Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

Mislim da si pravična, ali prestroga, ako ne za građanina, onda za prosvetnog radnika sigurno... (Predlažem ti da još jednom pročitaš čika Gepratov post... Valja se... :wink: )Elem ja sam subjektivni otac dve gimnazijalke kojima je rečeno, spraću moje strane, da se tog dana promuvaju gradom (prelepo vreme/nema škole) i kući stvore u 16h jer će u gradu biti sranja... I tako je i bilo...E sad pitam ja njih: -Demonstracije, emocije, adrenalin, vas 10tak što muških, što ženskih u društvu i krene razbijanje izloga po Knezu i masovno upadanje u radnje i krađa svega od bombonjera, pića, patika garderobe, do tehničke robe...šta vi radite? Stojite i gledate... Ili bežite što dalje od tog mesta... Ili i vi upadate u radnju da maznete nešto?Deca kažu: Tata nemam pojma.! Nikada ne bih razbila izlog... Mislim da bih se sklonila sa tog mesta... Ali...Ali stvarno ne znam, ako bi par mojih drugova/drugarica iz društva u toj opštom haosu upalo u neku radnju i vadilo i dodavalo robu... Možda bi i meni bile pune ruke...I to je negde suština priče o dve farbane plavuše i patikama...Inače mlađe dete mi reče da je neki njen drug iz škole 16-17god u tom haosu ukrao 2 lap topa i tri kamere/foto aparata i sad je glavna faca u školi jer je "robu utopio" za jače od 1000 evrića...U svetu grupe vršnjaka, vladaju neki drugi mehanizmi, i neki drugi sistem vrednosti i to bi moralo da se uzme u obzir!I pri tom, to nema prevelike veze ni sa pomenutom genetikom, ni sa nepomenutim transgeneracijskim prenošenjem načina ponašanja. Grupe vršnjaka stvaraju svoja pravila u kojima pojedinac koji im se opire nema previše šanse, osim da bude izopšten. I tu ja kao roditelj dolazim do pitanja: -Da li je moje dete dovoljno ličnost da može da se distancira od pravila igre svoje grupe vršnjaka. Ja lično poznajem mnoge odrasle ljude (čitaj većina), koji to ne umeju/ne smeju/nisu to nikada radili... (čitaj kako hoćeš).A Tebi draga FranciskaKafka, bez obzira na pravičnost tvojih zaključaka, presuđujem jedno produženo školovanje Human Factora (to je sad vrlo u modi :rolleyes: ), ciljanom ka tvojoj struci...PS. A što se tiče tetovaže, to je veoma slično kao sa farbanjem u plavo... Ne mora biti skupo, ako ne ideš kod frizera, već isto radiš u kućnoj varijanti, i naravno si bliski prijatelj sa izvođačem radova... :wink:
Odlično se vidi roditeljska distanca! Podržavam.
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Grupe vršnjaka stvaraju svoja pravila u kojima pojedinac koji im se opire nema previše šanse, osim da bude izopšten. I tu ja kao roditelj dolazim do pitanja: -Da li je moje dete dovoljno ličnost da može da se distancira od pravila igre svoje grupe vršnjaka. Ja lično poznajem mnoge odrasle ljude (čitaj većina), koji to ne umeju/ne smeju/nisu to nikada radili... (čitaj kako hoćeš).
Ovde si skroz u pravu. Ali se postavlja pitanje vrednovanja tih ljudi u društvu. Jer, ja veći problem vidim u tome što si faca ako si lopov, nego u tome što lopovi postoje. Ne postoji savršen društveni sistem i delikvencije će uvek biti, ali mi se čini da se danas više nego nekad ljudi amnestiraju za ovakve stvari i šta više kuju u zvezde od strane svoje generacije kao oni koji "imaju muda".Sa druge strane, potpuno mi je, uh, ne znam koju reč da upotrebim, degutantno, večito svaljivati krivicu na nekog drugog. Krao si, prepoznali te, priveden si, kriv si - ideš u zatvor. I do toga su možda delimično doveli tvoji roditelji, društvo, beda i država u kojoj živiš, ali samo ti odlučuješ o svojim postupcima. da ne kažem onu, sada već staru - Od tebe zavisi! :rolleyes: što se tiče zrelosti devojaka, sigurno je da 20 godina i nije nešto, ali izvinite svi, mnogo je veća razliku u zrelosti između osoba od 17 i 20, nego između osoba od 35 i 38. I ako znaju da pametuju, trpe bolove od tetovaža, koriste kontracepciju i hrabro jurišaju sa bandom huligana, onda ni zatvor za počinjena nedela ne bi trebalo da im bude toliko strašan.
Link to comment
Na Yuotube se pojavio i snimak pljačke radnje "List computers" na Slaviji !
Ih, šta ih je, kao žutih mrava. Sigurno su imali problematično detinjstvo i mladost. :blink:
Link to comment
evo i vasudevine obrade tog snimka:
vasudevina obrada je 1 primer kako je stvarnost inspiracija za umetnost :) nista kao video radovi, ovo slobodno moze da prijavi za Prolecni salon, ko ce da ceka Oktobarski salon
Link to comment
izvanredan primjer udruzenog rada
eto, a da su jedan po jedan pokusavali da razvale roletnu, nikad ne bi uspeli. zajedno su jaci, ko ona prica sa lomljenjem prutova. treba ovaj snimak pustati osnovcima, za nauk :)
Link to comment
eto, a da su jedan po jedan pokusavali da razvale roletnu, nikad ne bi uspeli. zajedno su jaci, ko ona prica sa lomljenjem prutova. treba ovaj snimak pustati osnovcima, za nauk :)
Pa tako ce i da izgleda grb srpskog fasizma: fasces od roletni i gore viri motika
Link to comment
Pa tako ce i da izgleda grb srpskog fasizma: fasces od roletni i gore viri motika
ma jok bre, nasa omladina je napredna: gore ce viriti tft monitor ili najki ili puma, na referendumu ce se odluciti o izgledu novog grba
Link to comment
Mislim da si pravična, ali prestroga, ako ne za građanina, onda za prosvetnog radnika sigurno... A Tebi draga FranciskaKafka, bez obzira na pravičnost tvojih zaključaka, presuđujem jedno produženo školovanje Human Factora (to je sad vrlo u modi :rolleyes: )...
Pravicnost je drugi naziv za ono narodno ni po babu, ni po stricevima. :wink: Dakle, pravicnost nikad ne moze biti prestroga, samo odgovarajuca.Posto je objektivna, ne treba joj ni otezavajuca ni olaksavajuca okolnost (faktor).U najmanju ruku zvucis kao da su ti one pljackasice - rodjake. :rolleyes: Edited by FranziskaKafka
Link to comment
U najmanju ruku zvucis kao da su ti one pljackasice - rodjake. :rolleyes:
o da, rođake (sestre od tetke/strica/ujaka pa nadalje) koje retko viđamo a koje su pritom privlačne na vrlo sirov i primalan način, pogotovo ako su još i ukrašene tetovažom. jeste da su rodbina i tu je tabu incesta veliko no no, ali je u stomaku i niže često veliko jes, jes.i ja sam to isto osetio, tako da poptuno razumem dareta što ima "očinskog" razumevanja za one dve ćurkice (who's your daddy?)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...