Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Pre cetiri dana sam trcao 24 km u okviru priprema za marataon. Naravno posto su mi taj dan stigle nove patike resio sam da ih isprobam, izmedju ostalog i zbog toga sto su mi stare napravile zulj na prstu. U toku trcanja sam na obe unutrasnje strane stopala primetio malo trenje. Posto su bili zavrsni kilometri nisam prekinuo dok nisam zavrsio. A tad sam imao i sta da vidim. Dva zulja duzine tri centimetra na unutrasnjoj strani obe pete. Popizdeo sam, sledeci dan sam pauzirao, a zatim i dan posle toga. Juce sam najnormalnije trcao i sve je bilo uredu do danas. Otisao sam sa posla na trening i posle teretane probao da istrcim na traci. Mislim da nisam izdrzao ni kilometar pre nego sto je noga pocela da me iritira. Nema bola, ali je konstantno neprijatan osecaj i cinilo mi se da dodatno nadrazujem zulj i da moze da pukne. Sad ne znam sta da radim U naredne tri sedmice sledi mi najvazniji deo priprema za beogradski maraton. Ne znam kako da saniram zuljeve, a da to nije odmaranje. Ako neko ima bilo kakav savet, kako da to prevazidjem uz trening bio bih mu vecno zahvalan. Mnogo je los osecaj kad te izbaci ovakva glupost iz ritma, a neverovatno sam pazio u zadnje vreme da se ne povredim. Uvek zagrevanja i istezanja, maksimalna koncentracija kad gazim i sad ovo. Pa jebote...

 

:frust:

Link to comment

Pre cetiri dana sam trcao 24 km u okviru priprema za marataon. Naravno posto su mi taj dan stigle nove patike resio sam da ih isprobam, izmedju ostalog i zbog toga sto su mi stare napravile zulj na prstu. U toku trcanja sam na obe unutrasnje strane stopala primetio malo trenje. Posto su bili zavrsni kilometri nisam prekinuo dok nisam zavrsio. A tad sam imao i sta da vidim. Dva zulja duzine tri centimetra na unutrasnjoj strani obe pete. Popizdeo sam, sledeci dan sam pauzirao, a zatim i dan posle toga. Juce sam najnormalnije trcao i sve je bilo uredu do danas. Otisao sam sa posla na trening i posle teretane probao da istrcim na traci. Mislim da nisam izdrzao ni kilometar pre nego sto je noga pocela da me iritira. Nema bola, ali je konstantno neprijatan osecaj i cinilo mi se da dodatno nadrazujem zulj i da moze da pukne. Sad ne znam sta da radim U naredne tri sedmice sledi mi najvazniji deo priprema za beogradski maraton. Ne znam kako da saniram zuljeve, a da to nije odmaranje. Ako neko ima bilo kakav savet, kako da to prevazidjem uz trening bio bih mu vecno zahvalan. Mnogo je los osecaj kad te izbaci ovakva glupost iz ritma, a neverovatno sam pazio u zadnje vreme da se ne povredim. Uvek zagrevanja i istezanja, maksimalna koncentracija kad gazim i sad ovo. Pa jebote...

 

:frust:

 

Ne menjaj patike par nedelja pred trku, ali to sad znas i sam :(

 

Ovo ce ti pomoci, posto si i sa starim patikama imao zuljeve, pravi cuda. I naravo dobre carape koje su meni bitnije od patika.

 

http://www.amazon.de/Bodyglide-Anti-Blister-Stick-12-8g/dp/B002BSKUN6/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1457001759&sr=8-4&keywords=bodyglide+stick

Link to comment

                               24 km                                                                  nove patike

 

 

 

 

 

                                                                                         Pa jebote...

 

:frust:

 

dipolmatski receno, nije ti bila bas najmudrija ideja sa tolikom kilometrazom. i obicne cipele za hodanje moraju da se "razgaze" sa nekoliko nosenja.

 

nisam imao slicnu situaciju, moza da probas sa tankim bandazama ili onim elasticnim flasterima/trakama.

