Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

hvala jms nisam bio kod kuce inace bih se ranije javio. cekao sam jedno vreme dok je bila okacena ali sam odustao od cekanja, pomislio sam da sam na /ignore listi kao da mi se ne vide postovi i zato sam otisao napolje i sabio alkohol u sebe kako bih golemu tugu podneo.

Link to comment

jebem ti karticu od 16gb...nisam brisao na vreme, sada je prepuna sirovih slika i brisanje je fizikalisanje.eto jos jedna lekcija naucena. brisi odmah.

Link to comment
studija jednog stepenista. obradjeno sa Silver Efex Pro 2. molim sugestije, kritike i pljuvanjastep3mala.jpg
Meni je ova vrh. Vaso nastavi sa obilaženjem beogradskih zdanja.
Link to comment
jebem ti karticu od 16gb...nisam brisao na vreme, sada je prepuna sirovih slika i brisanje je fizikalisanje.eto jos jedna lekcija naucena. brisi odmah.
Pobogu, pogledaj u uputstvo. :lol: Imas akciju sa pritiskom na 2 dugmeta, i sve se obrise.Sa leve strane imas kantu za djubre, a sa desne, kod okidaca, imas jedno dugme sto lici na neku skandinavsku zastavu (barem je tako kod mene, a ne verujem da se mnogo razlikuje). Ako pritisnes oba odjednom na displeju desno gde pise broj snimaka izaci ce natpis For (za formatiranje). Onda pritisnes isto jos jednom, da potvrdis, i - voila. Kartica je prazna.
Link to comment

ma znam ali ne znam sta da brisem :lol: ostane mi gomila koje vodim pod "kasnije cu", i kada dodje to kasnije - imam hiljadu snimaka za ceprkanje

Link to comment
ma znam ali ne znam sta da brisem :lol: ostane mi gomila koje vodim pod "kasnije cu", i kada dodje to kasnije - imam hiljadu snimaka za ceprkanje
Pa sto ih lepo ne prebacis na komp? Pa brises sve.
Link to comment

da pitam, da li ce da smeta ako postujem ovako nesto ovde? ovo je duga ekspozicija i iz ruke. ako smeta da otvorim novi topic sa tekstom - istorijat ovog "pokreta". meni se dopada da s' vremena na vreme uradim nesto ovako. ovo su dva primera koji su mi ispali ok od jedno 30-ak. 7593743968_51c9b7ff7f_b.jpg7593745064_3a7e78b64b_b.jpg

Link to comment
@ Indyda li si probao da ND8 upariš sa polarizacionim filterom, kad god sam imao problema sa viškom svetla to sam rešavao sa polarizacionimnisam nikada koristio ND, a polarizacioni maksimalno gotivimi rabim, ima sve što ima i ND plus nekako doda hromu u koloru, a kod c/b filmova skida višak refleksije koji nekako oslabi kontrast
Probacu sad prema tvom sovjetu.5edccb0cd06b11e1abe622000a1e87bb_7.jpg
Link to comment
  • 2 weeks later...

Поларизацију светлости сам узео као тему за матурски, а потом се патио две-три године (до неког путовања на запад) док нисам нашао филтер. Дотле су у петнаест дућана покушавали да ме убеде да је поларизациони исто што и УЉ филтер :челоклеп:.После сам пронашао да су поларизоване наочари за сунце одлична играчка, и већ 13 година носим само такве. Добро за вожњу, погоди се угао па ми скида одсјаје са задњих стакала кола испред мене, помогло више пута. Посебно је занимљиво гледати сјајне површине - барице, свеж асфалт, углачане шахтове, пластику по колима, чаше флаше - јер се добија неки опичен три де ефекат, пошто се угао из ког се гледа левим и десним оком нешто разликује. А можда ни сами филтери у наочарима нису скроз паралелни. Било је и да сам замало угазио или налетео, зато што сам бленуо :).Е сад то за погађање угла, најјаче је поларизована светлост која пада под углом од 57о (мерено од нормале на површину), што се зове Малисов закон (ал' више се не сећам како гласи, сачувао сам само негативе снимака цртежа из књиге, не и текст). Што је већи отклон од тог угла, више неполаризоване светлости се умеша, и онда и филтер мање скине. Наравно, и филтер треба окренути тако да скида баш са те површине.Него, да ли овај прилог може да прође као очешавање о ломографију? Објектив је Гељиос-4, на канону 40д, и килави статив из малог дућана:75595503.jpg

Edited by расејан
Link to comment

Pogresio si stil pisanja, prethodni govornik je pisao osisanom latinicom, pa moras i ti da koristis osisano pismo. Ako si se izdrkavao na mom topicu o arhaizmima (koji je zapocet neosisanom latinicom), onda moras i ovde, budi dosledan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...