Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Bravo bravo Zmicko.Cowboye, kako snimate te HDR? Jel to neki setting na kameri, ili nesto u PS? (Mozda mozes da odgovoris na foto tehnike ako hoces, ili bilo ko ko zna).Da ne bude troll1462672242_f8465f356b.jpg

Edited by Indy
Link to comment
...druga i treca su hdr.
Wow, fenomenalno, svka cast. O HDR cu pisati kada budem imao malo vise vremena.@ Indy:Hvala. PSDodje mi da batalim b/w fotografiju kada vidim tvoje fotke sa neverovatnim rasponom sivog (dynamic range) i kontrastom. Mi koji smo defiitino presli na digitalnu fotografiju moramo da "prevodimo" iz colora (mada pojedine kamere imaju b/w mod, ipak nije to to). Srecom u PS postoje razni filteri i mogucnosti da se to obavi.
Link to comment

@ Cowboynapokon dobar HDR(mislim opcenito). Od 100 HDR koje vidim 95 je totalno forsiranje i nema potrebe ga koristiti.Vjerujem da su uvjeti u stali bili jako losi i ove tvoje fotke u super primjer kako i zasto se koristi HDR. Super.Vrata s paucinom su odlicna

Edited by minja
Link to comment
@ Cowboynapokon dobar HDR. Koriste zbog potrebe a ne iz hira. Vjerujem da su uvjeti u stali bili jako losi i ove tvoje fotke u super primjer kako i zasto se koristi HDR. Super.
Hvala:) Sto se uslova tice, bilo je jako mracno - zato je hdr i ispao ovako kako je ispao.HDR ima manu da na fotografiji pravi "fleke" koje nastaju zbog nesavrsenosti softvera - ne zna koje vrednosti sa kojeg lejera da koristi, pa ih odvaja automatski. Meni se drugi HDR (od ova dva koje sam postovao) vise dopada - na prvom se u prozorima vidi neka cudna siva.Inace, ta tehnika je dobra zbog nekog "magicnog realizma":) koji se pojavljuje potpuno spontano. Edited by CowBoy
Link to comment

Kauboje, ove dve su ti sjajne. Ja sam Minjin istomišljenik, ne volim HDR jer 98% ljudi ne ume da ga uradi kako treba, uvek sve upropaste nekim prenaglašavanjem i konačni rezultat je najčešće kič. Ali ovo tvoje je druga priča. Svaka čast.

Link to comment

Ja sam se tek danas prikljucila forumu (mada privatno poznajem nekolicinu prisutnih) i veoma mi se dopao vas pristup fotografiji i estetici uopste. Nisam profesionalni fotograf i nemam neki profi fotoaparat, ali volim da se igram sa kompozicijom, pricom i bojama. Bavim se dizajnom i slikarstvom i fotografija mi dodje kao nesto sto se smisaono i estetski usko vezuje sa te 2 stvari (mada joj tehniku i nisam bas savladala :)Interesuje me sta mislite...p.s. Napominjem samo da nisam pribegavala obradi u PS

post-584-1193848590_thumb.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...