Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

18 hours ago, John Coltrane said:

Čekajte ljudi, zar nisu najskuplje sekunde reklama upravo kada su prenosi fudbalskih utakmica?! 
Zar fudbal (sport) i jeste nakskuplji jer generiše najviše para? 

 

Ne treba mešati glavne sportske događaje i sport na tv uopšte. Reklame tokom derbija Premier lige su jeftinije nego tokom 115 reprize neke serije na RTS-u.

Sport ne donosi pare, on je tu da privuče korisnike. Bar se tako misli svih ovih godina. Gledamo naredne godine koliko ta priča ima istine.

Mislim da ako SBB padne za manje od 5% u narednih godinu dana, Telekom je bacio pare na sport.

 

 

10 hours ago, Frank Pembleton said:

Ok, a šta onda "prodaje" kablovsku TV?
Ili je ona umrla samo im niko nije javio?

Odlično pitanje. Moje mišljenje je da sada vidimo najvišu tačku kablovske i da će se lagani pad samo nastaviti. Mogući razlozi:

- mladi malo gledaju tv

- ljudi su masovno razočarani tv programom.

- dosta ljudi koji prate samo par programa shvataju da je to dostupno i preko antene za džabe. 

- a ima i ljudi za koje je kablovska pretplata ozbiljna para.

 

Zašto ljudi zadržavaju kablovsku:

- navika

- veći izbor kanala, kvalitet slike i tona, stalnost servisa, dostupan call service

- dodatne usluge (video klub, premotavanje)

- sadržaji uživo, sport pre svega

 

Treba pratiti sunovrat Netflix-a.  Nije nemoguće da sport ispadne ta slamka spasa kablovske televizije, kao i ostali live sadržaji. Jer je to jedino ono autentično što izdvaja tv od interneta.

Mada i ja milism da je vrlo ograničen krug ljudi koji pasionirano prate sport.

 

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

Zato sto je sport sve manje sportsko takmičenje a sve više zabava, spektakl i podloga za kladionicu.  Pa kad ti konkurencija postanu rijaliti programi i filmovi, a ponuda postane ogromna, onda se gubi intenzitet interesovanja. 
 

Klubovi postaju franšize i brendovi pa se gubi emotivna povezanost. Koliko god cinično zvučalo fer plej i politička korektnost pretvaraju navijanje u potrošnju sadržaja,

sto opet nekako smanjuje nivo emocija oko sporta. Sto je dobro za društvo u celini ali smanjuje strast u praćenju sporta. 

  • +1 4
Link to comment

stigao Yettel internet i tv pre par dana, evo kratih utisaka..

 

kod njih sam prešao najviše zbog para, jer 14 meseci za dinar nema nigde trenutno.. sport je na drugom mestu, mogu uvek da navatam strimove i imam IPTV liste ali retko kad gledam uživo tako da mi to dosta znači.. 

 

internet je jedno 6 puta brži od SBB-ovog (protok mi je 500, ali izvlačim maksimalno 300 za sad), stabilan je..

 

kanali ko kanali, slika na tv-u za moje kriterijume odlična (nisam od onih što gledaju svaki detalj), i ne secka što je najvažnije.. 

 

e sad loše strane, interfejs.. EON je daleko, daleko ispred svih.. nemaju video klub ali imaju neku polovičnu varijantu da izvuku serije i filmove koji su bili na tv pa tako možeš da ih gledaš, kao i utakmice (to mi je ok, odabir svake tekme po ligama).. mislio sam da će bar imati ove razne mts-ove nove produkcije serija ali nema veze..

 

nemaju android aplikaciju, navodno je još testiraju, preko browsera može da se gleda i tu je sve manje više ok..

 

i da, mnooogo me nervira par sekudni između menjena kanala, nadam se da će to srediti.. 

  • Hvala 1
Link to comment

Danas su bili iz SBB-a da montiraju opremu, doneli mi onaj Ubee modem, nego jedno pitanje. Ja imam jos jedan modem preko kog mi je nakacen drugi komp i ujedno baca signal za dve sobe u kojima je generalno los prijem signala sa glavnog modema, podesavanja ovog mog modema su ostala prema Dinamic IP adresi (zbog Telekoma koji sam do jutros koristio), pa sad jel SBB koristi dinamicku ili staticnu ip i jel mu nista nece faliti ako ostavim na dinamicIP (ako SBB korsti staticIP)?

Link to comment
On 22.7.2022. at 6:06, John Coltrane said:

Čekajte ljudi, zar nisu najskuplje sekunde reklama upravo kada su prenosi fudbalskih utakmica?! 
Zar fudbal (sport) i jeste nakskuplji jer generiše najviše para? 
 

Ili je to možda repriza Srećnih ljudi? 
 

btw ovi grafikoni duga su kao da ste okačili dug Zvezde i Partizana. 

 

na  sportskim kanalima se reklamiraju samo kladionice i tablete za prostatu i potenciju. po tome može da se vidi koliko je širok segment tržišta koji pokrivaju. nema mainstrim reklama, Maxi, Lidl, banke itd

Link to comment
1 hour ago, DrIlic said:

Danas su bili iz SBB-a da montiraju opremu, doneli mi onaj Ubee modem, nego jedno pitanje. Ja imam jos jedan modem preko kog mi je nakacen drugi komp i ujedno baca signal za dve sobe u kojima je generalno los prijem signala sa glavnog modema, podesavanja ovog mog modema su ostala prema Dinamic IP adresi (zbog Telekoma koji sam do jutros koristio), pa sad jel SBB koristi dinamicku ili staticnu ip i jel mu nista nece faliti ako ostavim na dinamicIP (ako SBB korsti staticIP)?

neće moći tako

Link to comment

Pa kako onda?

I ovi koji su montirali rekli su da moze da se nakaci, ali i ovi iz kol centra pre nedelju dve kad su mi nudili usluge.

Edited by DrIlic
Link to comment

Ajde ako ti nije problem na DM da me uputis jer stvarno ne znam kako...

 

Sad sam prebacio na static i izvukoh sve podatke za Ip adresu, subnet mask, gateway, 1 i 2 DNS koje sam dobio od mreze i uneo ih u static i sad radi.

 

 

Edited by DrIlic
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...