Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Znate ono kada desnoklikom idete na ?open with? i tu vam se onda pokaže lista programa pomoću kojih možete otvoriti dotični fajl? E, može li se ta lista uređivati u skladu sa željama (brisanje, dodavanje, menjanje mesta...)?
nadje li? to i mene interesuje (za arhive prenstveno)
Link to comment
nadje li? to i mene interesuje (za arhive prenstveno)
mislim da samo mozes da uradis opciju da li ces da izbiras "recomended applications" ili da li hoces da otvoris sa "all application"...kad kliknes desnim , open with...ides dole na other...u prozoru ti da da otkacis koju opciju zelis "recomended" ili "all apps"....
Link to comment
mislim da samo mozes da uradis opciju da li ces da izbiras "recomended applications" ili da li hoces da otvoris sa "all application"...kad kliknes desnim , open with...ides dole na other...u prozoru ti da da otkacis koju opciju zelis "recomended" ili "all apps"....
tnxmislim da se kiki interesovala za mogucnost sredjivanja one liste koja izadje kad izaberes "open with" nista bitno, no moze biti korisno (meni za arhive za koje nemam jedan univerzalni program)
Link to comment

Malo sam šunjala i po internetu i koliko shvatih nešto mora da se piše, dal' u Terminalu ili tako nešto. Odustala na pola druge rečenice objašnjavanja :D.Mada i ovo šćepino možda može da mi koristi (mada ne u potpunosti, naravno). Videću kad dođem kući.Inače, poprilično je glupo što to ne može da se sredi onako kako korisniku odgovara.

Link to comment
  • 3 weeks later...

imam pitanje, skinuo sam disk warrior preko mininove, ukljucim ga, proverim graph - kaze mi da mi je oko 32% items "out of order" ....to mi deluje poprilicno puno, ima neko savet kako da se ovo ispravi?

Link to comment

nedavno dodjoh u posed jednog Apple lap-topa, konkretno iBook G4 iz 2005. godine, pa sam malo istrazivala po www i na WikipediJi nasla ovo: iBook G4 Mid 2005 (July 26, 2005 to May 16 2006) ? Minor revision and the last PowerPC iBooks G4 1.33/1.42 GHz M9846LL/A: (Retail $999) 1.33 GHz; 12 in display; 40 GB hard disk; slot-load combo drive (DVD-ROM/CD-RW) M9848LL/A: (Retail $1299) 1.42 GHz; 14 in display; 60 GB hard disk; slot-load SuperDrive (DVD?RW/CD-RW) While the 14 in display is bigger it is the same resolution as the 12 in. Both models now feature: 512 MB memory (expandable to 1.5 GB) at 333 MHz; ATI Mobility Radeon 9550 graphics processor with 32 MB video RAM; Sudden Motion Sensor (parks the hard drive head if the iBook is dropped); scrolling trackpad; Bluetooth 2.0+EDR Both have a bus at a 10:1 ratio (133 MHz or 142 MHz) (Other Specifications Same as iBook G4 Late 2004.e sad... problem je sto numem da tumacim ovo, pa ako bi neko ko se razume u Apple mogao da mi kaze koliko je dobar komp, bila bih mu vrlo zahvalna...

Link to comment

Idi na  u menu baru, pa About This Mac, da vidiš šta ima u tvom modelu konkretno. Možda mu je neko dodavao memorije ili još nešto menjao.

Link to comment

Taj iBook 12'' je jako zgodan mali komp, i prilicno brz. Super je.Meni na desnom kliku se na OSXu zove CONTEXTUAL MENU. Imas gomilu kojekakvih utility-a koji se bave sredjivanjem istog, tipa finder-pop, mislim da se tako zove.Open with se najlakse sredi tako sto uradis I na fajl, pa u info prozoru namestis sta ce da otvara taj fajl, i ako kazes CHANGE ALL, uvek ce se otvarati tom aplikacijom.Pozdrav sa 10A380, takodje :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...