Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

Gledam ITV i Channel 4 već dugo na mobilnom i nikad nisam lažirao IP. HD opcija može da se kupi jeftino na sajtu Filmona. Nisam dugo gledao na kompu, ali koliko se sećam na SD mi je bilo sasvim ok.

 

Na telefonu možda, već na monitoru ne izgleda nimalo sjajno.

 

Uz to, AFAIK, Filmon uopšte nema HD, već samo HQ koji je zapravo SD i to ne bogznakako kvalitetan dok je ono što oni zovu SD daleko ispod SD kvaliteta, jer je protok reda 500-600 kilobita u sekundi. Uz to svakako nije jeftin - "$ 14.95 per month" uz popust od 17% ako se uzme na godinu dana.

https://www.filmon.com/subscriptions

 

Postoje pluginovi za Kodi koji otvaraju Filmon kanale, u njima C4 lepo radi.

Edited by vememah
Link to comment

Da iskoristim priliku pošto ste već spominjali i da kažem da je hbo go app na tv-u teško sranje. Barem u odnosu na netflixovu sa kojom mogu da uporedim. Spora, zakucava kod premotavanja pa vraća na početak, nema pokazatelja koje si epizode odgledao i dokle si konkretno stao, još me ponešto nervira ali ne mogu da se setim sad. A da, meni "gledali ste" je skroz pri dnu iako mi je sva logika da bude negde pri vrhu, kako bih najbrže mogao da dođem do onoga sa čim sam u toku.

Link to comment

Koji imaš tv? Imam najnoviju verziju Samsung HBO GO aplikacije i sve gore navedeno radi super, plus strimovi su očigledno boljeg kvaliteta nego oni koje dobija kompjuterska verzija HBO GO.

 

 

.Moguće je da je problem samo u tvojoj konkretnoj aplikaciji, jer postoje velike razlike izmedju različitih HBO GO programa, kod mene konkretno kompjuterske i TV verzije.

 

 

 

Inače, pokazatelj dokle si stao kod neodgledanih filmova/serija je plava linija u donjem delu ikonice, sad ću da ti screenshotujem primer sa mog uredjaja:

 

 

 

 

hbothurb.png

Edited by Jeremija
Link to comment

E probaj pa napiši baš me zanima :)

Ovih dana uzimam 43-ku pa cu sacekati da mi stigne taj tv.

 

I meni je hbo go app bio malo bagovit. Jedno 5 dana sam morao da prihvatam uslove i da ukucavam pin da bi onda sestog konacno prestao da smara.

Edited by katamaran
Link to comment

Valjda ovako, nemam D3i.
 

OPCIJE

Da biste pristupili prozoru Opcije pritisnite dugme <Opt> na daljinskom upravljaču. U zavisnosti od prozora u kome se nalazite, Opcije omogućavaju: promenu formata slike, blokiranje kanala koji trenutno gledate, i promenu liste omiljenih kanala (Slika 10), dok su u TV vodiču dostupne dodatne opcije kao što su dan i vremenski period koji želite da bude prikazan, kao i promena liste omiljenih kanala.

http://sbb.rs/Binary/26/d3i_uputstvo.pdf

Link to comment

mene nervira što ne mogu da ređam kanale od broja 1.

(dobro, nisam provalila ni kako da napravim svoju listu, ali to mi je manji problem)

Link to comment

^pa to da ali ako hoću da editujem listu ili nešto tako

evo sad sam na vezi sa kor. servisom i tip tvrdi da moram da imam dugme fav na daljinskom, a ja nemam

:(

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

tv                                        stb

tv input        +         +          Tv set

tv mute        -          -          TTX

record    DVRlist   FAV       Option

 

 

Ovako izgleda moj daljinski

 

D3 mini

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

sad smo završili razgovor, kakva gomila idiota

 

uglavnom, da bi došao do liste fav. kanala moram 8 puta da pritisnem različite gumbe na daljinskom

:blink:

 

"ljubazni" službenik na kor. servisu je pokušao da me ubedi kako je to tako i ok, a na moje objašnjavanje kako je to glupost(nisam baš tako rekao, malo sam uvio u celofan) rekao je "jel imate još neko pitanje?"

 

beš mi sve ima do šolaka da dođem

:mad:

 

e

evo ga inkriminisani daljinski bez fav dugmeta

2mrha2x.jpg

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

MOJE LISTE (OMILJENIH KANALA)

 

Preko menija koji se nalazi u Podešavanja > Korisnička podešavanja > Moje liste možete napraviti listu omiljenih kanala, odnosno već kreiranu listu preimenovati, izmeniti i obrisati. Pritiskom na taster <Fav> tokom gledanja programa možete promeniti/izabrati listu.

 

• Da biste napravili listu, prvo joj morate odrediti ime i potvrditi pritiskom na taster <OK>.

• Nakon toga je potrebno ući u listu i odabrati opciju Izmeni listu gde možete odabrati kanale koje želite da se nalaze u listi.

• Kada završite sa izmenama (dodavanje/brisanje kanala iz liste) pritisnite taster <Back> i time će sve izmene biti sačuvane.

 

Nemaš ovakav daljinac?

k8zR9U2.png

 

Skini uputstvo u PDF-u pa pretražuj po ključnim rečima za ono što ti treba, tek ako tu ništa ne uradiš zovi korisnički servis, oni često pojma nemaju jer previše toga treba da drže u glavi.

http://sbb.rs/Binary/26/d3i_uputstvo.pdf

Link to comment

D3 mini

 

Čovek ima D3i, to uopšte nije klasična kablovska već OTT, tj. striming usluga preko interneta koji pruža proizvoljni provajder i daljinci su različiti, čak ni proizvođači uređaja nisu isti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...