Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

11 minutes ago, ragasto said:

Nije to mnogo, danas je teško naći dobru krpu za monitor.:sleep:

Nego, možda nisam dobro razumeo - pustiš film i gornji deo ekrana ti je isečen notchom, jel?

Ne mora, zavisi od softvera i podešavanja.

Link to comment
Just now, jms_uk said:

 

Nisi video stalak za monitor od 'iljadarke?

 

B4S8jrJ.png

 

Ja imam sasvim dobar 4K Asus monitor, a imam i  Alienware FHD, 120Hz refresh rate... Tiltuju, rotiraš ih, vrhunska slika... Izašli me, zajdeno jeftinije od tog postolja...

 

Jel' su vlasinici mekova ovce?

Link to comment
2 minutes ago, mraki said:

Ne mora, zavisi od softvera i podešavanja.

Oni kažu:

Developers can full screen their apps using the area surrounding the notch at the top of the display. i to ilustruju ovako:

apple_macbook-pro_16-inch-xcode_10182021

Znači nije full screen pa da ga 'ebeš, jedino ako su odlučili da malo promene definiciju. Da, možeš da podešavaš veličinu prozora ali to opet znači da ne možeš da koristiš celu površinu. Kažu da će programi "obilaziti" notch da se ne bi dogodilo da nešto ostane pokriveno, ali ne vidim kako će neki program za puštanje filmova to da uradi.

Link to comment
Just now, ragasto said:

Oni kažu:

Developers can full screen their apps using the area surrounding the notch at the top of the display. i to ilustruju ovako:

apple_macbook-pro_16-inch-xcode_10182021

Znači nije full screen pa da ga 'ebeš, jedino ako su odlučili da malo promene definiciju. Da, možeš da podešavaš veličinu prozora ali to opet znači da ne možeš da koristiš celu površinu. Kažu da će programi "obilaziti" notch da se ne bi dogodilo da nešto ostane pokriveno, ali ne vidim kako će neki program za puštanje filmova to da uradi.

Spustiće se ispod, pa ćeš imati crnu liniju gore, debljine notcha?

Link to comment
8 minutes ago, ragasto said:

@radisa

Tako nekako i ja mislim. Što opet nije full screen, nego full screen minus the notch.

:twak:

 

Nekih 74 piksela, koji dovode ostatak ekrana na 16:10

 

Mislim da ce se ljudi generalno navici na isti, jedino ne znam sta se desava kad program koristi ceo menu bar...

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...