Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

A jel još uvek aktuelna priča da je United grupa na prodaju? Meni deluje kao da cene da su dostigli svoj maksimum što se brojki/share tiče i sada puštaju sve niz vodu jer ih zabole pošto će da prodaju celu kompaniju.

Link to comment
15 minutes ago, Mercuzzio said:

A jel još uvek aktuelna priča da je United grupa na prodaju? Meni deluje kao da cene da su dostigli svoj maksimum što se brojki/share tiče i sada puštaju sve niz vodu jer ih zabole pošto će da prodaju celu kompaniju.

 

united grupa je na prodaju svakih 5 godina, otprilike, kada se zameni fond. imali smo mid europu, kkr, bcp, sledece godine verovatno neko cetvrti. svi su oni zaradili ogromne pare na ug.

 

ova pretpostavka da pustaju niz vodu, posto ce da prodaju kompaniju je toliko neozbiljna da se njome ne vredi baviti.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, nenad said:

 

united grupa je na prodaju svakih 5 godina, otprilike, kada se zameni fond. imali smo mid europu, kkr, bcp, sledece godine verovatno neko cetvrti. svi su oni zaradili ogromne pare na ug.

 

ova pretpostavka da pustaju niz vodu, posto ce da prodaju kompaniju je toliko neozbiljna da se njome ne vredi baviti.

 

e neka si mi rekao

Link to comment

@Mercuzzio

 

Kako to misliš da su dostigli maksimum, kad se firma gledano prema EBITDA skoro uosmerostručila za 9 godina?

 

wfXeoJt.png

 

Verovatno si hteo da kažeš da su dostigli maksimum na srpskom kablovskom tržištu, koje iz godine u godinu predstavlja sve manji deo poslovanja grupe.

 

Pritom ni to nije tačno, pošto je EBITDA u 1. kvartalu ove godine opet veća za 9% i pored gubitka 0,8% korisnika, što će reći da im prosečan korisnik donosi sve više para iz godine u godinu, na šta ukazuje i činjenica da je SBB najveći dobitnik kad se gleda statistika prenosa fiksnih brojeva.

 

mM4h3S5.png

 

 

 

Čisto kao ilustracija masivnog širenja grupe, ovo su sve pokupovali samo u zadnje dve-tri godine:

 

V0DfdXf.png

 

Izvor obe slike:

https://s28.q4cdn.com/344791643/files/doc_financials/2022/q1/United-Group-Presentation-Q1-2022.pdf

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, vememah said:

@Mercuzzio

 

Verovatno si hteo da kažeš da su dostigli maksimum na srpskom kablovskom tržištu, koje iz godine u godinu predstavlja sve manji deo poslovanja grupe.

 

 

Pa da... Ne mogu da se takmiče sa MTS-om i verovatno će im broj korisnika opadati iz godine u godinu bez nekih astronomskih ulaganja.

 

Nisam ni znao da su toliko rašireni po ostalim državama. 

Link to comment

Opadaće najverovatnije puževim tempom, videli smo, svega 0,8% za godinu dana. A i to je nebitno ako nastave da povećavaju prihode po korisniku i šire se drugde gde im je profit na uloženo veći nego u Srbiji.

 

Premali je igrač Telekom i prisutan je na premalo tržišta da bi mogao da ugrozi poslovanje celog UG-a.

 

A što se Telekomovog poslovanja tiče, sipanje para nemilice u bunar bez dna zvan sportska prava ima svoju cenu, izveštaj o poslovanju za 2021. nije nimalo ružičast.

 

Pogledaj ove dve analize:

https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/telekom-sve-sto-sija-i-ne-mora-da-zablista/

https://talas.rs/2022/07/05/ograniceno-poboljsanje-uz-ogromno-zaduzivanje-nastavak-loseg-poslovanja-telekoma/

Edited by vememah
  • +1 3
Link to comment
50 minutes ago, predrag77 said:

A treba reci da je dosta onih koji koriste SBB uzelo neku uslugu Telekoma

 

Lučić reče da imaju 15.000 korisnika Arena Clouda, teško da je to ogromna cifra.

