Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Ma evo ga stoji unutra sve vreme i ništa. Ok, mogu ja da idem kroz ove foldere i od fajla do fajla (mada su razbacani <_<) , ali mi je to glupo ako može kao pravi dvd. Očigledno tu nešto nije urađeno kako treba.

Link to comment

Koliko ja znam, standardan DVD ima one foldere Video TS i Audio TS.Kad narezes takav DVD i ubacis ga u komp, DVD player se sam pokrene i gotova stvar.Ako mountujes image takvog DVDa, ne pokrece se sam, vec treba da ga pokrenes rucno i uputis na Video TS folder.Ovo sto si ti pokazala nisam vidjao do sada. Ocigledno nije standardna struktura DVD-a, dakle ne trosi diskove uzalud...Da li ikako uspevas da gledas to sto je na njemu?

Edited by blek
Link to comment

Da, sve video fajlove koji se tu nalaze mogu da gledam normalno, ali su razbacani, a razbacani su i ostali fajlovi koji idu uz njih. Ništa, moraću da ih nekako reorganizujem i povežem.Koliko sam skapirala, kad bi se stavio originalan dvd (ovo naravno to nije :)) ne pokreće se automatski nego mora da se klikne na onu ikonicu koja ima ekstenziju .osx.

Link to comment

Zaglavila sam se kod iMovie-a ('08) na samom početku :(. Htela sam malo da se zezam sa njim i isprobam cakice (ubacivanje titlova, seckanje, montiranje itd). Pošto nemam kameru kod sebe, htela sam da upotrebim već postojeći video koji se nalazi u mp4 formatu. išla sam na file-import files i izabrala šta treba (fajl se nalazi negde na hardu). Pojavio mi se on dole u Event library i to je otprilike sve što sam uspela. Kada pustim da ide video, ide samo tu dole, ne vidi se u velikom prozoru (a i dole ide samo ako ručno pomeram onaj klizač, ako se pusti automatski ništa se ne dešava). A i ništa se nije čulo. A i ne mogu nikako da ga prebacim gore gde se edituje.Onda sam taj fajl stavila u iPhoto library i povukla ga odatle. Sve je ostalo isto, samo što se sada čuje zvuk :blink:. Ja zaista ne shvatam šta radim pogrešno :(. Čak sam išla i na Import iMovie HD Project (tripovala da je ono HD Hard Disk :D), ali ništa.

Edited by kiki
Link to comment

Ja sam već pregledala tutorijale i oni se uglavnom bave ovim što i taj čika tu - samim editovanjem, ubacivanjem sa kamere. Nigde se ne spominje ovaj problem koji ja imam.Na primer, ovaj gornji tutorijal kreće od trenutka kada je sve već ubačeno. Ja ne znam da li je direktno skinuo sa kamere ili je povukao negde sa diska. Ne znam ni u kom je formatu sam video. Dakle, meni će ti tutorijali dobro doći čim preskočim ovu prvu prepreku (već sam provalila kako se izdvajaju delovi koje želimo i prebacuju u gornji deo): 1. u velikom prozoru mi se ne pojavljuje nikakva slika, nema vidoja2. Kada pokrenem automatsku reprodukciju u donjem i gornjem prozoru, klizač se pokreće, ali ne i video (naravno, i dalje nemam u velikom ekranu)3. u donjem i gornjem prozoru video se pokreće jedino ukoliko ručno pomeram klizač4. Zvuk se čuje samo ukoliko se fajl povuče iz biblioteke iPhoto-a, ali tada se video ne pomera čak ni kada ručno vučem klizačem (čuje se samo zvuk)Drugim rečima, ti lepi tutorijali koje postavlja apple meni ničemu ne služe jer se oni ne bave problemima :).Videću sa nekim drugim formatima, mada znam da avi neće da importuje (siv je kod biranja).

Link to comment
  • 2 weeks later...

Hajde i ja jedno pitanjce, mozda ima neko neku ideju:S vremena na vreme, nekih pola sata, 2 sata ili 6 sati posle ukljucivanja kompa [ili restart-a] desava mi se da ne rade F-keys, ali samo oni pred kraj 9, 10, 11, 12 - takodje ne radi Expose kada stisnem mighty mouse [vec to u nekim programima rezultira kao da sam pritisnuo Button 3 - kuglicu].I ne radi mi Cmd+Tab, tj. ne mogu da se prebacujem izmedju programa.U SysPrefs za misa, tastaturu i Expose/Dash nista nije promenjeno. Restart resava sve ove probleme, ali se posle nekog vremena pojavljuju ponovo :huh:Jedina hardwer-ska promena je to sto sam dodao jos jedan Cinema Display - da li je moguce da to izaziva te probleme? :unsure:Config u pitanju je G5 Dual 2.3GHz, ATI 9600, oba monitora su CD 20".hvala unapred :)

Edited by jms_uk
Link to comment

^^^ donekle cudno , ali posle ovoga sto se meni desava zadnja dva dana nista me vise cudi (probaj da skines taj jedan monitor na par sati pa vidi kako ce da radi)...btw, za koliko se mogu tu nadju CD monitori-taj od 20? (posto ovde -USA- ja sam moj jedva prodao za 275 baka...sori-mrzi me da kopam po craigslisti :) )enivej imam pitanjce...tacnije ludi veliki problem....radio ovaj moj MBP normalno do prekjuce, odjednom se frizovao, iskljucio i kad sam ga ponovo upalio samo sivi ekran, jabuka i spinning wheel. Pokrenem ga preko instalacionog, tj prvo uradim test kroz disk utility, kaze sve OK, uradim extended, i dalje ok...uradim archive & install, dodje do kraja i pokaze mi instalation failed , i izbaci mi eror log od jedno 1800 lajnova...(nisam veliki strucnjak da skontam sta je koji...ja mu uradim restart i krene mi novi leopard sve od pocetka, intro, registration...bla,bla...odem u previous sistem, nece da mi udje u applications - poludi zesce, finder mi se ugasi, aplikacije koje su otvorene (recimo safari i skype) rade, a nesto drugo sa dock-a ne mogu nikako da pokrenem, takodje i tastatura je zablokirana, onda moram da mu idem restart ctrl+cmd i power button...takodje kad hocu da mu dodam fajlove (stare itunes, imam oko 12 K pesama- naravno ne sve odjednom)..pokaze mi da za neke ne moze da udje u macintosh HD zato sto HD "cannot be read or written"!?...da ne pricam o tome da ne mogu da pokrenem ni jedno od ilife aplikacija, jedno 3000 slika isto ne mogu da nadjem (doduse iphoto se kao nesto pojavio ali falicno)..plus MS office 2008 ne mogu da nadjem (verovatno je medju aplikacijama koje u koje ne mogu da udjem...ima neko ideju sta da radim? ili da idem erase i install pa da se pozdravim i sa tim sto je ostalo?(ili da ga bacim sa ovog 18-tog sprata?)...inace- MBP je 4,1 dual core 2,6GHZ 200GB ...6 meseci star...ufffffff

Edited by scepa
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...