Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

NASLOV: "Chevrolet (Shoshone)"ALBUM: "West Coast Special"NO: 25
Aaaaaaaa ja bih ovde spucao dva giga kartice:) imas li jos neku? Mogao si da fotkas jos neki interesantniji ugao.@Micke: dobra taze fotka - u ovom slucaju plitak dof smeta, bolje bi bilo da je senka gospodje oshtrija. Edited by CowBoy
Link to comment
Aaaaaaaa ja bih ovde spucao dva giga kartice:) imas li jos neku? Mogao si da fotkas jos neki interesantniji ugao.
Bice jos fotki slicnih automobila u slicnom stanju. U pravu si, mogao sam napraviti jos dosta fotki (sto napolju, sto iznutra) al' napravih samo ovu jednu. Upravo smo prosli kroz Death Valley (sa iskljucenim airconditionom!!! da ne bi hladnjak prokljucao ((tako su nas posavetovali :( )) tako da nisam bas bio u moodu za slikanje.
Link to comment

Grunfe da li je ovo screen shot iz Pulp fiction :rolleyes:

@Micke: dobra taze fotka - u ovom slucaju plitak dof smeta, bolje bi bilo da je senka gospodje oshtrija.
Zar ne misliš da bi tada gospodža bila "zalepljena" za pozadinu i izgledala kao deo reklame ili štamparaska greška :)
Link to comment
Andjelija, ove turisticke si mogla da postavis kao thumbnail-ove...
jedno pitanje: iskreno me interesuje kako se kvalifikuju "turisticke" foto? ako recimo neke foto koje sam napravila smatram interesantim (zbogo ideje, boja, whatever... lepe su mi jednostavno), ali daleko su od perfekcije jer su uradjene najobicnijim digitalcem bez dodatnih filtera, sociva itd, nisu mnogo obradjivane u photoshopovima (iskreno, koristim inrfanview samo radi cropovanja i eventualno podesavanja kontrasta koliko je to moguce), jel to onda znaci da ne treba da ih kacim ovde? tj. da se podrazumeva da je ovaj topik rezervisan za one koji se iz hobija bave fotografijom a ne i za one koji samo vole fotografiju (iako je podnaslov "slike ciji su autori forumasi")?pitanje nije ironija, nego me ozbiljno interesuje, jer bih kacila jos ako se sme...ako ne, necu da smetam :rolleyes:
Link to comment
Grunfe da li je ovo screen shot iz Pulp fiction :rolleyes:
:D to sam i japrvo pomislio
Zar ne misliš da bi tada gospodža bila "zalepljena" za pozadinu i izgledala kao deo reklame ili štamparaska greška :)
Moguce, nesto mi smeta - to sto je u pitanju silueta nekako zahteva oshtrinu, kada gospodza ne bi bila u potpunom mraku onda blur ne bi smetao.Inace, odlicne su te ulicne kombinacije print-3d covek, naravno, u dobroj egzekuciji.
Link to comment
pitanje nije ironija, nego me ozbiljno interesuje, jer bih kacila jos ako se sme...ako ne, necu da smetam :rolleyes:
Mislim da je pitanje na mestu i apelujem na Cowboya da revidira svoju poziciju. Mislim da svi imamo svoje definicije "turističkih" snepšotova i moram reći da je štošta dosad okačeno (uključujući i neke moje fotose) za mene u tom domenu. Na kraju, i turističke fotke mogu biti dobre ili ne. Možda je bolje umesto restrikcija uvesti više (dobronamernih) kritičkih komentara (koji idu malo dalje od "sviđa mi se" ili "bez veze je").
Link to comment
Na kraju, i turističke fotke mogu biti dobre ili ne. Možda je bolje umesto restrikcija uvesti više (dobronamernih) kritičkih komentara (koji idu malo dalje od "sviđa mi se" ili "bez veze je").
aha. bas sam na to i mislila. recimo, ja okacim svoju amatersku fotku (i jesam vec bila kacila nekoliko na pocetnim stranicama, posle sam se predala), koja se meni iz nekog razloga dopala. i onda bi mi bilo bas drago da cujem reakcije tipa: a sta ti je bila motivacija da to usnimis, boje mogu da budu jace itede..., od ljudi koji o fotografiji znaju nesto mnogo vise od mene (a moje znanje je: zapazim interesantan objekat + kliknem + uguram usb kabl u pc i skinem slike sa aparata). sve to zato sto me interesuje fotografija, a nemam vremena da upisujem foto kurseve, pa eto, da pokupim neke konstruktivne kritike bar ovako u letu, od ocigledno iskusnijih i upucenijih, na ovom forumu.
