Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

Npr. to što nema blage veze da aktuelnom temom na topiku? Kakve koji moj imaju veze kapitalizam, nacionalizam i huliganizam sa time da ljudi ne vide ništa loše u tome da nose sliku čoveka koga su njihova deca unakazila pa ubila kao dakaz da njihova deca nisu ubice? Nema je! Do takve moralne katastrofe u njihovim glavama nije došlo ni zbog kapitalizma kao takvog, a ni zbog nacionalizma i huliganizma. Zato je sve ovo što on piše besmislano filozofiranje.Mislim, najmanji problem da se i ja svrstam međ neobrazovane i tome pripišem nerazumevanje caspera, ali mi se čini da nije to, da je ipak do njega.

Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Nekoliko puta sam rekao da ne znam. Ali znam da nije zbog ovoga što casper kaže. Onaj deo koji razumem.
Možda je to teško prihvatiti, ali plima sloboda može da dovede do ne samo porasta nasilja, nego i smanjenja osetljivosti na isto (to je ovo što tebe posebno pogađa - što ipak nije razlog da se odustane od koliko-toliko racionalne diskusije). Edited by Indy
Link to comment
cekaj, to sto si izvukao jedan kvot ne znaci da ostali nisu nerazumljivi. meni. ne zameram ni tebi ni njemu nista, samo ne mogu da vas pratim, jebiga. jos manje da zauzimam naucni odnos jer ne znam kako se to radi.
Pa recimo tako što malo suspregnemo ganglijske reakcijetm, i pokušamo da se malo odmaknemo od pojave i sagledamo je u kontekstu.
Link to comment

Pa čekaj, zašto je smešno na znati odgovor na neko pitanje, ali videti da je jedan od ponuđenih odgovora besmislen? Ne moram da snesem jaje da bi prepoznao mućak jebiga.

Link to comment
Npr. to što nema blage veze da aktuelnom temom na topiku? Kakve koji moj imaju veze kapitalizam, nacionalizam i huliganizam sa time da ljudi ne vide ništa loše u tome da nose sliku čoveka koga su njihova deca unakazila pa ubila kao dakaz da njihova deca nisu ubice? Nema je! Do takve moralne katastrofe u njihovim glavama nije došlo ni zbog kapitalizma kao takvog, a ni zbog nacionalizma i huliganizma.
Na osnovu čega to tvrdiš? Više je puta konstatovano (ne od mene, niti pak od Kaspera) da u SFRJ takvih stvari nije bilo. Zašto nije bilo? Kasper daje jedno tumačenje, ne kažem da je u pravu, ali uopšte mi nije jasno po kom osnovu ti kategorički pobijaš svaku mogućnost da je u pravu? Kao da je predložio da uzgajanja ruža u Brazilu ima veze sa ukusom čokolade u Švajcarskoj (a može da ima :)), a ne nešto potpuno razumno i logično - da društveno uređenje ima veze sa pojavama u tom istom društvu. Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...