Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Pada mi na pamet ona misao iz filma Geto da je ono što se 90-tih događalo u Beogradu i Jugoslaviji nije bila samo demonstracija političke moći i želja da se ukrade neka kinta, nego jedan satanistički ritual. I on je izgleda ostavio posledice - onakve kakve satanistički rituali obično ostavljaju i uzeo ono što obično uzimaju. Živimo okruženi milionima ljudi koji su potpuno izgubili bilo kakvu moralnu vertikalu u životu. Očigledno ne samo u Srbiji, nego i u nekim drugim ex-Yu državama, ali šta me briga za sve ostale. Dođe mi da odem u neku južnoameričku državu i živim od 200 dolara mesečno, samo da me ovakve stvari ne skamenjuju svako malo.

Link to comment

Društvo u kome su nestali svaka solidarnost i empatija, osim prema najbližima - porodici, deci, rođacima. Ono što kreten Antonić i njemu slični govore o Zapadu, zapravo je tačno za nas - mi smo potpuno atomizovano društvo. U stvari, kod nas, što rekla Megi Tačer, društvo i ne postoji, postoje samo porodice i država, i između ništa.Samim tim, ne postoji ni pravda, na bilo kom nivou višem od porodičnog. Princip je - moji su uvek u pravu. Tako u Hagu, tako ovde, tako svuda.

Edited by Syme
Link to comment
Društvo u kome su nestali svaka solidarnost i empatija, osim prema najbližima - porodici, deci, rođacima. Ono što kreten Antonić i njemu slični govore o Zapadu, zapravo je tačno za nas - mi smo potpuno atomizovano društvo. U stvari, kod nas, što rekla Megi Tačer, društvo i ne postoji, postoje samo porodice i država, i između ništa.Samim tim, ne postoji ni pravda, na bilo kom nivou višem od porodičnog. Princip je - moji su uvek u pravu. Tako u Hagu, tako ovde, tako svuda.
Ovo prevazilazi politiku i pitanja tipa "šta je društvo". Taton svejedno nije ni bio deo ovog "društva". Ovde elementarno nešto ne valja. Ne umem za sada da definišem. Edited by MancMellow
Link to comment
Ovo prevazilazi politiku i pitanja tipa "šta je društvo". Taton svejedno nije ni bio deo ovog "društva". Ovde elementarno nešto ne valja. Ne umem za sada da definišem.
Rekoh šta je u pitanju - nedostatak empatije i osećanja za pravdu. Nebitno je da li je Taton per se pripadnik ovog društva, već da li u ovom društvu postoje ikakvi prihvaćeni standardni pravde i pravičnog rešvanja konflikata, kao i bilo kakva empatija za bilo koga ko nije pripadnik najuže in-group.Šta ustvari ovde imamo? Nivo 1: naša deca su uvek u pravu protiv tuđe. Nivo 2: srpska deca su uvek u pravu protiv strane. Edited by Syme
Link to comment
:isuse:umro je od smrta, to hoce da kazu? <_<edip. mislim, slushala sam jutros na televizoru olivera antica, iz druge oblasti. pa odma uzela matematichku logiku sa elementima opshte logike, da se properem. sad vidim da mogu i da nastavim, da chitam neke formule, bezbednije je :ph34r:edip2. tako zamishljam majku nekog surovog silovatelja, kako apstrahuje, nad npr prezivelim zrtvama, kao, malo, shta sad. svi to rade... Edited by thermal bug
Link to comment
to smo znali, ali nije samo to. pokazati sliku nekog jezivo prebijenog i reći - evo dokaza da ga nismo "mi" ubili je...ne znam, ne znam...
Upravo tako. Ovo uveliko prevazilazi uobičajeni "a šta su oni nama" repertoar koji se poteže u ovakvim prilikama. Ovo je potpuno svestan i voljan nastavak ubijanja već ubijenog. A najstrašnije od svega je to što ovi ljudi očigledno smatraju da je to što rade društveno prhvatljivo.Ja najozbiljnije ne znam kako da reagujem.
Link to comment

ah da, i onome ko je na pressu postavio ovaj komentar:

Uzrok srmtiBris Taton je umro zbog komplikacija koje su nastupile posle operativnog zahvata na aorti u prisustvu manjeg hematoma na mozgu .Posle operacije doslo je do drasticnog pogorsanja hematoma na mozgu i smrti pacijenta posle operacije hematoma na mozgu.Ukoliko operacija aorte nije morala da se izvodi ili je doslo do propusta tokom operacije i nakon operacije lakara,smrt pacijenta ne moze da bude posledica prebijanja bez obzira na zelju drzave da krivce pronadje samo u nasilnicima.Lekari koji su vestacili i javno prezentovali svoje nalaze,jasno su doveli u sumnju nacin lecenja i taj deo nema veze sa krivicnim delom prebijanja,ali ima ozbiljne sumnje na uzrok smrti.Ne mora prebijeni da izgubi zivot ,posebno ne kada svestan sedi kao na fotografijama i kada lekari hitne pomoci prave strucne greske vec kod transporta takvog pacijenta sto je dokumentovano fotografijama.
želim sličan neuspešan tretman.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...