Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

jel imas mozda prosirene vene?

 

ja sam imala taj simptom pre par godina, ko da mi treba ujutru da se zagreje bas taj deo koji pominjes, nisam mogla niz stepenice, zavrsila kod ortodonta jer sam izguglala ahilov tendonitis, a on mi reko: cero, pogledaj svoje noge, otekle su ti vene. 

Edited by darling
Link to comment

kakve su ti patike? jel imas pronaciju, da se djon izlize vise na spoljasnjoj ili unutrasnjoj strani?

mozda je pritisak, khm, odozgo malo veci na stopala.

Link to comment

na spoljasnoj, uvek.

znam da kljakavo gazim al pre nije bolelo (i kad sam bio, khm, kabastiji :fantom:).

 

nosim ugl. skroz ravne tike, pumu i adidas oldskul modele.

Link to comment

jel imas mozda prosirene vene?

 

ja sam imala taj simptom pre par godina, ko da mi treba ujutru da se zagreje bas taj deo koji pominjes, nisam mogla niz stepenice, zavrsila kod ortodonta jer sam izguglala ahilov tendonitis, a on mi reko: cero, pogledaj svoje noge, otekle su ti vene. 

jebote, izgleda da je ovo, juce sam prvi put provalio sa zadnje strane noge, bas tu gde boli.

 

kako si sanirala? (kapiram da jesi cim trcis :))

Link to comment

"opusteno" je ipak prejaka rec :)

radim ko' magarac a treniram ko' konj. sramota me je i da kazem koliko treniram, posto ljudi (navodno) zavrsavaju ove ironmane i sa znatno manje mucenja. al' sta cu, moram, meni ne ide bez rada.

 

 

 

Moram da te pitam..sta jedes ti brate ? I koliko dnevno ?

Link to comment

ne treba jaca ishrana zato sto treninzi - pojedinacno gledano - nisu posebno teski. 

 

dve su vrste treninga: intenzivni&kratki ili spori&dugacki.

za vreme dugih treninga treba nadoknaditi izgubljeno (voda, ugljeni hidrati, so) a za vreme kratkih nista.

 

cak 80% treninga otpada na kratke/intenzivne a oni traju 60-90 minuta.

vikendom se ide na duge&spore treninge. subotom idem na dugo trcanje (20 - 35 km, oko 2-3 sata) a nedeljom na duge bicikle (100-150km, 4-6 sati).

u svakom slucaju stizem na rucak.

 

zapravo cela filozofija dugog triatlona jeste u efikasnom sagorevanju sopstvenih masti. posto je nemoguce tokom 8-17sati* unositi onoliko kalorija i uglj.hidrata koliko se potrosi, svako mora ici onim (i iskljucivo tim) tempom pri kojem najefikasnije trosi svoje masti.

kojih, jel', svi imamo u vise nego dovoljnim kolicinama. :)

 

*(toliko ironman traje, kako kome) 

Link to comment

nosim ga na bajku i trcanju, na plivanju ne.

 

HR je individualan i kod svakoga su zone pulsa drugacije. pored toga, max HR se smanjuje kako covek stari. moj prosecni HR tebi ne znaci nista i taj podatak je sasvim nebitan. pri tome, potpuno su razliciti proseci za plivanje/trcanje/bike.

ali je HRM neophodno sredstvo i za trening, i za takmicenje.

 

na interval trkackim treninzima dolazim i do 100% max pulsa - kod mene 170. to su kratke ali jako brze deonice (600-3000m), koje se ponavljaju 4-10 puta, uz vrlo kratko vreme odmora izmedju (60-120 sekundi).

na kratkim trkama (polumaraton), trcim i sa 93-94% max pulsa.

na duzim triatlon trkama je najvaznije ne preci u anaerobnu zonu i ostati ispod 60-70% max pulsa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...