Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

studija jednog stepenista. obradjeno sa Silver Efex Pro 2. molim sugestije, kritike i pljuvanjastepeniste2mala.jpgstep3mala.jpgstep4mala.jpgvratamala.jpg

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
studija jednog stepenista. obradjeno sa Silver Efex Pro 2. molim sugestije, kritike i pljuvanja
:o sve mi se svidja, od raspolozenija preko kadriranja do tekstura. Mozda je obrada malo jaca, a mozda i nije.Ovo mesto vapije za golim telom koje ce da se suoci sa linijama arhitekture i odlicnim svetlom.edit: gde je ovo, odaj! Edited by CowBoy
Link to comment

mmd |na ovoj poslednjoj meni fali jedan covek ili jedna masina [zena] kako ulazi-izlazi-levitira :D i bez ovog natpisa. jeste da ti treba sreca ili da cekas. sto se tice ostalih, meni je to ok, cini mi se da trazis geometriju i kako sve to povezati. sto se tice obradovic, sasvim korektno, dobro. inace cijela stranc'a kevanica :D

Link to comment

Bravo, Dabovicu! Onu trecu odozgo bih ja prvo (ako je original RAW, a iako je JPG) otvorio prvo u Camera Raw i povukao onaj Recovery potenciometar u desno. Sto bi mozda (verovatno) smanjilo highlights blowout. (A mozda i na cetvrtoj).Inace jako zanimljivo stepeniste/lift. Ako neki od tvojih fotoreportera ima da ti pozajmi 10mm objektiv za DX-nikona (recimo, zoom AF-S DX Nikkor 10mm - 24mm f/3.5 - 4.5 G ED), s tim bi valjalo igrati se s tim linijama.

EDIT. Za ovo drugo, sad se setih jeftinijeg i lakseg resenja, koje i sam imam: neki sirokougaoni konvertor. Recimo, ja imam x0.45 konvertor, koji kad stavim na kit zoom (18-55) dobijam kao najsiri ugao ~8mm (sto bi bio 12mm ekvivalent za 35mm-aparat, znaci skoro fish eye). E, sad, u praksi to bas i nije tako, posto je moj (kao i tvoj) Nikon DX, dobije se manja "sirokougaonost". Dobije se i dosta vinjetiranja/distorzije, sto i ne mora narocito da smeta, kao prvo, a kao drugo, u Photoshopu moze dosta da se otkloni sa "Lens Correction". Evo 1 primer:700dsc0003.jpg

Edited by Indy
Link to comment

fala na savetima! bice brzo nova serija (inace ne mogu da se odviknem od tih hajlajta, meni je kul kada mi ponegde "pukne" slika i potece svetlo svuda, ali ako bas svi to vide kao gresku, valjda bi trebalo da se manem toga)

Link to comment

Ne, nije greška ako ti hoćeš da imaš hajlajt koji se razliva. Samo, mislim, ako nećeš da se razliva, onda možeš da to podesiš u fotošopu. (Kao što sam drugde spomenuo, to je razlika između digitalnog aparata i snimanja na negativ film: ako hoćeš da sve bude dobro eksponirano, kod digitalca meriš svetlo na hajlajtima, a posle u fotošopu "izvlačiš" senke iz mraketa; obrnuto je sa negativ filmom, meriš svetlo da se vidi šta je u senkama, a one hajlajtirane delove - tamo gde je negativ gust - posle "dosvetljavaš": tj. burn-uješ, u fotošop terminima. Međutim, ispravno eksponirana fotka može lako da bude dosadna. Sve zavisi šta se hoće.)

Link to comment
( valjda bi trebalo da se manem toga)
Nemoj da se maneš bilo čega dok je tebi lepo to što radiš. Msm, onda to nije tvoj rad, već ga prilagođavaš potencijalnim kritičarima. :)
Link to comment

ma znam, sve ok :) znam ja zasto pitam - zato sto umem da opasno zajunim ako mi se nesto dopadne, i teram sa time iako je glupo. zato moram da proverim par puta sa objektivnim posmatracima.

Link to comment
Nemoj da se maneš bilo čega dok je tebi lepo to što radiš. Msm, onda to nije tvoj rad, već ga prilagođavaš potencijalnim kritičarima. :)
Generalni komentar (nije apropo ovih Vasinih fotki)... mislim da je bitno što preciznije znati tačno šta radiš (ne pričam ovo sa propovedničke pozicije, i sam učim - upravo sam počeo knjigu* o Fotošopu, ovog momenta). Učiti učiti i samo učiti.Kad odlično poznaješ svoj fotoaparat, optiku, medijum (film/senzor) i sve ostalo što posle toga ide, onda tek do punog izražaja može da dođe to što kažeš, da je tebi "lepo to što radiš". Pošto, u protivnom, mnoge stvari na fotkama se jednostavno "dese" (tj. nisi ti taj koji ih radiš).*

28517567.jpg(Koga zanima, epub format knjige je ovde: https://dl.dropbox.com/u/63151067/Adobe%20Photoshop%20CS5%20for%20Photographers%20-%20Martin%20Evening.epubTo je moj dropbox, biće tu za jedno 20 minuta, još se up-uje, i ostaće neko vreme).

Link to comment

da li je ova previse tamna? imam jednu obradu gde je krava i okolis svetliji, ali od te dve obrade ova mi se vise dopala. druga nema zrno i bleach bypass efekat. 7582008224_abf3035369_b.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...