 

ja sam ceo februar cepao duge i sporte deonice, da malo skinem kilograme, prosle godine se bunilo jedno koleno mesecima nakon trke.

skinuo sam cak 3 kg.  :fantom:

Edited by Takeshi
Link to comment

umesto bodyglide-a mozes da koristis i bilo kakav (20x jevtiniji) vazelin, mada je za tvoj slucaj bolja malo masnija krema. obavezno nanosi kremu/vazelin i pre treninga ali i u toku dana. 

zaboravi ove Takeshijeve savete sa tankim bandazama i tejpingom. ako do sada nisi koristio, to je za tvoje noge potencijalno opasnije od novih patika.

 

probaj da trcis u sto debljim carapama ali ne pamucnim.

treninge skrati i odmah prekini u slucaju novih bolova.

probaj naizmenicno da koristis stare i nove patike.

probaj da ulozak iz starih ubacis u nove.

 

duga trcanja se mogu zameniti kratkim ali intenzivnim. umesto dugih mozes i da trcis dva kraca (npr umesto 30km otrcis 16 ujutro i 16 popodne/uvece).

 

nema razloga za paniku, bice sve u redu do maratona. namestice ti se ili noga ili patika.

 

koje su ti nove patike?

Edited by Djuro
Link to comment

umesto bodyglide-a mozes da koristis i bilo kakav (20x jevtiniji) vazelin, mada je za tvoj slucaj bolja malo masnija krema. obavezno nanosi kremu/vazelin i pre treninga ali i u toku dana. 

zaboravi ove Takeshijeve savete sa tankim bandazama i tejpingom. ako do sada nisi koristio, to je za tvoje noge potencijalno opasnije od novih patika.

 

dobro dobro, ogradio sam se unapred. palo mi je na pamet da smanji trenje oko zuljeva, ima smisla i to sa kremama.

Link to comment

E ovako, hvala svima na savetima. Probacu sa kremama da vidim kako to ide. Nije mene nista drugo nego moje zanemarivanje osnovnih stvari i neobaziranje na neke znakove upozorenja dovelo u ovu situaciju :D . Prvi dan sam te patike nosio u teretanu na trening, sutradan sam u njima trcao nekih desetak km i tada sam prevideo malo peckanje na delu stopala gde je kasnije nastao zulj, otpisujuci to na neku trunku u carapi ili tako nesto. Nakon svega toga dosao je i duzinski trening i tad sam se uvalio u problem sa zuljevima.

 

Za Djura, ovo su krivci :).

 

T500N_4207%201.jpg  T500N_4207%203.jpg

Link to comment

E ovako, hvala svima na savetima. Probacu sa kremama da vidim kako to ide. Nije mene nista drugo nego moje zanemarivanje osnovnih stvari i neobaziranje na neke znakove upozorenja dovelo u ovu situaciju :D . Prvi dan sam te patike nosio u teretanu na trening, sutradan sam u njima trcao nekih desetak km i tada sam prevideo malo peckanje na delu stopala gde je kasnije nastao zulj, otpisujuci to na neku trunku u carapi ili tako nesto. Nakon svega toga dosao je i duzinski trening i tad sam se uvalio u problem sa zuljevima.

 

Za Djura, ovo su krivci :).

 

T500N_4207%201.jpg  T500N_4207%203.jpg

 

ok su patike, sredice se to.

probaj sa nekim novim, dobrim trkackim carapama.

Link to comment

Pitanje o patikama. Meni se uvijek podere platno na zadnjem dijelu, di dodje onaj koštani dio ispod ahilove tetive. Ni sedmica dana i već se napravila rupa. Jel može tu nešto da se uradi, ili kao preventiva ili kako najbolje da se zakrpi?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Planet sport ima non-stop neka snizenja i vaucere 2, 2 i po soma na nove kolekcije.

 

Reebok, bar meni, ima odlicne patike, ja moje gazim 3 godine i samo sam ih jednom odneo kod obucara.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...