Link to comment
1 minute ago, vememah said:

 

Lučić reče da imaju 15.000 korisnika Arena Clouda, teško da je to ogromna cifra.

I biće još plafon 5K onih koji ne znaju da se vijaju sa strimovima ili hoće komociju...

 

Ja ću za sad na redit streams, pa dokele bude moglo... Ionako sam proredio gledanje fudbala, ohoho...

Link to comment
2 hours ago, Mercuzzio said:

 

e neka si mi rekao

 

nemoj da se ljutis, ali ne znam kako bih drugacije napisao da to sto si rekao nema nikakvog smisla. ni kod jedne firme ikada to nije bilo.

 

mts-ovu stvarnu EBITDA je nemoguce utvrditi, jer je netransparentan nacin na koji knjize tv sadrzaj. 2020 je trebalo da zavrse sa gubitkom, da nisu menjali amortizacione stope. ne verujem da je ista bolje 2021. 

 

nije telekom jos uvek ekstremno prezaduzen, ali je struktura duga uzasna, a problem je i kreditni rejting. nisu bankari budale, svako ko zaista zna racunovodstvo moze da vidi sta se desava, iako telekom u saradnji sa bdo pokusava da sakrije i prakticno onemogucuje like for like poredjenje poslovanja. oni su uspeli za par godina da povecaju dug za milijardu evra i da usput poprilicno smanje stvarnu EBITDA. 

 

@Frank Pembleton

 

u normalnim zemljama kablovsku prodaju flagship tv kanali i (donekle) sportski kanali, kao i brzina mreze. najveca zarada je, naravno, ako imas 4 play, zato sbb-u i ne daju da ima mobilnog operatera u srbiji. 

Link to comment

Pa piše nešto malo o tome i Brkić, kako su kapitalizovali troškove plata radnika koji rade na širenju mreža (jer će se to nekad vratiti - ajde?!?) i već uračunali prihod od prava koja su onako masno platili, kreativno računovodstvo, poput onog kako se računa stopa nezaposlenosti.

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, nenad said:

 

nemoj da se ljutis, ali ne znam kako bih drugacije napisao da to sto si rekao nema nikakvog smisla. ni kod jedne firme ikada to nije bilo.

 

 

Ma ne ljutim se, nego mi je bez veze što ti očekuješ da svi sad znamo u detalje poslovanje United medije i da smo eksperti u ekonomiji da bi učestvovali u diskusiji.

A znam za slučajeve gde su medijske kuće otpuštale ljude i ukidali licencne programe pred prodaju kako bi smanjili prikazane troškove tako da sam pomislio da je to i ovde slučaj. 

Nisam imao pojma da su toliko raširili biznis po regionu i da im Srbija nije više toliki prioritet.

Edited by Mercuzzio
Link to comment
4 minutes ago, Mercuzzio said:

 

Ma ne ljutim se, nego mi je bez veze što ti očekuješ da svi sad znamo u detalje poslovanje United medije i da smo eksperti u ekonomiji da bi učestvovali u diskusiji.

A znam za slučajeve gde su medijske kuće otpuštale ljude i ukidali licencne programe pred prodaju kako bi smanjili prikazane troškove tako da sam pomislio da je to i ovde slučaj. 

Nisam imao pojma da su toliko raširili biznis po regionu i da im Srbija nije više toliki prioritet.

 

ok, sori, preterao sam sa reakcijom.

 

  • Wub 1
Link to comment

Čitam o tome kako je BT sport podelio biznis za "samo" 52 tekme PL sa Diznijevim Discovery koji je već "ušao" u skandinavske lige. I naidjoh na ovu sliku - jezive cifre.

 

Premier League, TV rights

Edited by John Coltrane
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...