Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

a sad ozbiljno: slucaj 'kosovo za patike' je precijenjen, cemu se nije cuditi jer je medijski eksponiran i interesantan na vise nivoa.
i na kraju ce verovatno ljubisa samardzic da napravi film o dve sirote pripadnice gnevne generacije <_<izvinjavam se na trolu
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

i na kraju ce verovatno ljubisa samardzic da napravi film o dve sirote pripadnice gnevne generacije <_<
s obzirom na njihov petomitnutni sebriliti status imam i druga imena na umu
Link to comment

marko vidojkovic jede govna...a i svi koji bi da se sazaljevaju na generaciju klinaca iz 90ih, samo im daju fini alibi da budu olos....uostalom, ima jako puno ljudi koji nisu dijabole, samo su manjina kao i svuda na svetu...i nije to nikakav problem cele jedne generacije koja je u kurcu odrastala, vec onih koji im ne pruzaju nikakvu alternativu, truju rtsom, uce alternativnoj istoriji i ekonomski ih drze u 90im...i zna se kako se sve to menja, izborima...a ti klinci nemaju pravo glasa, jos uvek...pise gnevna generacija...sasvim opravdano se smatram pripadnikom iste, pogotovu sto sam 90te taman odrastao dovoljno da skapiram koji smak sveta nastaje i koliko cu da najebem...pa se opet prezivelo...pa glasalo, rusilo i srusilo govno...jeste da je trajalo 1 bombardovanje vise nego sto je bilo potrebno, ali dobro...poenta je kako se taj bes kanalise, a tu najvise pomazu najblizi...iskreno, ove sto su 2000te imali godina kao ja 90te ko jebe, uopste im nije lose kao sto marko vidojkovic misli da jeste, a stereotip kako su surovi i buntovni je vise nego izlizan...pogledajte svoju generacije pa recite...uostalom, kada je marko pohasao svoj prvi eks?...ili vi matorci esid?...pateticno sranje, to je cela ova prica, jos cu da se rasplacem zbog dve guske koje treba da popiju zatvor...i treba ih na robiju, za primer drugima...

Edited by BigLebowsky
Link to comment

Slažem se, ostali su takođe proživeli devedesete u istoj zemlji, nismo bili na Mesecu. To što smo malo stariji je bilo samo još gore - neko ko je '93 imao 3 ili 4 godine nije ni mogao imati pojma kakva je bila "uživancija". Bitno samo da se naškraba nešto u novinama. :)

Link to comment
Nesretni mladić je žrtva. žrtva onih koji su mu punili glavu od malena do ovih koji su uzvikivali budalaštine pred Skupštinom. Valjda zbog toga su se i pojavili na sahrani, danas, delom da operu savest, delom da prikupe neki politički poen. Gamad je uvek gamad. Čujem da su na sahrani bili i neki iz "Partizana". Valjda je klinac bio "grobar". Onda je jasno da je deo te gnevne mladeži.
slažem se sa djordjem. mislim da su za ovoliki gnev klinaca najveći krivci mediji koji su pumpali i njih i njihove roditelje još od kraja 80ih preko 90ih do danas. tačnije, ekipa koja te medije kontroliše i postavlja urednike, dakle politička "elita" ove Srbije.pričao sam ovih dana, uoči i posle mitinga od 21. sa nekim klincima ovde iz kraja, par njih na šljaci itd. puna im je glava teorija zavere, istorijskih falsifikata, lažnih heroja, naci/patriotskog ponosa, antisemitizma, bogami i rasizma. RTS, Pink, Palma, Politika, tabloidi, Vidimo se u čitulji, Protokli i ostala obavezna lektira dali su sjajne rezultate. Tu i tamo mi pođe za rukom da neke od tih klinaca razuverim ili makar im predočim drugačije viđenje stvari, ali to uspeva samo u situacijama 1 na 1. kada su u čoporu nema šanse za logiku i razum, jer ako 100% ne potvrđuješ ono što lupetaju odmah si proglašen za izdajnika. pre neko veče sam se baš iznenadio kad mi je ortak iz generacije koga znam 15 godina rekao otvoreno da sam izdajnik jer gledam vesti na B92. znači mator konj od 31 godinu a šta tek reći za klince od 15-20. naša generacija ipak dovoljno pamti vreme 80ih kada su neke pozitivne humane vrednosti ipak usađene, recimo da smo pelcovani protiv besnila i čini mi se da je ta vakcina bila delotvorna u velikoj meri. ali sa svakim sledećim naraštajem procenat ispranih mozgova je bivao sve veći i čini se da u ovom vremenu dostiže kritičnu masu za ono što vasudeva najavljuje u svom zlokobnom postu. mi smo mogli i možemo da uporedimo iskustvo 90ih do danas sa iskustvom i kvalitetom života epohe 80ih, dok su ovi klinci o kojima pričamo rođeni i od početka stasali u divljini. jednostavno ne znaju za drugo i za bolje. možda je poređenje pregrubo, ali to mu dođe kao psi lutalice koji se rađaju na ulici, sve više se vraćajući svojim predatorskim nagonima.ne pišem ovo da bi im dao alibi što kaže Lebovski, nego se pitam šta iz ove pozicije se može učiniti, da li ih je moguće nekako obuzdati ako već ne pripitomiti. Policija da radi posao, sudovi, dosledno kažnjavanje, da, ali kako kada oni koji tu policiju kontrolišu su oni koji generacijski gnev podstiču i potpiruju. i kada je ta policija na kraju krajeva ideološki istomišljenik onih koje treba da pendreči, kao što je nas zdušno pendrečila 90ih.
Link to comment

teze je bilo imati 30 nego 10 godina, u godinama koje su pojeli skakavci.ostati neponizen - to je bilo teze, nego biti klinac.ustvari, najlakse je bilo biti u blazenom neznanju.

