Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

u trenutku dok su ove dve devojka krale ja sam evakuisao pola jednog odeljenja, mahom devojcice, 17 god.deca iz obicnih, nimalo bogatih porodica, ne nose patike od par stotina evra,retko markirane stvari, njihovi su roditelji ziveli pod sankcijama i protestovali na ulici , hrabrili ih kad je pocelo bombardovanje i izgubili posao u tranziciji ./cekam ih da pretrce ulicu i udju u auto i vidim nekoliko klinaca sa punim rukama.ekipa iz skole donosi plen da se pohvali pred ribama, nude im na poklon.klinke se okrecu i sa gadjenjem odbijaju.ulaze u auto i ja sam na njih ponosan.geni ili memi ne znam i nema veze.dve nesretne devojke sa snimka mogle bi se pronaci u bilo kom megapolisu kad u njemu nestane struje ili pocnu bilo kakvi neredi. to jeste socijalno dno i njima treba pomoci sa pravilnom kaznom.ako odu u zatvor izaci ce dve prostituke koje diluju .ako ih se posalje u fabriku da siju patike godinu dana moguce da nauce zanat i zaposle se u toj istoj fabrici i verovatno udaju za magacionere ali nije sigurno.sa druge strane, ne bih voleo da se provuku bez icega bas zbog ove dobre dece koje drustvo treba da podrzi.rado bih klinkama rekao da su ove dve na dobrotvornom radu jer je to fazon kome bi se nasmejale i dobile potvrdu da se isplati biti posten, da se to nagradjuje.za to sto slika o nama i nasoj deci ,ova prava i vecinska , ne dolazi do izrazaja, nego svet gleda ove dve nesretnice , za to smo sami krivi.
Ovaj post mi je ulepšao raspoloženje. Cela ovaosfera je poljuljala moje uverenje da je većina i dalje OK i da razorno ponašanje političara na njih nije imalo efekta.Razorno - ponašaju se kao osnovci, u politici ne postoji ništa što je "not done". Laži, manipulacije i napadi na sve institucije sistema u koje bi građani trebali da imaju poverenja, relativizacija svega, izvrtanje istorijskih pobeda u poraze, poraza u pobede, pozitivnih likova negativne i obrnuto... Opšti gubitak kompasa i u politici i u medijima i priznajem da sam počeo da se kolebam o tome kakav uticaj sve to ima na formiranje sistema vrednosti mladih ljudi koji u tome odrastaju.Ipak mi je milo da vidim da i oni znaju da je to samo politika, a da privatno i dalje imaju osećaj za ispravno i neispravno.Jako žurim, izvinjavam se na greškama u postu ako ih ima.
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

I u pravu si.I danas postoji porota. Ali, u Evropi je to drugačije nego u anglo-saksonskom sistemu.U Srbiji, u Opštinskim i Okružnim sudovima(za dela gde je predvidjena minimalna kazna do 10 godina), sude veća sačinjena od 1 sudije profesionalca, i 2 sudije porotnika(gradjani), za važnija krivična dela u Okružnom sudu sude veća sačinjena od 2 sudije profesionalca i 3 porotnika(gradjani). Prilikom glasanja o krivici, porotnici su ravnopravni sa profesionalcima.
pa to nije porota (kao autonomno telo, sastavljeno od laika, as seen on tv), vec sudsko vece. svako moze da se prijavi da bude porotnik u istom, ali je njihov znacaj u zadnje vreme vise simbolican.
jebem ti ja basnu bez vuka u nekoj formi.
ima, u stvari i vuk u prici. dodje kasnije i otkine zeki glavu. to nisam hteo da spominjem kingmejkerki, jer znam da je osetljiva, pa bi je to odvratilo od daljeg bavljenja pravom. Edited by Miralem
Link to comment
al' eto, opet ne bih voleo da se gnev mase sruci na ove klinke kroz izricanje presude vec da ih se promisljeno kazni.
