Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Ako nekog zanima, posle par nedelja korišćenja novog M2 Pro Macbooka:

 

* generalno zadovoljan, do sada nisam imao probleme. Jednom nije hteo da se upali, ali mislim da je bilo od niskih temperatura napolju, to mi se i ranije dešavalo

* jeste da je tako sa skoro svakom novom mašinom, ali je prilično brz. neke stvari koje su ranije trajale i po 2-3 minuta (MBP 2015) sad traju 20 sekundi

* uzeo sam najjeftiniji (14", 16GB, 512GB) i za to što meni treba, ne treba mi ništa bolje osim eventualno više mesta za podatke, ali trudim se da ne gomilam previše ionako. Možda za 5 godina zaključim da je bilo bolje da uzmem 32GB itsl. ali za sad je sve više nego ok.

* veći ekran isto možda, ali ovako je lakše prenosiv. Generalno za mene je tu jedini pravi upgrade eksterni monitor. Kome je malo 14" biće mu i 16". Kad se seljakam ili sedim u fotelji više mi odgovara 14"

* skoro u dlaku je iste velične kao i stari 13" s Intelom unutra™, mnogo je manji okvir oko ekrana. Koga nervira "notch" za kameru, šta da mu radim :-). Mislim da je teži i deblji, ali nisam detaljno merio

* kamera je mnogo bolja u odnosu na ono što sam imao ranije, mada ne verujem da se mnogo razlikuje od ostalih modernih laptopova

* tastatura je solidna. ne znam da li se stara vremenom razdrndala, ali je ova čvršća i ima solidan hod (za laptop tastaturu)

* baterija je strava, mada mislim da malo varaju. Kad je na 100% može da stoji i pola sata tako, kasnije brže opada. Drži tu negde oko 10 sati, pa više ne moram obavezno da nosim punjač s posla kući i nazad

* novi magsafe je malo tanji i širi od starog, tako da nisu kompatibilni

 

edit: a da, mogao sam da kupim bolji punjač (~95W vs ~65W) za ne sećam se koliko - generalno, potpuno nepotrebno. Taj bolji je standaran sa jačim mašinama, ali sasvim je dovoljan i ovaj slabiji.

Edited by Venom
  • Hvala 3
Link to comment
9 minutes ago, Tpojka said:

Jednom mi se vec desilo i ne sjecam se kako sam popravio: zna neko iz glave kako da "repeat the letter on hold" vrati na kontekstualni meni akcentovanih slova?

 

Biće da sam i prvi put popravio restartom...

Link to comment
12 minutes ago, Tpojka said:

Jednom mi se vec desilo i ne sjecam se kako sam popravio: zna neko iz glave kako da "repeat the letter on hold" vrati na kontekstualni meni akcentovanih slova?

 

Ne znam koji OS X/macOS imas, ali moze ovako:

Click the Apple Menu () > System Preferences > Keyboard and make sure that the Key Repeat slider is not set to off.

 

df0cVaM.png

 

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, jms_uk said:

Ne znam koji OS X/macOS imas, ali moze ovako

 

Ventura 13.1

 

Prob'o sam tako prije nego sam pit'o, nije radilo. 

Nakon restarta je proradilo (i sa slider-om na fast).

  • +1 1
Link to comment
800 evra
 
Iskustvo od prije tri godine (kod reselera):
mijenjanje baterije + mijenjanje tastature + mijenjanje zvučnika + mijenjanje gornjeg poklopca [ovog oko tastature] + čišćenje => ~250€
 
Mislim da to ide u paketu.

Link to comment

Edit: tri godine (2020).

 

To dalje ne znam, jer nisu htjeli da poruče bateriju dok ne dijagnostifikuju uredjaj i zaključe kakav je/šta mu je. Iako je [osim baterije] bio besprijekoran.

 

Tako da ne vjerujem da će nešto da rade pa naknadno ispostavljaju ne znam kakav račun. Prije se može ispostaviti da nakon dijagnoze a prije samog rada kažu šta sve treba da se radi.

  • Hvala 1
Link to comment
Da mislim da sam to video, to je ok. Jedino ne zelim da mi naknadno kazu da ce da kosta dodatno jer su radili ne znam sta posto je jednom prosuta voda preko tastature itsl.

Ako je bio water damage, moguce da nece ni da rade nista osim ako nemas Apple Care +(ukljucujuci accident coverage).

Na mom late-2013 MBP je bilo znakova toga (imaju male ‘papirne’ senzore unutra koji pocrvene u dodiru sa vodom), i samo su mi vratili lap bez rada. Mislim da je quote bio £199 i zamena celog gornjeg dela kucista sa tastaturom.

Ja sam onda kupio bateriju za £50-60 i zamenio sam (sto je poveci zez na nekim modelima, tj. sve od 2012 do 2019).


Sent from my iTelephone using Tapatalk
  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Venom said:

Jedino ne zelim da mi naknadno kazu da ce da kosta dodatno jer su radili ne znam sta

 

Ovde bar (UK) se prvo jave da ima naknadnih radova koji ce kostati dodatnih ££, pa tek po odobrenju rade.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...