Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

ako nekome trebaju trening planovi za 5k, 10k, 21.1 ili 42.2 - javite. isto vazi i za triatlon, sve duzine.

 

Timmy,

najlepse je trcati bez sata i bez opterecenja. ok, nekome je potreban/neophodan neki (iracionalan? nemoguc?) cilj koji ce mu biti motivacija ali trcanje (sport, in general) pruza dovoljno uzivanja samo po sebi. jurnjava za nekim duzinama moze dovesti do nepotrebnog hronicnog umora, nezadovoljstva, gubitka motivacije i, najvaznije, ozbiljnih zdravstvenih problema.

Link to comment

Slazem se naravno. Prvenstveno sam krenuo da trcim zbog kondicije i rada mozga. Bas mi treba neka fizicka aktivnost. Aplikacije su savrsene, pa daju mogucnost pracenja brzine, kilomtreze i ostalih zezancija. Meni to zanimljivo, pa detaljno pratim, ali se ne opterecujem time. Cilj je da postepeno i polako povecavamo distancu. I brzinu ako bude moglo. Voleo bih da pogledam te planove pripreme za 10km, polumaraton i maraton, ali ne znam koliko sam spreman da postujem bilo kakav plan, pre svega sto zelim slobodu u postovanju svog tela :)

Link to comment

A ti bi kao neki sahista trebao da znas koliko profi sahisti dnevno provedu u teretani, bazenu ili trcanju. Zasto ako je njihov sport samo sedenje i razmisljanje?

Link to comment

Prvenstveno sam krenuo da trcim zbog kondicije i rada mozga. 

 

ja sam pocela da se bavim fizickom aktivnoscu da bih pobedila anksioznost i napad panike, to je bilo nekad. a sad sam ovisna o hormonima srece koji me izrokaju i dosta dugo drze posle treninga. prava pravcata droga. tako da go for it :)

Link to comment

A ti bi kao neki sahista trebao da znas koliko profi sahisti dnevno provedu u teretani, bazenu ili trcanju. Zasto ako je njihov sport samo sedenje i razmisljanje?

koliko provedu?

Link to comment

gari kasparov je svojevremeno, dok je bio u punoj sahovskoj formi, trenirao 3x dnevno. mislim da je dizao iz bencha oko 130kg lagano, ali nije furao masu iz nekog razloga. sada radi samo lagane suterske treninge.

Edited by precog
Link to comment

Ljudi trcite.

Ja nikad nisam bila neki fan trcanja al onda je dosao dan kad su mi rekli no, no za trcanje.

I sad, nekako nije bas dobar osecaj kad shvatis da u ovom zivotu vise neces trcati.

Zato trk dok mozete.

Link to comment

Ma lepo je to sve ali meni je ipak cilj i da napredujem u vremenima, nije mi zanimljivo da samo istrcim neku relaciju eto tako radi reda nego hocu i da ostvarim neki rezultat koji zadam sam sebi. Probacu verovatno sutra pre podne opet oko mostova pa cu videti vreme, osim ako ne rokne neka kisa ili ako opet ne zakucam posle 5-6km :D

Link to comment

amanzaman covece, ne mozes napredovati ako trcis svaki put 100%. to je kao da Bubka hoce da skoci WR/PB na svakom treningu. ili da Bolt trci najbrze sto moze, na svakom svom treningu.

to je put ka nepotrebnom trosenju organizma, povredama i tvom nezadovoljstvu (posto, jel', nisi uspeo).

neuspeh, krah.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...