IMHO, nema se šta tu promišljeno niti gnevno raditi. Treba da dobiju kaznu koja je zakonom predviđena za ono što su uradile - ništa manje i ništa više od toga. Društveno koristan rad bi bio odličan ali verovatno ne može da im se odredi kao kaznena mera (ako sam dobro shvatio Treska, to je moguće samo za maloletnike), prema tome neka gule krompir mesec dana ili neka popasu neku uslovnu - ali neka bude sproveden zakon. Apsolutno najgore što može da se uradi u ovakvoj situaciji je da im se iz bilo kog razloga progleda kroz prste i da još dobiju tretman nekakvih nedužnih žrtvi koje su samo radile sve što rade mladi kojima društvo nije ispunilo očekivanja. Ebga, i ja sebe smatram debelo oštećenim i zakinutim od strane ovog društva pa ne kradem okolo kad se ukaže zgodna prilika. Ako odlučim da vozim 80 kmh na mestu gde je ograničenje 60, ja lepo i odgovorno prihvatam mogućnost da me saobraćajna policija zaustavi i naplati mi kaznu. Ako prođem - super, prošao sam; ako me sadžgaju staću kao čovek pred lice pravde i neću da potežem patetične žalopojke tipa: zašto ne zaustavljate ove sa džipovima i Audijima i još lupetam kako je naša država totalno rasulo, ono zbog toga što sam, eto, uhvaćen ja a ne neko drugi. A njih dve, ako već nemaju elementarni osećaj za poštenje, onda neka barem na ovaj način nauče da svako odgovara za svoje postupke pa ako ih je već poterao maler da su ovekovčene kamerom kako u zubima nose ukradenu robu onda nema šta da se vade na druge koji su se izvukli. što se tiče gneva i davanja primera, ni tu nema potrebe da ih sud nešto posebno ganja za primer. Jednostavno, izreći im kaznu u skladu sa zakonom. Za primer su već poslužile, pošto ih je javnost uglavnom raščerečila i popljuvala najstrašnije. YouTube je tu uradio više nego bilo koji sud i to je sasvim dovoljno.
Link to comment
Cane u danasnjoj Politici.

Цане ?Партибрејкерс?Младима и старимаНека деца не иду у школе, нека деца већ имају боре, нека деца већ су упознала живот доле на улици. Да ли су бес, агресија, инат и немоћ све што смо имали да им оставимоКакав свет остављамо нашој деци? Какве људе правимо од њих? Вртимо се у кругу сви заједно стварајући вирове и вртлоге који односе многе драге. Фалши фуш одређују смер нашег кретања. Душе наше деце на ветрометини живе. Она трпе тортуру наше дволичности,глупости и тупавости. Сем дугова и хипотека,шта им друго у наслеђе предајемо. Погрешне ствари које се преносе с колена на колено и сваку генерацију све више боли и боли. Ускраћени за многе ствари нормалног живота заостају негде у магли и мраку. На путу свог остварења копне. Нудимо им живот без савести,а живот без савести једнак је животу у кући без прозора. Живи зазидани сви смо.Нека деца неиду у школе,нека деца већ имају боре,нека деца већ су упознала живот доле на улици. Да ли су бес,агресија,инат и немоћ све што смо имали да им оставимо. Да ли смо могли да се потрудимо и неку истину из себе да дамо њима, ма колико она била болна и открива нас у светлу у којем не желимо да се видимо,или само гомиле оправдања и нетачних чињеница,за које смо у многим случајевима сами криви? Да ли одрастање у кавезу без перспективе и у грубостима може дати друге резултате осим оних којима присуствујемо сваког дана. Дали ће они са много права бити егзекутори свих нас? Чему може да се нада мањина младих на коју се ово не односи? Светли примери тамнеу односу на мрак,безумље и лажне хвале.Сведоци смо, сваког дана, убрзане ерозије морала. У нашем цирозираном друштву и кородираној стварности млади се жртвују да би нечашће старијих опстало. За њихов положај они слабо маре,чим их користе за циљеве старе,а то је да остану на власти. Млади су гурнути у ватру. Уместо да с нестрпљењем очекујемо њихове животне успехе,ми смо их послали у њима необјашњене пределе суровости и немилице живота. Изгубили смо свако покриће,снага нам хлапи за њихово васпитање. Девалвирали смо у њиховим очима због наших лажи,због нашег нејединства и кукавичлука. Дуго бежимо од живота и поштене борбе са њим, а они су гладни љубави и разумевања и притом ништа не добијају већ морају да се довијају да се на најтежи начин домогну свог живота. Млади убрзано старе.Зачуђени смо њиховом рушилачком енергијом и безобзирношћу објашњења свега. У овом тренутку они су само млади оштећени инвалиди у ковитлацу велике турбуленције коју прави свет и у коју смо ми укључени без способности и знања да се снађемо и очувамо за даља времена. Фатализам мрачне атмосфере дубоко смо усадили у њих,и онда се чудимо шта од њих добијамо. Ко сеје ветар, жање олују?рече народ. А они треба да буду наша будућност. Последица свега је што се ствара све већи јаз између оних којима је све јасно и не дају да се манипулише њимаи оних који неће и не желе ништа да схвате него тврдоглаво иду главом кроз зид. Живот ће им проћи у тоталној немоћи било каквог остварења својих снова,јер их никада неће имати. Схватиће да су противуречни сами себи,али тада ће бити касно? живот прође?У раскиду са реалношћу,стварност нам даје само кварност,јер разума нема над сировом снагом. Заборављени свет лепоте,доброте и племенитости сијаће само онима који о светлу иоле нешто знају и труде се по цену изопштења да га нађу. Други ће под вештачким светлом кратко да трају док траже заборав и самозадовољење. Млади,лепи и снажни, уместо да буду у свом животу важни, гурнути су на маргину тмине да буду робови и топовско месо за испуњавање жеља и хтења људи чија савест није чиста.Помолимо се за нашу децу, нека светлост Божије љубави осветли мрак у којем живе.Другу децу немамо.

