Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Ovaj na svu silu hoce primorski ugodjaj. Super fotka pontijak.Evo jos djecurlije
Sad ja kazem bravo Minja:) ovo je majstorska fotografija - jako je tesko slikati decu a da rezultat ima smisla, ovo je metafizika. Bravo:)
Link to comment

Ja i zaboravio na ovu temu.. Minja odlična fotka.. Iako je meni možda malo plastična obrda, koja je IN u zadnje vreme.. :) Jel to neki filter u PSu ?? Evo nekih mojih fotki sa poslednjeg razvijenog filmaOprema: Pentax ME Super + (nekad) Winder ME II + Pentax M f1.4 50mm + Tokina F4 35-70mm + (nekad) žuti filter...Obrada: Auto contrast ili auto levels + blagi Unsharp Maskffphoto011a01jj3.jpgffphoto033a01sq0.jpgffphoto055a01ae7.jpgffphoto099a01sz9.jpgffphoto1111a01pj5.jpgffphoto1616a01vv7.jpgffphoto1717a01op3.jpgffphoto1919a01su2.jpg

Link to comment

I nastavakffphoto2626a01ec6.jpgffphoto2727a01cn3.jpgffphoto2828a01mm4.jpgI jedna vest usput, nemojte propustiti u okviru Noći muzeja:"Galerija ArtgetTrg republike 5/I , Beogradwww.kcb.org.yuFotke svetskih majstoraU galeriji ?Artget?biće predstavljen deo nove kolekcije originalnih fotografija svetskih majstora fotografije, koje je u Beograd doneo Vojin Mitrović. Sarađujući sa velikanima fotografije kao što su Breson, Ribu, Kudelka, Buri, Salgado, Batalja i mnogi drugi, Vojin Mitrović je sakupio vrednu kolekciju njihovih najznačajnijih radova, među kojima su neke postale ikone 20. veka, poput portreta Če Gevare Rene Burija ili Fride Kalo Giljerma Davila. Ovom sjajnom kolekcijom Vojin Mitrović i ovogodišnji umetnički direktor galerije Artget, Branimir Karanović, ukazuju na neprevaziđenu lepotu i visoke umetničke vrednosti crno-bele fotografije i njeno značajno mesto u savremenoj umetnosti. "Po meni Sebastiao Salgado je verovatno jedan od najboljih živih fotografa, radi za MAGNUM agenciju. Ne treba napomenuti da su i ostali legende, Henri Cartier Bresson (osnivač Magnum-a), Rene Buri sa fotkama sa Kube i sa iskrcavanja u Normandiji itd..

Link to comment
Evo jos djecurlije
Minja, ova je najbolja koju si dosad kacio, IMHO.
Sad ja kazem bravo Minja:) ovo je majstorska fotografija - jako je tesko slikati decu a da rezultat ima smisla, ovo je metafizika. Bravo:)
Samo da se potpisem ispod Kauboja.
Ja i zaboravio na ovu temu.. Minja odlična fotka.. Iako je meni možda malo plastična obrda, koja je IN u zadnje vreme.. :) Jel to neki filter u PSu ??
Kao prvo, da se aslozim sa time da je ovakav tretman "in" u zadnje vreme. Kad sam se ja aktivnije bavio fotografijom pocetkom donje krede, takav pristup je takodje bio veoma "in" (mada se izvodio u mracnoj komori, kao i adekvatnim izborom fotohemije). :) Kao drugo, nekoliko od ovih portreta koje si okacio su vrlo uspeli!
Link to comment

Hvala svima za komentarima.@Esdy: Ne znam je li 'in' ili nije jer se ja bavim fotografijom, recimo, godinu i pol. Od kada sam uzeo slr. Tako da ne znam sto je bilo prije toga... ;) :lol:

Link to comment
...I jedna vest usput, nemojte propustiti u okviru Noći muzeja:"Galerija ArtgetTrg republike 5/I , Beogradwww.kcb.org.yuFotke svetskih majstora...
Samo si zaboravio da napišeš da je to 17. maja 2008. :)
Link to comment
U principu ne volim Zoo vrtove, a jos manje fotografije zatvorenih zivotinja. Ove kachim zato sto mislim da su interesantne
da se nadovezem.2v9b1hy.jpg
Link to comment

@ Minja: nije bilo negativno ono moje, naprotiv.. :) @ Indy: Kako se dobijao onaj efekat u "tamnoj sobi" ?? I da hvala na pohvalama.. :)@Grunf: Fotka je fenomenalna, ali mi je sken nekako loš.. Jel si to odavno skenirao ili nešto preko štapa i kanapa.. Btw, koliko je širok bio objektiv.. Tu bi bilo zanimljivo videti neki fisheye na delu.. :)

Link to comment

U, ovima su roletne temeljno propale. (Ove zadnje 2 original kao sa mog bivšeg stana u Ivana Cankara).---Esdy, pa ne znam dal' sad tačno da opisujem, uglavnom znam da su postizani slični efekti. Dosvetljivanjem, zatamnjivanjem, maskama, kako već. U stvari, sad shvatam da ne znam tačno na šta si mislio svojim komentarom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...