Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

On 6.8.2021. at 12:23, braca said:

Fuck.  Nedavno sam prešao na MacBook M1, ovo mi se uopšte ne svidja, a Linux još ne fercera na M1... Najverovatnije ću ga prodati i preći na neku drugu mašinu

 

si prob'o preko Parallelsa?

Link to comment

Radi na Parallels, a uskoro ce izgleda i na golom metalu (mada Apple nije bas od pomoci oko svega toga, naravno...)

 

Inace, verovatno cu i skociti na M1(x) ali tek kad bude provereno vozio debian-distroe... Cenim bice to sasvim izvesno iduce godine.

Link to comment
2 hours ago, eumeswil said:

 

si prob'o preko Parallelsa?

 

Jesam, radi, ali nije to to, treba da startujem macOS, sad maltene ne možeš da mrdneš ako se ne uloguješ isto na iCloud, pa onda Parrallels... 

Najnoviji macOS (12.0 Monterey) sad sve tera kroz neke nove Apple proxy servere (može da se isključi, ali po defaultu je uključeno čim ga instaliraš)... sve u svemu zarobljen si :)

 

 

Da bi se skroz oslobodio Apple-a treba da radi na golom metalu, što kaže Indy

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Može li neko preporučiti memoriju za iMac (koju od ponudjenih proizvodjača [ne ]uzeti)? 

Od proizvodjača/brendova, na Amazonu vidim: OWC, Crucial, Adamanta, Timetec.

Link to comment

Ja sam ubacio Crucial memoriju i SSD u Macbook pro kada sam ga pojačavao po savetu iz Istorea i sve šljaka bez problema već skoro 4 godine. Ne znači da su ostali lošiji, ali za ove sam siguran.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...

Ladno su dodali notch na novi Macbook Pro :isuse:

FB2JdnjXEAYupuP?format=jpg&name=4096x409
ok, jasno mi je da to može funkcionisati tako da se ne vidi notch i zaobljene gornje ivice ekrana, ali svejedno fejspalm.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...