lektori strajkuju? i oni brane kosovo?u pravu je bio marx, tamjan je najopasnija droga.
Link to comment
Ima, adame, jos otkad je masa vikala da "puste Varavu", a okace Isusa. :D U Australiji se to stalno dogadja, ako je neko plavokos, plavook, lepuskast, pa jos zensko, ima sanse bolje da prodje nego ako je musko, nekog tamo vijetnamskog ili srpskog porekla, itd... i ako "ruzno gleda".
Zar se Srbi u AUStraliji toliko razlikuju od ostalih ?
Link to comment
Zar se Srbi u AUStraliji toliko razlikuju od ostalih ?
Pa ako se zoves Haralampije Konstantinovic-Zivkovic tesko da mozes da prodjes kao Jack Smith ;) (Promena imena funkcionise samo donekle... Daniel Snedden je oficijelno - po australijskim zakonima - promenjeno ime australijskog drzavljanina Dragana Vasiljkovica, medjutim australijska stampa njega iskljucivo zove Dragan Vasiljkovic.)
Link to comment
Pa ako se zoves Haralampije Konstantinovic-Zivkovic tesko da mozes da prodjes kao Jack Smith ;) (Promena imena funkcionise samo donekle... Daniel Snedden je oficijelno - po australijskim zakonima - promenjeno ime australijskog drzavljanina Dragana Vasiljkovica, medjutim australijska stampa njega iskljucivo zove Dragan Vasiljkovic.)
Mislio sam na spoljni izgled, jer ipak pripadamo beloj rasi.Nisam mislio na imena .
Link to comment
lektori strajkuju? i oni brane kosovo?u pravu je bio marx, tamjan je najopasnija droga.
Možda lektori štrajkuju, ali u ovom tekstu ne vidim mnogo tamjana nego legitimnu kritiku sistema koji je proizveo ono čudo prošlog četvrtka.
Link to comment
Mislio sam na spoljni izgled, jer ipak pripadamo beloj rasi.Nisam mislio na imena .
Pa i fizicki se razlikujemo (u proseku) vise nego sto bi se ocekivalo. Ovde postoji veoma snazna preferenca za belopute, svetlokose i plavooke individue. (Ako se npr pogledaju naslovne strane sarenih casopisa 99% odgovara opisu, isto vazi za TV reklame i slicno).
Link to comment
Mislio sam na spoljni izgled, jer ipak pripadamo beloj rasi.Nisam mislio na imena .
Izađite na terasu, pozdravite srpsku rasu. Kaže mi rodijak iz Brisbane da se wogs ne miješaju s convicts previše.
Link to comment
Pa i fizicki se razlikujemo (u proseku) vise nego sto bi se ocekivalo. Ovde postoji veoma snazna preferenca za belopute, svetlokose i plavooke individue. (Ako se npr pogledaju naslovne strane sarenih casopisa 99% odgovara opisu, isto vazi za TV reklame i slicno).
Pa i ovde imamo plavušana i plavojki ! :wink:
Link to comment
Izađite na terasu, pozdravite srpsku rasu. Kaže mi rodijak iz Brisbane da se wogs ne miješaju s convicts previše.
Mentalno stanje u kome se nalazi onaj koji Australijance zove "convicts" je slicno onom stanju ocaja, nemoci, ljutnje i mrznje sto se valjala i razbijala po Beogradu pre neki dan.I oni bi razbijali i palili, samo tamo bi ih hapsili i osudjivali.
Link to comment
Mentalno stanje u kome se nalazi onaj koji Australijance zove "convicts" je slicno onom stanju ocaja, nemoci, ljutnje i mrznje sto se valjala i razbijala po Beogradu pre neki dan.I oni bi razbijali i palili, samo tamo bi ih hapsili i osudjivali.
Pa OK, dečko ima nerve tanke, a mišice jake. Ali to je prvenstveno reakcija na "wogs".
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...