Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Ja VS Code ne smem ni da otvorim (a morao bih) :D

 

3k bi bilo super (cesto ide i do max 6k)

 

XFiBvyc.png

 

Apple Mail, Safari, Chrome i Whatsapp.

 

Ako ne strada u narednih mesec dana, dok zavrsim nesto i dodjem nazad s puta, bice (opet) jedno otvaranje, ciscenje i nova pasta za CPU i GPU.

Link to comment
  • 2 months later...

Da li ima neko 2019 16" MBP?

 

Naleteo na masinu iz leta 2021, 2.4GHz i9, 64GB RAM-a i (najvaznije) sa 5600M grafikom za kintu za koju ne mogu da uzmem ni najosnovniji M1 pro polovan (14" ili 16")

Link to comment
  • 2 months later...
3 hours ago, Avatar said:

Jel si na kraju uzeo isti? To beše M1 ili Intel i dalje?

Intel - i9. 
 

Nisam ga uzeo na kraju, i dalje cedim ovaj iz 2013. 
 

Pratim polovne M1 Max, mislim da je to najbolji odnos spec/cena trenutno. 

  • +1 1
Link to comment

U zavisnosti za šta ti treba naravni, ja sam prezadovoljan sa M1 airom, radi kao sat od prvog dana.

 

Sad ga još dual bootujem sa Linuxom koji radi bolje od macOS rekao bih, osim trajanja baterije.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 months later...

Ipak uzeo 2019 da zamenim ovaj late 2013.

 

MacBook Pro 16-inch Touch Bar 2.4GHz i9 8-core 32GB/1TB SSD/ Radeon 5500M 8GB

 

 

Sad treba da nadjem i neki adapter/hub za sve ove moje USB-A uredjaje :isuse:

 

  • +1 2
Link to comment
On 30. 12. 2023. at 14:07, Avatar said:

U zavisnosti za šta ti treba naravni, ja sam prezadovoljan sa M1 airom, radi kao sat od prvog dana.

 

Sad ga još dual bootujem sa Linuxom koji radi bolje od macOS rekao bih, osim trajanja baterije.

Tek sad vidim ovo. Linux ti više troši bateriju od macOSa?

Link to comment

ja sam pre jedno godinu i po presao sa mbp na air i nemam zamerke. dva puta mi je pao sa stola na plocice i nije mu nista

  • Wub 1
Link to comment

Meni crko MBP sa i5 procesorom late 2020. Nisam ga ugasio nego samo samo spustio poklopac i sledećeg dana nije hteo da se uključi. Eno ga u servisu i čekam da urade dijagnostiku. Iskreno se nadam da nije crkla ploča nego je neka glupost vezana za napajanje, jer cene polovnih za ovaj model idu od $500 pa na gore. Za te pare mogu da uzmem Air M1  iz 2019/2020. 

Link to comment
4 hours ago, banecare1 said:

ja sam pre jedno godinu i po presao sa mbp na air i nemam zamerke. dva puta mi je pao sa stola na plocice i nije mu nista


13” ili 15”?

Link to comment
31 minutes ago, jms_uk said:


13” ili 15”?

 

13'' 

ideja je bila da se presaltam sa vel'kog 15'' MBP na manji i laksi. nisam ni znao da ima air 15''

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, ragasto said:

Tek sad vidim ovo. Linux ti više troši bateriju od macOSa?

 

Znaš kako, generalno trošenje baterije dok ga koristim je možda 10% lošije od macOS, ono gde je vidno je u standby modu, tu možda izgura dva dana za razliku od macOSovih 30 :D

 

Momci i devojke iz Asahi Linux projekta odradili lavovski posao svakako, ako se uzme u obzir da su morali da reverse engeneering rade za ceo sistem.

  • Hvala 2
Link to comment
11 minutes ago, ragasto said:

@Avatar Da, to je skoro zanemarljiva razlika. Čeka me uskoro prelazak na Linux pa skupljam informacije...

 

Tu sam ako treba bilo kakva informacija ili savet :)

 

Daleko od eksperta, ali tu i tamo nešto znam :D

 

Imaj na umu ako stavljaš Linux na Maca, integrisani mikrofon još uvek nisu uspeli da nateraju da radi, ali bilo kakav eksterni je ok.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...