Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

8 hours ago, Anonymous said:

 

Zavisi za šta nekom treba laptop. Ja danas instalirao drugarici mašinu sa 4 GB, prastarim procesorom i HD-om, namena je word i internet, mašina veselo radi, eno je drugarica mrtva srećna.

 

Sad ako neko neće hoće da igra najnovije naslove igara ili da radi 3D na laptopu je druga priča.

 

Uopšte ne vidim da su 8GB i SSD neophodni za najosnovniju primenu laptopa, postoje ljudi koji su spremni da sačekaju minut da se podigne OS i da onda kuckaju u word-u ili krstare internetom, ne neizostavno u istom trenutku.

 

ok je iskoristiti postojeci racunar, kakav je da je.

ali ako se uzima nov, koji treba da traje bar jos 5 godina, i sa trenutnim razlikama u ceni izmedju 4 i 8 giga, odnosno HDD vs SSD, po meni dileme nema

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 13.11.2020. at 1:33, eumeswil said:

 

Zato je bolje uzeti proverenu polovnu makinu nego novi krš. U svakom perfomansnom rangu ima da se bira, pa i u tom. Za 100-300e može svašta da se nađe.

 

Gde da trazim a da je provereno?

Link to comment
1 minute ago, renne said:

niđe

Dbro, može da proba da se ne otvori previše, ima za 200-300€ raznih Lenova X2x0 za do 300 evra, na kupujem prodajem, koji imaju i polovnu bateriju ludački dobru...

 

Gledati nekog ko nema - i to je negde najbolje što u Srbiji može...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Valja li ovaj laptop, tj notebook?

 

https://www.mediamarkt.at/de/product/_microsoft-surface-laptop-go-i5-1035g1-4gb-ram-64gb-emmc-12-4-zoll-touch-platin-1zo-00005-1803196.html

 

Vidim da ima samo 4GB RAM, ali procesor je ok, ako se ne varam. Da li neko ima iskustva sa ovim Microsoft Surface laptopovima? 

 

E sad cu da budem bas dosadan, ali ako nekog ne mrzi i dobra je dusa, da baci pogled na ove da mi kaze valjaju li? :) Kakvi su AMD Ryzen i Athlon procesori, u odnsu na Intel i seriju? Hvala unapred, ljubim vas! 

 

https://www.mediamarkt.at/de/product/_lenovo-convertible-ideapad-flex-5-14are05-r3-4300u-8gb-ram-256gb-ssd-14-zoll-fhd-touch-grau-1784748.html

 
 
 
 
 
 
 

 

Link to comment

Bez udubljivanja, samo gledajuć' linkove: R5-4500U je najbrži (6 core), R3-4300U (4 core) je brži od i5, ja Athlone ne bi, Ryzeni su sad all the rage, Intel kaska za njima...

 

Jab' uzo R5-4500U, evt R3-4300U zato što ima touch (ako ti to išta znači u životu).

Ostalo im je uglavnom tu negde, 4gb je malo, 256 je prihvatljivo, vidi dal' može da se dodaje ram, ako nisi hc gamer, Ryzenove grafike ti više nego završavaju posao...

Surface ima i samo 64gb eMMC, što je baš malo...

  • +1 2
Link to comment

Hvala! Nije ovo za mene, a svakako nije gejmer u pitanju. Osnovni zahtev je da ne bude veliki laptop, ali naravno ne moze samo da se gleda to. Zato cak i meni laiku ovaj surface deluje lose. 

Link to comment

Ako ti treba za svakodnevnu normalnu upotrebu, gledaj pre da ima pristojan ssd, vise memorije, dobar ekran i korektnu tastaturu. To su stvari koje ce ti vise odrediti iskustvo nego brzina procesora. I mala, ali ne banalna stvar - sta ima od prikljucaka.

 

Ovo ti je vise para, ali bio bi moj izbor u toj kategoriji -

https://www.mediamarkt.at/de/product/_asus-notebook-vivobook-14-d413da-ek088t-r7-3700u-8gb-ram-512gb-ssd-14-zoll-fhd-blau-1805958.html

 

Ja sa HP imam uzasna i ocajna iskustva. Uvek su to bili neki kucni racunari, nikad top of the line, ali svi do jednoga su pocrkali, a neki i vise puta - ploce, ekrani, diskovi...

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, chandra said:

To su stvari koje ce ti vise odrediti iskustvo nego brzina procesora

To je donekle istina, svakako bih izbegao sve od najbazicnijih intela i (posebno) AMD-a... Neki od tih laptopa jos pod garancijom i pritom im (tehnicki) nista ne fali su na granici upotrebljivosti. Kao pravilo palca sve sto je ekstra jeftino treba zaobici u sirokom krugu, bez obzira kakve su namene koriscenja (za neke medju tom shoder klasom je problem kad desno-kliknes bilo gde, treba im 15 minuta da se sete sta treba da urade...)

Edited by Indy
Link to comment
5 hours ago, Indy said:

To je donekle istina, svakako bih izbegao sve od najbazicnijih intela i (posebno) AMD-a... Neki od tih laptopa jos pod garancijom i pritom im (tehnicki) nista ne fali su na granici upotrebljivosti. Kao pravilo palca sve sto je ekstra jeftino treba zaobici u sirokom krugu, bez obzira kakve su namene koriscenja (za neke medju tom shoder klasom je problem kad desno-kliknes bilo gde, treba im 15 minuta da se sete sta treba da urade...)

 

Potpuno si u pravu, uopste nisam primetio da ovaj vivobook koji se kod njega prodaje ima AMD. Intel je must.

 

Kod mene za istu cenu u mediamarktu ide -

 

Portátil - ASUS VivoBook S14 S413FA-EK127T, 14", Intel® Core™ i5-10210U, 8 GB, 512 GB SSD, UHD Graphics, W10

Sé el primero en valorar este producto

 

Mislim da ga uzmem za podmladak. Nije mi palo na pamet da mediamarkt gura toliko razlicite varijante istog modela po razlictim oblastima, a sad vidim da i u ostatku Spanije prodaju isti ovaj, ali sa i3.

 

Zapravo je neverovatno da se ta konfiguracija krece oko 700 jura. Nedavno bi i5-10210U, 8 GB, 512 GB SSD, UHD Graphics islo za duplo vecu kintu. A nije da se pojavila neko silna nova tehnologija u medjuvremenu.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...