Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

L

 

Jeste tehničko pitanje ali mislim da je najbezbolnije ove da postavim sledeće pitanje...   Elem imam ono SBBovo sokoćalo D3 (CISCO PDS 2100) koje ima HDMI Takođe imam i neki laptop koji takođe ima HDMI Šta treba da uradim (korak po korak) da bi dobio sliku sa laptopa na TVu (u pitanju je neki matori TV ali to nije važno) Probao pre neki dan, ulazio u podešavanja  na D3 ali nikakvih rezultata nije bilo)  

I drugo

 

Može meni da kažeš ... (i da drugi vide posle)

 

 

 

 

 

 

Hdmi kablom ih samo povežeš, tako ja bar radim sa kompom. Ali neka ti tv bude iskljucen, tek kada pustiš preko laptopa film uključu tv, meni recimo tako radi.     

 

 

Odabrana lista kanala

 

Pritisneš gumb

MENI

gore strelicom na

PODEŠAVANJA

desno

KORISNIČKA PODEŠAVANJA

OK

desnom strelicom

MOJE LISTE

OK

NOVA LISTA OMILJENIH KANALA

OK

NAZIV (daš joj ime)

OK

I sa leve strane u padajućem meniju su svi kanali na koje si pretplaćen.

Ideš strelicom nadole i biraš koje kanale želiš da imaš na svojoj listi, tako što kada dođeš do željenog pritisneš OK i on se prebaci desno u tvoju prethodno imenovanu listu.

 

Prvo prebaciš sve one koje želiš, a onda desno u svojoj listi praviš njihov predak kako želiš od 1 do koliko mozeš, tako što strelicom nagore ili nadole pomeraš na koju poziciju (broj) hoćeš, a strelicom levo brišeš kanal sa svoje liste (piše uostalom sve na ekranu).

 

Možeš da imaš više lista, tematskih recimo, možeš da menjaš liste kako želiš, dodaješ, oduzimaš i to je to.

Sada dosta pojednostavljeno, ranije bilo malčice više posla.

 

 

 EDIT: Ako imaš više svojih lista, menjaš ih tako što ideš u gumb FAV, pa dole strelicom do Moje liste i levo-desno biraš koju hoćeš.

 

Iz svega izlaziš na Back (jedan korak unazad) ili Exit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
7 hours ago, eye of the beholder said:

 

Šta treba da uradim (korak po korak) da bi dobio sliku sa laptopa na TVu (u pitanju je neki matori TV ali to nije važno)

 

Ako na TV-u imaš  samo 1 hdmi ulaz, onda uradiš ovo što je ivy napisala, znači spojiš laptop i TV. Ako na TV imaš 2 hdmi ulaza, na jednom ti je taj D3 a u drugi uključiš kabal iz laptopa pa na daljinskom biraš (input ili source) hdmi 1 ili 2 sa kog uređaja će TV prikazivati sliku. Ako nemaš uopšte hdmi ulaz na TV-u onda svakako možeš iskoristiti taj kabal koji ti sad spaja D3 i TV. Kako god, laptop i TV moraju biti direktno spojeni. 

Link to comment
11 hours ago, variola said:

 

Ako na TV-u imaš  samo 1 hdmi ulaz, onda uradiš ovo što je ivy napisala, znači spojiš laptop i TV. Ako na TV imaš 2 hdmi ulaza, na jednom ti je taj D3 a u drugi uključiš kabal iz laptopa pa na daljinskom biraš (input ili source) hdmi 1 ili 2 sa kog uređaja će TV prikazivati sliku. Ako nemaš uopšte hdmi ulaz na TV-u onda svakako možeš iskoristiti taj kabal koji ti sad spaja D3 i TV. Kako god, laptop i TV moraju biti direktno spojeni. 

Milim da je ovo ključna stvar ...

Moja zamisao je da na TV (koji nema HDMI) preko D3 gledam filmove sa laptopa

 

Definitivno mi treba ovo sokoćalo ali na putu je iz Kine ...

Link to comment

neće da može

Quote

Adapter konvertor pretvara PAL / NTSC video signal u HDMI signal veoma brzo

tebi treba obrnuta stvar, pod uslovom da je uopšte moguće pustiti nešto sa laptopa preko d3 na tv

- uz to doći će do degradacije slike usled pretvaranja iz digitalnog u analogni signal

Edited by gone fishing
Link to comment
7 minutes ago, gone fishing said:

neće da može

tebi treba obrnuta stvar, pod uslovom da je uopšte moguće pustiti nešto sa laptopa preko d3 na tv

- uz to doći će do degradacije slike usled pretvaranja iz digitalnog u analogni signal

jeste u pravu si HDMI2AV to mi treba

(uzeo sam prvu sliku sa neta)

 

i uz to sokoćalo, planiram da povežem laptop direkt sa TVom

Link to comment
jeste u pravu si HDMI2AV to mi treba
(uzeo sam prvu sliku sa neta)
 
i uz to sokoćalo, planiram da povežem laptop direkt sa TVom
Pa da treba ti to...
BTW, mislim da postoje i ti "konvertori" sa više ulaza pa da kliznim selektorom biraš koji ćeš...
Vrljaj po Aliju pa probaj da uzmeš ovde mislim da su iskoristili ovo sa Corona virusom da malo stopiraju pošiljke iz kine



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
26 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Vidim SBB salje pisamca kako planira da do kraja marta svima zameni D3 sa EON-om.

 

Gde si to procitao, moze li link?

 

Ne moze niko da te spreci da koristis i dalje to sto imas, osim sto onda nemas ugovor, nego placas mesec za mesec. Tako je do sada bilo.

Link to comment

Ubacuju u sanducice gde radosno obavestavaju kako cemo svi do kraja marta imati brzi, jaci, bolji paket, pa da iskoristimo akciju do kraja februara kako bi placali istu cenu godinu dana, a onda full cenu.

Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Ubacuju u sanducice gde radosno obavestavaju kako cemo svi do kraja marta imati brzi, jaci, bolji paket, pa da iskoristimo akciju do kraja februara kako bi placali istu cenu godinu dana, a onda full cenu. 

 

 

Ja neću EON. D3 mi je odličan. Ugovor mi je istekao i plaćam mesec za mesec.

Link to comment

Nakon sto sam apgrejdovao Win 10 na verziju 1903 imam problem da pokrenm MTS GO aplikaciju preko egde i firefoxa.

Ranije je radilo preko edga, sad vrti u krug i prijavi da mora plejer da se azurira i poslw toga opet ne radi.

Reinstalirao sam plejer, probao i firefox i edge u oba brauzera mi se desava isto kad probam da se ulogujem.

Gde gresim?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...