Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

izgleda da laptopovi imaju problem sa ekranom. ostaju trajni tragovi ako previse trljas tokom ciscenja. bilo na MBP, sada mi se desilo na air. evo upravo sam dao sinu neke folije da lepi, jer bas je problem. jos pa poznanika se zalilo na istu stvar. bas mi cudno

Link to comment
11 hours ago, Tpojka said:

 

:lolol:

 

 

'Oću dok stigne. 

 

Od CPU consuming taskova, to je phpunit, npm kompajliranje i import MySQL-a. Nemam pojma kako će biti sa Vagrant-om i Docker-om, al' najviše se radujem autonomiji baterije (navodno bi moralo da ide 10+ hrs.

Kad pokrenes doker i u zavisnossti od broja servisa koje imas, baterija se rapidno prazni.

  • Hvala 1
Link to comment

Trenutno mi i nisu primarne virtualke.

Čit'o sam neke artikle, a po [samim] ciframa iz Apple-a, kaže 22 hrs video reproduction; 14-15 hrs browsing, Pretpostavljam da rad sa full blown IDE-om + terminal može ići i do 10+ hrs što je meni dovoljno/potrebno.

Link to comment
On 16.7.2023. at 4:31, banecare1 said:

izgleda da laptopovi imaju problem sa ekranom. ostaju trajni tragovi ako previse trljas tokom ciscenja. bilo na MBP, sada mi se desilo na air. evo upravo sam dao sinu neke folije da lepi, jer bas je problem. jos pa poznanika se zalilo na istu stvar. bas mi cudno


Meni se to isto desilo, ne na samom displeju, nego na onom tankom crnom okviru oko, gde stoji kamerica i slicno. Ruzno jest, ali ne remeti rad.

Link to comment
On 13. 6. 2023. at 4:52, ragasto said:

High Sierra kod mene, i to mu je poslednji operativni sistem. Bar od macOS-a.:nobles:

E, žena ima neki iz 2012e isto i ono, apdejtovan je(ja cackao a ona poludela) i od tad brljavi. Ima neko rešenje?

 

Može neki format c: pa na čisto da se instalira OS? Ili to ne pali kod Macbooka?

Link to comment

@Azdaja Daj malo preciznije...kako tačno brljavi? High Sierra je poslednji OS koji mogu da instaliram, šljaka to i dalje i jedina razlika u odnosu na prethodne OSeve je ta što primećujem da je komp za nijansu sporiji nego ranije. A ta sporost se odnosi na rad sa programima koji baš arče procesor.

 

 

Link to comment
4 hours ago, Azdaja said:

Može neki format c: pa na čisto da se instalira OS? Ili to ne pali kod Macbooka?

 

Moze.

Ili Recovery/Internet Recovery mode prilikom ukljucivanja ili High Sierra installer na bootabilnom USB-u, pa odatle (ja sam ovo drugo bas danas radio na neka 3-4 stara Mac Pro-a u ofisu kojih cemo da se ratosiljamo).

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, jms_uk said:

Koja konfa?

 

Pis'o sam već, mislim. 

16" M2 Max 64GB 2TB

Uzeo sam neplanski™ i AppleCare+. 

 

Čekaće me od 31. jula.

  • +1 4
Link to comment
5 hours ago, ragasto said:

@Azdaja Daj malo preciznije...kako tačno brljavi? High Sierra je poslednji OS koji mogu da instaliram, šljaka to i dalje i jedina razlika u odnosu na prethodne OSeve je ta što primećujem da je komp za nijansu sporiji nego ranije. A ta sporost se odnosi na rad sa programima koji baš arče procesor.

 

 

Sve je dosta sporije i ne reaguje na promene u alt+tab I tako neke sitnice. Ali nisam siguran jesam li stavio sierru ili neki stariji. Proverim sutra pa javljam.

Link to comment

@Azdaja Šta znam...sa alt tabom nisam imao štucanja ali nemam ni naviku da to koristim. A sporost ne gine, ali napisah da bar kod mene to važi samo za ozbiljnije programe. 

 

I za svaki slučaj one osnovne stvari - SSD, maksimalni RAM i povremeno čišćenje Magician-om, CC CLeaner-om ili nečim sličnim. 

 

Ako ne gine formatiranje, @jms_uk je objasnio.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
On 19. 7. 2023. at 20:23, Tpojka said:

16" M2 Max 64GB 2TB

 

Stiže mu i dobro poznat user.

 

Spoiler

G3WMsmT.jpg

 

Hvala @bags-u što je pomog'o da sačuvam koji živac više.

 

Edit: sve završeno za nekih sat i pet minuta (nekih 352 GB preko TB4 kabla). Plus sam se natjer'o da očistim ikonice s desktopa - nema ih više. :sleep:

  • +1 3
Link to comment
  • 2 weeks later...

Konacno resio da apdejtujem ovaj Late 2013 MBP na Big Sur (poslednji OS za njega) :dry:

 

Ne znam da li je zbog novog indeksovanja HD-a, ali ventilatori rade sve u 16... cim neku aplikaciju otvorim.

 

 

  • Tužno 1
Link to comment

Rade uvijek, tj. tako na taj način.

Upravo sam s takvog pokren'o npm kompilaciju da provjerim i samo za to je diglo ventilatore na 3k-3.2k.

Inače pri surfu forumom su na istorijskom minimumu (iako je poviše tastature a i ispod fino ugrijan).

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...