Link to comment
1. Neznanje (a narocito "neznanje") ne opravdava i ne oslobadja krivice kad izvrsis krivicno delo.2. Pozivanje na tudja krivicna dela ("pa i ostali su krali") ne oslobadja krivice kad izvrsis isto krivicno delo.3. Pozivanje na tudja (navodna, tj. nedokazana) krivicna i druga dela ("a gde su deca bogatih" ili kako vec) ne oslobadja krivice kad izvrsis krivicno delo (isto ili slicno).4. Nemastina (a narocito "nemastina") ne oslobadja krivice kad izvrsis krivicno delo.5. Bes itd. ne oslobadja... bla, bla, bla...6. Tzv. stanje u drustvu, "sve ove godine beznadja, ratova, nezaposlenosti i nemastine" itd. ne oslobadjaju... bla, bla, bla...7. itd.P.S. Koliko stotina evra kosta onaj tatu iznad "juznog dela ledja" jedne od razbojnica?
Mislim da si pravična, ali prestroga, ako ne za građanina, onda za prosvetnog radnika sigurno... (Predlažem ti da još jednom pročitaš čika Gepratov post... Valja se... :wink: )Elem ja sam subjektivni otac dve gimnazijalke kojima je rečeno, spraću moje strane, da se tog dana promuvaju gradom (prelepo vreme/nema škole) i kući stvore u 16h jer će u gradu biti sranja... I tako je i bilo...E sad pitam ja njih: -Demonstracije, emocije, adrenalin, vas 10tak što muških, što ženskih u društvu i krene razbijanje izloga po Knezu i masovno upadanje u radnje i krađa svega od bombonjera, pića, patika garderobe, do tehničke robe...šta vi radite? Stojite i gledate... Ili bežite što dalje od tog mesta... Ili i vi upadate u radnju da maznete nešto?Deca kažu: Tata nemam pojma.! Nikada ne bih razbila izlog... Mislim da bih se sklonila sa tog mesta... Ali...Ali stvarno ne znam, ako bi par mojih drugova/drugarica iz društva u toj opštom haosu upalo u neku radnju i vadilo i dodavalo robu... Možda bi i meni bile pune ruke...I to je negde suština priče o dve farbane plavuše i patikama...Inače mlađe dete mi reče da je neki njen drug iz škole 16-17god u tom haosu ukrao 2 lap topa i tri kamere/foto aparata i sad je glavna faca u školi jer je "robu utopio" za jače od 1000 evrića...U svetu grupe vršnjaka, vladaju neki drugi mehanizmi, i neki drugi sistem vrednosti i to bi moralo da se uzme u obzir!I pri tom, to nema prevelike veze ni sa pomenutom genetikom, ni sa nepomenutim transgeneracijskim prenošenjem načina ponašanja. Grupe vršnjaka stvaraju svoja pravila u kojima pojedinac koji im se opire nema previše šanse, osim da bude izopšten. I tu ja kao roditelj dolazim do pitanja: -Da li je moje dete dovoljno ličnost da može da se distancira od pravila igre svoje grupe vršnjaka. Ja lično poznajem mnoge odrasle ljude (čitaj većina), koji to ne umeju/ne smeju/nisu to nikada radili... (čitaj kako hoćeš).A Tebi draga FranciskaKafka, bez obzira na pravičnost tvojih zaključaka, presuđujem jedno produženo školovanje Human Factora (to je sad vrlo u modi :rolleyes: ), ciljanom ka tvojoj struci...PS. A što se tiče tetovaže, to je veoma slično kao sa farbanjem u plavo... Ne mora biti skupo, ako ne ideš kod frizera, već isto radiš u kućnoj varijanti, i naravno si bliski prijatelj sa izvođačem radova... :wink: Edited by dare...
Link to comment
Inače mlađe dete mi reče da je neki njen drug iz škole 16-17god u tom haosu ukrao 2 lap topa i tri kamere/foto aparata i sad je glavna faca u školi jer je "robu utopio" za jače od 1000 evrića...
Možda je nevažno za priču, ali mislim da sve vreme gubiš jednu stvar iz vida - one dve što su krale nisu deca, ne idu u školu, imaju po 20 godina. Edited by gotivac
Link to comment
Možda je nevažno za priču, ali mislim da sve vreme gubiš jednu stvar iz vida - one dve što su krale nisu deca, ne idu u školu, imaju po 20 godina.
One jesu deca.Možda po krštenici imaju 19 i 20. Ali su deca sa glupavim dečijim rezonima svoga okruženja. (edit: i tranzicionom stvarnošću sa kojom žive, neko reče podstanarke u žarkovu)Razlika između njih i moje starije ćerke koja u aprilu puni 18 i ide treći srednje škole je godinu-dve dana...Ne vidim da će moje dete u tih narednih godinu dana postati čovek, ako već dosad nije... :rolleyes: Edited by dare...
Link to comment

