Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

Nekada su izlazili magazini koji su se bavili kablovskom i satelitskon televizijom. Postoji li možda neka novina, nedeljni TV vodič kroz popularne kablovske kanale? Ili, ima li na netu negde na jednom mestu neki pregledan i pouzdan dnevni i nedeljni TV-vodič? Hvala ...

 

 

Pre par decenija, kad sam bio student, išao je časopis Satelit TV Video, bavio se i satelitskom, ali i drugim vrstama televizije, plus pisali su o nadolazećim tehnologijama. Mnogo je dobar bio, šteta što kod nas ne postoji neki kablovski pandan, pogotovo sad kad ima toliko korisnika kablovske i IPTV-a.

Link to comment

Pre par decenija, kad sam bio student, išao je časopis Satelit TV Video, bavio se i satelitskom, ali i drugim vrstama televizije, plus pisali su o nadolazećim tehnologijama. Mnogo je dobar bio, šteta što kod nas ne postoji neki kablovski pandan, pogotovo sad kad ima toliko korisnika kablovske i IPTV-a.

Pitaj renea za net varijante informisanja..
Link to comment

telekom tj. iptv i uh tom domenu šije za 3 koplja, a nisam verovao da je to moguće

:isuse:

 

bio sam pre par dana kod tasta i rekao mu da na njegovom d3mini nema favoritesa i rekao mu da ili zapamti ili zapise na parcetu artije brojeve kanala koje hoce da gleda. sada vidim da nisam ni bio daleko od istine.  :wicked:

telekomov daljinac ima dugme za zvezdicom i tu su ti favorites. znaci, samo jedan klik away. malo je smorno ako zelis da ih poredjas po nekom drugom redosledu osim po broju kanala (jer je to nezamislivo spora rabota) ali je bar lako dostupno. mislim da bi izgoreo kada bih morao stalno da se setam kroz par stotina idiotskih kanala da bi gledao ono sto me zanima.

Edited by foto
Link to comment

a može i ono što je rekao msm jeremija da napravi jednu listu i da mu ona bude primarna i da na njoj podesi kanale onako kako mu odgovaraju, al sve jedno oni će i dalje biti na brojevima koje im je dodelio sbb

 

nisam školovao za to, al jbm mu koliko to problem može da napravi uređaju ili distributeru da korisnik sam predefiniše broj na kojem je određeni kanal. taj koji to napravi zaslužuje nobela™

Link to comment

A jel može na tim novim televizorima da se napravi lista kanala sa različitih izvora? Recimo imam listu omiljenih kanala, i sad prvi je sa kablovske, drugi sa satelitske a treći sa neke aplikacije ili network stream?

Link to comment

ne. na tv-u biraš samo aux(ulaz) koji koristi, posle se koristi samo daljinski od uređaja. daljinski od tv-a je skroz beskorisna stvar

Link to comment

meni ovo sasvim dovoljno za sve, no, kapiram da ima ljudi kojima potrebe nalažu i više

http://www.speedtest.net/result/5954713672.png

Puna kapa, al je u principu sve relativno.

 

Mislim da od nekih 16 bita kapiram da imam brzi net nego sto mi treba a u medjuvremenu je net ubrzanjima dogurao do 70-ak.

 

Sad mi se od pre par dana pojavila povremena potreba za fajlovima od 50-70 giga pa se opet skida 4-5 sati  :cry:

Link to comment

Hrvati sad, 15. januara, slave 25 godina međunarodnog priznanja, to je glavna tema na HRT-u, pa i ostalim njihovim televizijama, možda vrate HRT nakon te euforije ... Kad bi se zezali ...

Link to comment

Hrvati sad, 15. januara, slave 25 godina međunarodnog priznanja, to je glavna tema na HRT-u, pa i ostalim njihovim televizijama, možda vrate HRT nakon te euforije ... Kad bi se zezali ...

Gde ti dečko ode...
Link to comment

Nema to veze sa politikom

rene, aj kad budes imao vremena malo nam objasni celu tu zbrku sa hrtom. prvo je nestao kod analognih korisnika (tast zvao sbb, oni dosli sa spravicom, digitalizovali ga i dobio covek hrt nazad. par dana kasnije primetim da na lelekomovom iptv nema vise hrta. nisu oslobodili frekvenciju (ide hr nova ili nesto slicno), nisu ga ukinuli skroz, imas ga kroz digitalne pakete, na iptv ga nema (i ne znam da li ce ga biti).

koja je fora bila sad sa hrtom pred novu godinu?

inace, licno me pogadja samo ono 'znanje-imanje' za dalmose sto je islo nedeljom posle 1300. jadnije mi je bilo ukidanje tvcg nakon sto smo prestali da se volimo, mada i to smo preboleli. aj da ima neka tv boka pa i da zalim ali sa podgoricke hronike sam se lao skinuo.

daklem, rene, sta bi ovo sa hrtovima ovih dana?

naravno, ako nije prica za po forumima zaboravi.

fala puno i poyyy  :lolol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...