Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Skroz laički i kao običan posmatrač - Vaso, ristepak!Ovaj deda što ide za Njujork... Ne mogu da odvojim pogled već pet minuta... Ima fotografija priču. Da umem svoje misli da pretočim u reči a da to liči na nešto svaštanešto bih napisao gledajući tu sliku. I gde se rodio, i kako miriše zemlja u njegovom dvorištu, i šta je radio, i gde je sve zakasnio, i zašto ide ka autobuskoj stanici, i šta sve nosi u pederuši, i svaka ceduljica koju ima u džepu bi imala neku svoju pričicu i smisao u njegovom svemiru...Htedoh reći - ostavlja jak utisak na mene.

Link to comment

e vala ulepsao si mi bzvz dan :)citao sam razne eseje na temu street fotografije i zapao mi je za oko jedan savet: ako nadjes dobru pozadinu, kampuj dok ne dodje odgovarajuci covek, i onda slikaj. pola sata, sat, nebitno. doci ce covek.

Link to comment

:) dobre novinarske foke, iskrene, bez zelje da manipulisu, prava dokumentaristika.odlicni portreti btw.

e vala ulepsao si mi bzvz dan :)citao sam razne eseje na temu street fotografije i zapao mi je za oko jedan savet: ako nadjes dobru pozadinu, kampuj dok ne dodje odgovarajuci covek, i onda slikaj. pola sata, sat, nebitno. doci ce covek.
:lol: dobar! Edited by CowBoy
Link to comment

evo jos par komadaposlednja je iz Geozavoda....covek namesta jedan deo izlozbe na Oktobarcu, posvecen filmu "Slucaj Harms"prodavacicamala.jpgcistacmali.jpgstepenice.jpg

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

mene pustio jedan od autora postavki...a Oktobarac se otvara sutra u 13h.ako ti se slika a da nema guzve, gledaj da ides ujutru, ne znam od koliko ce u narednim danima biti otvorena zgrada.inace pocinjem da kapiram kako se ovo radi. ako slikas svaki bozji dan, na kraju svake nedelje imaces 1 do 2 solidne slike. to znaci do 100 solidnih slika godisnje, od kojih se moze probrati jedno 30 kojima je covek zaista zadovoljan.dovoljno za izlozbu, valjda. a i da nije, street fotografija je veoma utesna aktivnost. udenes se u svet kao tihi posmatrac, iskljucis se iz samog sebe i posmatras, stojis kao lovac na ulicnim uglovima, pricas sa ljudima, pokazujes im fotke, objasnjavas da nisi fotoreporter i da ne cekas nikog poznatog™ da prodje, nasmejes se sa nekim, zabave te ulicni oridjinali, ponekad se i posvadjas sa nekim, pobegnes ako treba.u sustini, svedes se na ulicnu dzumaru koja vreba bacene komade hamburgera. ponekad se desi da ubodes kadar koji ti prija, ponekad se vratis kuci kao popisan kada shvatis da nisi uradio bas nista.usput utuvis da je nebitno cime se slika, kakav je bokeh, koliko zrna ima na slici. ako moze da bude tehnicki solidna, OK, ako ne moze, radis sa onim sto imas. slikas ljude i scene, a ne megapiksele.sidu leci, sve u svemu.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Bresson je imao praksu da svaki dan ide peške od kuće do posla i za zadatak si je postavljao da u toj šetnji ispuca 36 snimaka, naravnoLajkom super fotke Vaso:)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...