Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

23 hours ago, Bogotac said:

Preporuka za neki solidan laptop,nista specijalno,posto se ne koristi ni za igrice ni za nesto slozeno,samo filmovi,muzika i slicno.

https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/dell-inspiron-15-(3582)-intel-n4000.-4gb.-256gb-ssd.-beli-55902

 

Meni ovo radi posao tipa film/serija na TVu, 10-15 tabova na hromu, čukanje u ofisu i heroji 3. Žena radi Skajp/zum/gugl mit sa njim i fercera sve.

Malo iznad 30k bio prošle godine. 

Nema ga na stanju ali ispod ponuđene slične varijante sigurno bi odradile isti posao, jedina razlika što Dell daje 5 godina garancije uz uslov jednom godišnje da se odnese u ovlašćeni servis, besplatno.

 

E da, vrlo lepa stvar je što nema nikakve ventilatore u sebi, u kombinaciji sa ssd dobije se nečujna mašina.

Edited by desboj
  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, radisa said:

8 godina star Asus, sa 32GB rama, klasičnim SSD-om od 1TB vs HP ZBOOK sa 40GB i SSD M2 star 2 -3 godine... I7 gen3 vs i7 gen7...

 

jebeš mu mater, meni Asus radi bolje, verovatno jer uglavnom koristim starije aplikacije...Ono što mi je poseban WTF je da mi SSD m2 snima sporije nego SSD na sata3... Nije da se oseti u klasičnom radu, ali kad zveknem na snimanje par stotina magebajta, razlike su očiledne...

M2 je samo fizički format diska. Bitno je dal je nvme ili sata3. Plus koje celije , koji kontroler za disk, kolko on ima Rama itede (cenim da su stavili neki dramless čim tol'ko stuca)

Link to comment
1 minute ago, Zverilla said:

M2 je samo fizički format diska. Bitno je dal je nvme ili sata3. Plus koje celije , koji kontroler za disk, kolko on ima Rama itede (cenim da su stavili neki dramless čim tol'ko stuca)

Oba su PCIe 3.0 x4, NVMe, samsungova,

 

evo 960 1TB ima 1 GB keša,

 

mzvlw256hehp-000h1 ima 512MB cash...

 

Mislim, nema šanse da je do keša ili kontrolera na disku... Ja sumnjičim ploču ili win10 za to štucanje...

Link to comment
5 hours ago, Indy said:

Ako imate para k'o renne, Dell ima novi XPS 17 i izgleda bozanstveno (nije za gejming, ali za foto/video rad je san snova.)

 

 

Gde ja imam para, pa ja sam druga liga zapad u odnosu na ostale forumaše pepepejovce

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 15.8.2020. at 18:53, francuski sobar said:

.. moram naći neku novu travel opciju, ti xps ovi su mi malo preskupi i prefensi samo za to.

 

i uzeh na kraju ali nisam imo hrabrosti za te fensi 12-13 nego ipak čvršću mušku opciju

 

https://www.monitor.rs/laptopovi/Lenovo-ThinkPad-T480s-20L7001VCX

 

naravno nisam lud da ovoliko platim, meni generalno skoro sve završavaju desktopi do 100 a laptopovi do 200 eura, ove 2-3k nek plaća firma il klijent  al sad mi trebalo i lični prenosni sa TB3 pa iskeširam trećinu ove cifre za onaj sa švedskim il su danske tipke neznam, onaj što ga časna sestra vozala i nije puno garila, cenim bolje je od 1500-1600 eura za tri godine garancije dati 500-600 pa ako crkne za godinu, uzmi opet i tako sve ispod četir puta sam u plusu, dođe mi ko da su mi dali na rate odloženo bez kamate :D

 

Nego uzeo sam ga više onako iz afekta i neplanirano  kad sam video uživo da su ga sad ubudžili sve u 1,3 kile al kad sam došo kući tek primetim da mu je baterija interna tj nepromenjiva aaaaaa nema one naživo izmenjive ko u nonslim T serijama. Aj nije toliko strašno al me interesuje jel pametno da to sam jednom zamenim kad dodje vreme, vidim da ima na amazonima i tih internih al izgleda nisu original lenovljeve. Mogu i thinkpad sektaši iz egzila da se jave

 

 

Edited by francuski sobar
Link to comment
On 26.8.2020. at 13:31, radisa said:

hm, Assus jeste gejmerski, ali i HP je high end laptop i i7 je sa onim H na kraju... U standradnom radu na osećam ja nikakav problem, VMWare, radi OK na oba, aplikacije na oba rade u VM-ovima isto... Samo kad igram na HP-u neke starije igre, to je problem... Mislim, jbt, meni CIV2 zapinje na HP-u kad snimam, recimo... Koliko je to relano? Da bude zanimljivo, zapinje i na VMWareu na WIN7, kad snimam... Imama dva SSD-a, probao sam da snimam na oba, isto je... Kontao sam da je do nekih drivera, nije... I nije razlika samo kad snimam, ali tu mi je najočigledniji problem...

 

No, mislim da ću se do nove godine ponovit, Lenovo P17 mi se jako sviđa da ga probam, samo da se nagodim u firmi nekako... :D

 

Tu naprosto treba gledati koji su video čipovi unutra. Ukoliko ti je na high end HP-u neka intelova integrisana zaboravi na igre, šta god ostalo bilo od hardvera. A M.2 je naprosto bolji standard za prenos podataka od SATA.

 

edit: ne mogu da verujem da prastari CIV2 štuca na bilo čemu danas, ja ga igrao onomad na 386-tici bez neke muke. Nešto tu debelo nije u redu.

Edited by Anonymous
Link to comment
2 hours ago, Anonymous said:

 

Tu naprosto treba gledati koji su video čipovi unutra. Ukoliko ti je na high end HP-u neka intelova integrisana zaboravi na igre, šta god ostalo bilo od hardvera. A M.2 je naprosto bolji standard za prenos podataka od SATA.

 

edit: ne mogu da verujem da prastari CIV2 štuca na bilo čemu danas, ja ga igrao onomad na 386-tici bez neke muke. Nešto tu debelo nije u redu.

Ma ja igram 2-3 igre, ukupno, CIV2 i FM2006 i ponekad Pancer General... Problem je komunikacija sa diskom, nema to veze sa grafikom... Mislim, u normalnom, polsovnom radu se to ne oseti, kao što sam rekao, samo u ovim situacijama je problem...

 

FM kad snima on pravi fajl od par stotna megabajta, kad se igra malo odvije... Na asusus snimanje statusa traje 10-15 skundi, recimo u 3 sezoni,,, Na HP-u se razvuče oko minut...

 

Moguće da je i do WIN compatility moda pošto ovo sve radi tako, ko će ga znati...

 

Ali, ajde, imam ja još zmerki na HP-a, tatstura je blo rečeno ne baš na nivou, touch pad se uključuje i isključuje previše lako, što smeta kod kucanja, greje se užasno, crkla mi je ploča bila posle 6 meseci rada, ako ga baš opteretim ode na BSOD...

 

Za high-end mašinu, svašta mi smeta...

 

Videćemo kako će biti kad uzmem Lenovo P17, krajem godine, bar znam da će tatstatura biti dobra... :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...