vrednosti", tako da i to otvara zanimljiva pitanja...Što se tiče toga da mladima nije ponuđen adekvatan životni sadržaj, usled čega ne bi dolazilo do tako čestih primera organizovanog nasilja, sa time se slažem sa tobom i Casperom. Ono oko čega ćemo se teško složiti je - kakav sadržaj. Ali ne verujem da se tu može i možemo složiti.Jer u onome što vi (uslovno da kažem, sa levice, ne levog centra), mislite da bi bilo rešenje, ja vidim kao deo uzročnika problema. Edited by MancMellow
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

A šta je to? I mislim da kasper i ja nastupamo sa vrlo različitih pozicija.A kad društvene pojave počneš da prebacuješ iz političkog, pravnog, sociološkog, u medicinski diskurs, onda nešto nije u redu.

Edited by Syme
Link to comment
A to izgubljeno vreme se meri dvocifrenim brojem sati svakog dana.
au, pa to o meni?!?...sad bez zezanja, ona slika, transparent, šta već je, za mene, grđa stvar od nekrofilije, jednostavno, da čovek zanemiali to nije razlog istresanja po svemu i svima, u pitanju je konkretan i više nego očit činiskreno, trudim se da razumem poslednjih nekoliko strana, šta je poželjno, takmičenje u napisanom zgražavanju, ili traženje uzroka za samu ideju takvog ispoljavanjapardon Edited by mire
Link to comment
A šta je to? I mislim da kasper i ja nastupamo sa vrlo različitih pozicija.
možda sam pogrešno shvatio, ali on je malo ekstremniji, a ti malo umereniji levičar, ne?
Link to comment

Zato što duboko verujem da su ovakve pojave moguće u svakom obliku društvenog uređenja, ukoliko to društvo ne vodi borbu protiv njih. Kao što verujem da među društvima u kojima su ovakve pojave nezamislive ima i onih kapitalističkih i onih komunističkih i ne znam kakvih već.Dakle smatram da to nije pitanje društvenih odnosa već društvenih vrednosti.

Link to comment
možda sam pogrešno shvatio, ali on je malo ekstremniji, a ti malo umereniji levičar, ne?
Pa njega bi morao da pitaš sam, ali meni se čini da on teži raznim vansistemskim grupama. Ja sam sebi izgledam vrlo umeren, ali mi moraš reći šta je to po tebi umereno, odnosno u odnosu na šta to merimo (levicometrija -_- ).Ali me zapravo zanima šta misliš da Kasper i ja predlažemo a za šta ti smatraš da je deo problema? Edited by Syme
Link to comment
Zato što duboko verujem da su ovakve pojave moguće u svakom obliku društvenog uređenja, ukoliko to društvo ne vodi borbu protiv njih. Kao što verujem da među društvima u kojima su ovakve pojave nezamislive ima i onih kapitalističkih i onih komunističkih i ne znam kakvih već.Dakle smatram da to nije pitanje društvenih odnosa već društvenih vrednosti.
Izvini, ali :lolol:
Link to comment

Pa ne, mislim, nema veze sa društvenim odnosima, nego sa društvenim vrednostima. Još samo da mi pokažeš u kom su univerzumu ova dva nepovezana, pa da se razilazimo.Ne razumem šta je zapravo tvoja teza - da ovo nije ni koji način društveno uslovljeno? Ali otkud onda društvene vrednosti? Pre će biti da zapravo hoćeš reći da su ovakvi ljudi posebni medicinski slučajevi koje druge države drže pod kontrolom, a eto mi ne. Voleo bih da pojasniš.

