Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

sta su drndali oko punjenja novih Air i MBP. pune se kada im dune. iskljucio sam smart charging i isti djavo. mislio sam da je riknuo charger i posto sam bio na putu odem hitno do prve prodavnice, a tamo i oni ukljucuju-iskljucuju punjace da bi laptop krenuo sa punjenjem. 

Link to comment

Ima to optimizirano punjenje i na ajfonu. 
 

Juce stavio telefon da se puni oko 1, jer krecem od kuce u pola tri, i iskoci poruka da ce se punjenje zavrsiti polagano do 5am. 
 

Pa isto morao da iskljuc/ukljuc. 
 

Moj stari MBP iz 2013 nema tih problema 😂

  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, banecare1 said:

sta su drndali oko punjenja novih Air i MBP. pune se kada im dune. iskljucio sam smart charging i isti djavo. mislio sam da je riknuo charger i posto sam bio na putu odem hitno do prve prodavnice, a tamo i oni ukljucuju-iskljucuju punjace da bi laptop krenuo sa punjenjem. 

Jel može malo više o tome? Ubodeš punjač i on ne puni kad ti hoćeš nego kada on hoće? 

 

Link to comment

@jms_uk E, svašta. Tamo piše da ta opcija može da se isključi pa da punjenje ide normalno a ti kažeš da neće ni tako nego punjač radi kad hoće jer "Your Mac learns your charging routine".

 

Opet su nešto drndali.:twak:

Link to comment
2 hours ago, ragasto said:

@jms_uk E, svašta. Tamo piše da ta opcija može da se isključi pa da punjenje ide normalno a ti kažeš da neće ni tako nego punjač radi kad hoće jer "Your Mac learns your charging routine".

 

Opet su nešto drndali.:twak:


Za svaki macOS izdrndaju nesto sto je radilo kako treba :lolol:

  • Haha 1
Link to comment

Moguće da je razlog tome što ovi novi Macovi imaju bateriju koja traje pitaj boga koliko sati, pa to i nije toliki problem. Naravno Apple ne bi bio Apple da ne kažu da ih zabole za stare mašine. Primetio sam kod sebe da se to dešava kad stavim da se puni preko punjača za telefon, mada moguće da se to dešava uvek ali u ovom slučaju primetim.

Edited by Venom
Link to comment

Ja sam i dalje na Mid 2012 Macbooku, ne mogu da ubacim novije operativne sisteme i sad više ne mogu ni da apdejtujem Chrome, tako da ću u bližoj budućnosti morati ili da uzmem novi lap top ili da na ovaj ubacim neki user friendly Linux. Ajde, to je očekivano, sve u redu. Ali glupost sa punjenjem baterije kada to komp odluči a ne ja je...sooo Apple. Mrš.

Link to comment
  • 1 month later...
54 minutes ago, bags said:

 

Sad si izgubio izgovor za bar sat dnevno sto si pre cekao na komp. ;)

 

:lolol:

 

54 minutes ago, bags said:

Napisi kasnije neke utiske iz dev ugla.

 

'Oću dok stigne. 

 

Od CPU consuming taskova, to je phpunit, npm kompajliranje i import MySQL-a. Nemam pojma kako će biti sa Vagrant-om i Docker-om, al' najviše se radujem autonomiji baterije (navodno bi moralo da ide 10+ hrs.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...