Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

vrh tolerancije je da se predrasude vrate/ostanu u okvirima šale i vica. Tvoj stari je sasvim ok po tom pitanju, koliko mogu da ocenim cool.gif
Kod mog starog to nije bio vic. Za njega je to bilo jasno kao dan da su Cigani najgori. A imaš ti iskustvo stigmatizirane pripadnosti? Ja imam. Jednom neka prijateljica moje bivše u toku trač partije nalijepi nekakvu ekipu. Kako su seljačine. Veli: ma oni pravi Bosanci. Kažem, pa jebote kako moš tako reć, znaš ti da sam ja Bosanac? A ona će: pa dobro ti, hahaha, mi se znamo. Ne znam šta bih da sam Cigo.
Link to comment
:Dpa ti, adame, imas stvarno nisko misljenje o srpskom pravosudju, i nije da nisi u pravu, ali - gnijev mase da se srusi na klinke? pobogu.
ne radi se samo o srpskom pravosudju. pritisak javnosti prilikom ovakvih sudjenja nije samo srpski fenomen. ima toga gde god se okrenes. i taj uticaj javnosti nekada zna biti prilicno jak.
Link to comment

Ima, adame, jos otkad je masa vikala da "puste Varavu", a okace Isusa. :D U Australiji se to stalno dogadja, ako je neko plavokos, plavook, lepuskast, pa jos zensko, ima sanse bolje da prodje nego ako je musko, nekog tamo vijetnamskog ili srpskog porekla, itd... i ako "ruzno gleda".

Link to comment
ne radi se samo o srpskom pravosudju. pritisak javnosti prilikom ovakvih sudjenja nije samo srpski fenomen. ima toga gde god se okrenes. i taj uticaj javnosti nekada zna biti prilicno jak.
ok, samo ne znam u kom pravcu javnost razmislja :Da sad ozbiljno: slucaj 'kosovo za patike' je precijenjen, cemu se nije cuditi jer je medijski eksponiran i interesantan na vise nivoa. no, niti su maja i jovana centralni likovi protesta niti je pritisak javnosti zaista tako jak da bi uticao na bilo sta. osim mozda na uposljavanje plavusa u reality show-u, sto rece pussygalore, ali to vec izlazi iz okvira prava Edited by morgana
Link to comment

Nije, naravno, najveći problem sama kradja. Po vrednosti je beznačajna. Može se naći dosta olakšavajućih okolnosti, od atmosfere do "prilike", na izvol'te.Mora biti sporan neki etički aspekt (kao da je pa kradja etička :unsure: ). Sve se, naime, događa za vreme nekog jebenog mitinga za Kosovo. I ni to nije najgore.Za mene je najtragičniji socijalni-sociološki nivo. One misle da se krade "jer svi kradu". One misle da se krade "jer nemaš". One misle, kad već ukradeš, da se onda zamenjuju teze (dobro, ne znaju one da li se to tako zove) i prozivaju oni što ne kradu, "jer imaju".Kakav je to sklop, kakvi su to mozgovi, ko je to vaspitao?

Link to comment
Ima, adame, jos otkad je masa vikala da "puste Varavu", a okace Isusa. :D U Australiji se to stalno dogadja, ako je neko plavokos, plavook, lepuskast, pa jos zensko, ima sanse bolje da prodje nego ako je musko, nekog tamo vijetnamskog ili srpskog porekla, itd... i ako "ruzno gleda".
o j simpson? :wicked:
Link to comment
Može se naći dosta olakšavajućih okolnosti, od atmosfere do "prilike", na izvol'te.
Nisam pravnik, ali mislim da je ovo greška. U svakom slučaju, ne preporučujem nikome da radi looting, bez obzira na atmosferu i priliku, jer u mnogim zemljama, uključujući i neke zapadne demokratije, možeš bez upozorenja biti ustreljen na licu mesta za takvu aktivnost.
Link to comment
ok, samo ne znam u kom pravcu javnost razmislja :Da sad ozbiljno: slucaj 'kosovo za patike' je precijenjen, cemu se nije cuditi jer je medijski eksponiran i interesantan na vise nivoa. no, niti su maja i jovana centralni likovi protesta niti je pritisak javnosti zaista tako jak da bi uticao na bilo sta. osim mozda na uposljavanje plavusa u reality show-u, sto rece pussygalore, ali to vec izlazi iz okvira prava
ako je suditi po komentarima ispod snimka javnost ne razmislja vec trazi krv. no nadam se da si u pravu, svako cudo za tri dana...
Link to comment
jos, to sto pises su nacelne smernice (debatibilne) za uspostavljenje pravnog sistema; konkretni slucaj o kojem raspravljamo je vec pokriven zakonom. koji treba primeniti, je l' - osim ako to nije upitno?edit: posto me podsecamo na 12 gnevnih ljudi, pitanje za pravnike: u sistemu koji poznaje institut porote (a da li je svaki takav?), kolike su ingerencije porote? porota moze da sudi samo u okviru zakona, zar ne? npr. ako odluce da je neko kriv, kazna koju odrede mora biti u okviru zakona. odnosno, pitanje se pre svega odnosi na visinu odstete - ako uopste postoje gornja ogranicenja; ali i na npr. smrtnu kaznu. kao sto ste shvatili, u ovo se apsolutno ne razumem, poznavanje je na nivou filmova - u kojima sam videla razne oblike odluka porote. hvala, ko god da mi odgovori, da se malo obrazujem.
ameri imaju porotu, a i holivud. vecina ostalih ne, sa posebnim osvrtom na evropu. elem, u ameriki porota (likovi skupljeni at random, koje uhlebe za vreme trajanja parnice i daju im kratak kurs law for dummies) odlucuje da li je neko kriv, ili ne. jor anr, ili d dzadz, udeli presudu. to sve nema veze sa ovim slucajem, jer ovde kadija odlucuje i o postojanju krivice, i o velicini kazne.
Link to comment
Nisam pravnik, ali mislim da je ovo greška. U svakom slučaju, ne preporučujem nikome da radi looting, bez obzira na atmosferu i priliku, jer u mnogim zemljama, uključujući i neke zapadne demokratije, možeš bez upozorenja biti ustreljen na licu mesta za takvu aktivnost.
ovo je mozda praksa u australiji, ili usa- u evropi ne. u vecini zemalja mozes dobiti tvorza, ako klepis lopova motkom. jes da je krao, ali nisi ti taj koji ima monopol nad upotrebom sile. nju mozes upotrebljavati u slucaju nuzne samoodbrane.
Link to comment

Prema devojkama treba primeniti kaznu hladne glave, bez obzira na sve okolnosti slucaja. Da You Tube snimak bude dokaz kao i svaki drugi u potvrdjivanju necije krivice.Ono sto je odvratno (i za mene nedopustivo) su mizogini komentari na snimak na sajtu You Tube- a a sto se kasnije prosirilo i na nase medije.

Edited by melankolic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...