Edited by Syme
Link to comment
Zato što duboko verujem da su ovakve pojave moguće u svakom obliku društvenog uređenja, ukoliko to društvo ne vodi borbu protiv njih. Kao što verujem da među društvima u kojima su ovakve pojave nezamislive ima i onih kapitalističkih i onih komunističkih i ne znam kakvih već.Dakle smatram da to nije pitanje društvenih odnosa već društvenih vrednosti.
gospode bože, slažem se...imam podosta dece i, nevezano od društvenih odnosa, borio bih se za njih do zadnjeg atoma snage, čak i da znam da su nešto skriviliali nikada u toj borbi ne bih kaljao nekog drugog, ni krivog ni dužnogstoga me onakav "transparentni" postupak boli, gotovo fizički
Link to comment
Pa ne, mislim, nema veze sa društvenim odnosima, nego sa društvenim vrednostima. Još samo da mi pokažeš u kom su univerzumu ova dva nepovezana, pa da se razilazimo.Ne razumem šta je zapravo tvoja teza - da ovo nije ni koji način društveno uslovljeno? Ali otkud onda društvene vrednosti? Pre će biti da zapravo hoćeš reći da su ovakvi ljudi posebni medicinski slučajevi koje druge države drže pod kontrolom, a eto mi ne. Voleo bih da pojasniš.
pa bio je jasan ako si želeo da razumeš šta je hteo da kaže. bio je neprecizan i napisao je "društveni odnosi" ali je jasno da je mislio na politički sistem.
Link to comment

Trebalo je da piše uređenja umesto odnosa, al verujem da bi te jednako nasmejalo, tako da...Moja teza je da ovo društvo može da iskoreni takve pojave, da može da formira sistem vrednosti dostojan čoveka 21. veka, da može da se upristoji.... i pored toga što je kapitalističko.I da ne krivim kapitalizam kao takav, više krivim društvenu elitu koja je ovakve pojave ignorisala ili čak ohrabrivala dok nisu došli do toga da postanu opšteprihvaćene.

Link to comment
pa bio je jasan ako si želeo da razumeš šta je hteo da kaže. bio je neprecizan i napisao je "društveni odnosi" ali je jasno da je mislio na politički sistem.
Ne razumem kako to išta menja. Kako su to vrednosti jednog društva nepovezane sa njegovim političkim sistemom?
Trebalo je da piše uređenja umesto odnosa, al verujem da bi te jednako nasmejalo, tako da...Moja teza je da ovo društvo može da iskoreni takve pojave, da može da formira sistem vrednosti dostojan čoveka 21. veka, da može da se upristoji.... i pored toga što je kapitalističko.I da ne krivim kapitalizam kao takav, više krivim društvenu elitu koja je ovakve pojave ignorisala ili čak ohrabrivala dok nisu došli do toga da postanu opšteprihvaćene.
Da znaš i da bi me nasmejalo.A na osnovu čega tvrdiš da je tvoje objašnjenje iz društvene elite, bolje od onog iz kapitalizma i nacionalizma? Društvena elita ne postoji u vakuumu. Opet, ne kažem da nisi u pravu, samo mi je neverovatno kako kategoriki odbacuješ Kasperovu tezu, kao da je predložio nešto potpuno šašavo, a ne jedno ipak poznato i uticajno objašnjenje društvenih pojava. Edited by Syme
Link to comment
Pa njega bi morao da pitaš sam, ali meni se čini da on teži raznim vansistemskim grupama. Ja sam sebi izgledam vrlo umeren, ali mi moraš reći šta je to po tebi umereno, odnosno u odnosu na šta to merimo (levicometrija -_- ).Ali me zapravo zanima šta misliš da Kasper i ja predlažemo a za šta ti smatraš da je deo problema?
Ne mogu sad Syme u tu raspravu, nemam vremena, možda uveče. Jbg, šta da se radi... Eto, pogrešio sam što sam vam "čitao misli", sorry. Ući ću "dublje", kad ne budem imao ništa drugo da radim, ok?
Link to comment

Političko i pravno bezakonje i vekovno izbegavanje uterivanja osnovnih društvenih vrednosti. Smenjivanje vlasti koje ne vide dalje od kraja svog mandata, nego su zauzeti ovozemaljskijim stvarima koje se uglavnom tiču njihovg džepa. Prosto ko pasulj, nema potrebe ubacivati stvari u ideološke fioke, kad ideologija ovde nikad nije ni postojala.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...