Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

s1157ed0.jpgobicnim digitalnim bez ikakvog kropa i fotoshopa
Odlicna:)prvo sto mi pada na pamet je konverzija u B&W - mada je i ovako sjajna.@Zmitjkoe: dobre fotografije, naravno, kvalitet varira - ova poslednja mi je najjaca u seriji. Kao kolaz:)
Link to comment

Andjelija, apsolutno se slazem sa CowBoy-om, ova fotka (kupaci na obali) je sjajna. Mozda bi stvarno vredelo da se poigras sa konverzijom u crno-belo (ili nesto tonirano, recimo u boju prednjeg plana na originalnoj fotografiji) mada nisam siguran da ce rezultat biti bolji od dvotonskog odiginala.

Link to comment

Indy,Standardno dobra fotografija, medjutim zasto "Kind of Blue". Tesko mi je da muziku Majlsa i Koltrejna s kraja pedesetih, na bilo koji nacin povezem sa motivom, a jos vise veoma uravnotezenom kompozicijom slike. Zapravo Kind of Blue dozivljavam kao izraz bunta i zahteva za promenama (i u muzici i sire), a tvoja fotografija nekako odise dekadencijom.

Link to comment
... medjutim zasto "Kind of Blue"
Zato sto sam se igrao sa efektima, pa ima i bukvalno plava slika (ispod). Nekako sam imao blue(s) osecaj to vece, posebno sa tom kisom i kad me je vino malo ufatilo, a i ovih godina kad se slave rodjendani (nije moj) te cifre je vec malo tesko prihvatiti... i tako. Znaci, nije toliko Miles/Coltrane blue koliko bukvalno Blue. Druga razlika izmedju 2 verzije, osim "blue tainta", ova druga ima Adobe "Old Film" efekat - plugin u IrfanView, znaci ekstremno Lo Tech ;). Zrno je znatno, ali filmska kamera bi ovakvu fotku sa available light i morala da da sa dosta zrna... Pored toga, plavetnilo moze da bude od neonskog svetla (nije, ali se da zamisliti ;)). Fala na pohvalama, jedva cekam da opet pada kisa da idem malo da se sigram. (A ovde je to retko, mislim kisa...)blu.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...