Link to comment
jedno pitanje: iskreno me interesuje kako se kvalifikuju "turisticke" foto? ako recimo neke foto koje sam napravila smatram interesantim (zbogo ideje, boja, whatever... lepe su mi jednostavno), ali daleko su od perfekcije jer su uradjene najobicnijim digitalcem bez dodatnih filtera, sociva itd, nisu mnogo obradjivane u photoshopovima (iskreno, koristim inrfanview samo radi cropovanja i eventualno podesavanja kontrasta koliko je to moguce), jel to onda znaci da ne treba da ih kacim ovde? tj. da se podrazumeva da je ovaj topik rezervisan za one koji se iz hobija bave fotografijom a ne i za one koji samo vole fotografiju (iako je podnaslov "slike ciji su autori forumasi")?rolleyes:
Ako pogledas fotografije na koje se odnosio moj komentar, videces da nisu komponovane sa namerom da nekom dinamikom i rasporedom elemenata budu nesto vise od snapshota - cisto informativne bitmape tipa "ovde vam je put, levo je koliba a ovo desno je konj".Kada kazem turisticka, vise mislim "snapshot" - dakle, uperi objektiv u centar i okidaj, bez da razmisljas o kompoziciji, expoziciji, dinamici, atmosferi.A sad bih ja voleo da cujem, ako te ne mrzi da mi napises, da li ti one fotografije koje sam okarakterisao kao "turisticke" (snapshotove) lice na nesto vise od snapshota :)
pitanje nije ironija, nego me ozbiljno interesuje, jer bih kacila jos ako se sme...ako ne, necu da smetam :rolleyes:
Eh sad ... ... ako si stekla takav utisak ... :( Edited by CowBoy
Link to comment
Možda je bolje umesto restrikcija uvesti više (dobronamernih) kritičkih komentara (koji idu malo dalje od "sviđa mi se" ili "bez veze je").
Nisam rekao zlonamerno, izvinjavam se Andjeliji ako je tako zvucalo - samo sam hteo da, ako je moguce, postujemo one fotografije koje se nama cine interesantne i za druge. Na primer, Aion postuje ocigledno brizljivo birane fotografije - sto se moze reci i za tebe. Zmitjko, pak, po mom misljenju, varira sa kvalitetom fotki koje kachi, ali su njegove serije zaista zanimljive i kao reportaza - da ne nabrajam dalje, uglavnom svako ko okaci ovde po nesto ima shiri neki razlog za to.Inace, ima fantasticnih turistickih fotografija koje nisu samo snapshotovi. Edited by CowBoy
Link to comment
...Eh sad ... ... ako si stekla takav utisak ... :(
ma ne bas, ali sam malo ustuknula moram da priznam. jer vidim i sama koliko dobrih i kvalitetnih foto ovde ima, pa ono kao, sto da se blamiram. a sa drguge strane, kao sto vec rekoh gore odgovarajuci na indijev post, volela bih da okacim neke svoje, iako sam svesna da nisu ni primirisati mnogima ovde, bas da bih cula konstruktivnu kritiku.ma blamiracu se ja, ne brini, samo da nadjem vremena za pronalazenje najmanje losih :) Edited by sta dalje
Link to comment

Turističke, ne turističke,... ajde da se svi lepo složimo da svako ko oseti potrebu/želju da nešto "obesi" ovde to i uradi, a takođe ako neko oseti potrebu/želju da to iskomentariše to i uradi i ostavite kravara na miru jer ako je neko tolerantan onda je to on. A sad malo da se pravim pametan:Svaka fotka može da bude i lepa i ružna, to najviše zavisi od posmatrača. Ovde ih kačimo da bi smo nešto iz komentara i naučili, mislim, pored toga da se malo pohvalimo. Naravno svi smo podložni ljutnji kada se nekom ne dopadne naše "remek delo" al taki vam je život :)evo sad jedna turistička:hramneba1el0.jpgHram Neba

Link to comment
A gde to ? :unsure:
Mislim da ga ima na nekoliko strana ovog topika, a imam u vidu i njegov minuli rad:)@sta dalje: imas surove profesionalce koji ne znaju da naprave zaista vrednu fotografiju koja nije npr. advert - i obrnuto - amatere koji imaju biserje (u najpozitivnijem smislu) od fotografija.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...