Ta deca i omladina su slika drustva u kome zive. Sto ih, naravno, ne opravdava. A ni njihove roditelje.Zar ne bi trebalo da u teskim vremenima pronadjemo u sebi neku snagu i volju da budemo bolji?Lakse je pustiti da te struja nosi nego plivati uz istu.E sad jos samo da i odrasle i decu ubedimo u to...

Link to comment

Njihovi roditelji su sopingvali po televiziji i skupstini one sirotice po Miskovim radnjam. Ko bi mogao da osudi tu decu kad je bivsi podpredsednik sopingovao gvozdje po keve jevrosime i predao ga grupi koja je posle ubila predsednika. Ova deca nisu odrasla pod starim SMradom nego pod Djikijem i Krmeljkom kada je pljacka svega postala drustveni moto tako da su kenjaze Vidojkovica i ostalih baba sera potpuno nebitne.

Link to comment
Ova deca nisu odrasla pod starim SMradom nego pod Djikijem i Krmeljkom kada je pljacka svega postala drustveni moto...
Ja sam odrastao krajem 80-ih i 90-ih, kada je krađa i upropaštavanje svega, bika društveni moto... Pun mi je kurac takvih mudrosera, kao što si ti, koji su zaboravili inflaciju 93, izvlačenje poslednje, jebene, marke iz džepova građana srbije... Koji su zaboravili kako su velika i uspešna preduzeća, usled mudre politike Slobodana Miloševića™ upropaštena (i na kraju kao olupine poklonjena nekome da se zajebava sa tim)... Koji su zaboravili izborne krađe, premlaćivanja, obične krađe po ulicama (skini patike, daj pare, skini duks...)... Koji su zaboravili kako milicija bije... Ma sve ste zaboravili... 2 marke plata, čekanje u redovima za brašno, ulje, šećer... I SAD VAM JE LOšE ??? Odeš u radnju i kupiš... Plate su koliko toliko pristojne... Redova nema... Inflacija je smešna... živi se kako-tako normalno... I iskreno, nek Mišković, Đelić, Đilas, Dinkić kradu koliko hoće... Ovde je svaka vlast krala od kad je Srbije... I jebe mi se za to što kradu, dokle god se standard u ovoj zemlji popravlja, i živi se bolje... (na stranu što mislim da je većina tih priča preuveličana i netačna)Ma, u stvari, naša generacija 7x, bi trebala da je najgnevnija na svetu... Ništa nismo mogli, kad je trebalo i kako je trebalo... Zajebao nas je kogod je stigao...I sad, klinci koji ono gore nikad nisu videli, ili su bili mali,su, jebena, gnevna generacija ? Ma ne znaju oni kakav bi mi(7x generacija) trebali gnev da imamo... Oni samo koriste situaciju, i ništa drugo...
Link to comment
Pretpostavljam da se zezaš.Sve što sam u životu zasrao, zasrao sam lično i personalano. Čak i ako su me drugi nagovorili, ko mi je kriv što nisam poslušao sebe nego njih? Da stojim pred razbijenim izlogom zlatare, ne bi mi palo na pamet da se "ovajdim", a da to uradim, odluka je moja.Ne švercujem se, a papirić stavim u džep ili u torbu. Ne zezam se, neko to mora da čisti, ružno je za videti, a šofer busa radi za platu kao i ja. Plaćaju mene, ja plaćam druge.
ako nista drugo, presao si nekad pesacki prelaz na crveno. pa se nisi, iz istih stopa, prijavio u stanicu. ili si zakasnio na posao, pa to pravdao guzvom u saobracaju. iako si se, jednostavno, uspavao. ali, nisi ovde ti u pitanju- vec ljudi, kao takvi. ne pridrzavaju se najvisih moralnih standarda 24/7. ovaj looting je mogao da se desi bilo gde u svetu, pa i u najrazvijenijim zemljama. ima i tamo onih koji bi zeleli najnoviji ipod touch, a ne mogu da ga priuste. pa kad im se ukaze sansa...elem, besmisleno je plavusicama pripisivati neki "kriminalni um", taj snimak proglasavati za sliku stanja u srbiji i izvoditi ostale dalekosezne zakljucke. pogotovo sto je jasno da su obe prilicno alternativno inteligentne, i verovatno se kvalifikuju za zvanje sertifikovanog retarda. da su priznale kradju, javno se pokajale i posule pepelom (a mogle su, ili se na njihovom mestu mogao naci neko ko bi to uradio), da li bi to znacilo da su srbi, ipak, casni ljudi? recimo? jok.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...