Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

izgleda da je vreme da tošibu iz 2012. polako menjam..

 

budžet je okvirno 500 evra, može i do 600.. treba mi za svakodnevnu kućnu upotrebu, porodični lapot :)

 

dajte neku preporuku, nisam nešto upućen u ovu tematiku.. 

Link to comment
2 hours ago, zoki said:

izgleda da je vreme da tošibu iz 2012. polako menjam..

 

budžet je okvirno 500 evra, može i do 600.. treba mi za svakodnevnu kućnu upotrebu, porodični lapot :)

 

dajte neku preporuku, nisam nešto upućen u ovu tematiku.. 

 

Nemoj toshibu - oni su zavrsili sa laptopima.

 

Koliko incha? Polovan ili novi?

 

Mene jesenas iznenadilo koliko dobre konfiguracije mozes da nadjes kod Asus a relativno male pare.

 

Zaobidji jeftine HP masine. Ne mogu da generalisem, ali moja iskustva sa nekoliko koji su mi bili na radaru su jednostavno kriminalna. Bukvalno je crkavalo sve sto je moglo da crkne (modeli izmedju 2014 i 2017)

Edited by chandra
Link to comment
3 hours ago, zoki said:

nisam ni mislio tošibu, lenovo mi je favorit, bilo bi poželjno nov, 15 inča

 

Gledam sad sta se tu prodaje, pa nije bas neki izbor

https://www.bcgroup-online.com/laptopovi#prod[]=19&prod[]=54&prod[]=126&price=&f_1[]=7&cid=2

 

Ovog Dell Vostro zaobidji u sirokom luku. Jeziv ekran.

 

Ovaj je iznad tvog budzeta, ali meni deluje kao best-buy za ispod 1k u klasi 15",

https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/lenovo-thinkpad-e15-gen2-(black)-fhd-ips.-intel-i5_1135g7.-8gb.-512gb-ssd.-fp.-backlit-(20td001cya)-73271

 

Imas i ovaj, jeftininij, ali sa Ryzen procesorom (not my cup of tea, iskreno, uvek bih izabrao pre i nesto sporijeg intela (I3 < Ryzen 3 < I5) nego eksperimentisao sa AMD-om).

https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/lenovo-thinkbook-15-g2-are-(mineral-grey)-full-hd.-ryzen-3-4300u.-8gb.-256gb-ssd-(20vg006cya)-72546

Edited by chandra
Link to comment

Svi oni su ladno prestali da daju specifikacije o bateriji i autonomiji (verovatno najjvažnijoj stvari prilikom kupovine laptopa), zato ima 'military standard construction', što ne znači ama baš ništa. Asus se ishokštoplerisao kao i ostali.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Lezilebovich said:

Mislim da se koriscenje laptopa promenilo i da autonomija nije najbitnija. Vecina koristi laptop usidren na stolu uz kabl i struju.

+1

 

Ili po kući na krevetima i ostalim pokretnim mestima, gde je jako lako dopuniti....

Link to comment

Nek' koriste. Za tu kintu mogu da sklopim ozbiljan desktop. Čemu služi laptop bez autonomije, uostalom evo sa TechRadar-a:

 

Quote

Great 1080p performance
Good value
New AMD processors
Very good battery life

 

Ali to što je u US dobra baterija ne znači obavezno da je dobra i na našem tržištu, više puta se desilo da ista mašina u US ima šta ja znam 6-ćelisku bateriju a ovde dvoćelijsku.

 

Link to comment
4 minutes ago, Lezilebovich said:

Mislim da se koriscenje laptopa promenilo i da autonomija nije najbitnija. Vecina koristi laptop usidren na stolu uz kabl i struju.

 

Vala baš, ja kao pre 5-6 meseci uzeo polovan terenac (t480s) sve kako treba težina, dimenzija, militari sve u fulu, baaterija drži 16 sati proverio i još garancije preko godinu dana i evo dan danas nisam ga prošeto :D Plus sam uzeo fensi dok isto za male pare

 

 

i vidim ovo baš fino radi, nečujan i ladan, nakačio 15-a uređaja i prebcio sve na njega da mi bude glavni komp a nisam to planiro, i sad razmišljam čuo sam da ima dobru tastaturu al nisam tri tipke isprobo, ima dobru serija antiglare ekrana al šta će mi kad ga držim upaljenog a zaklopljenog , iz istog razloga čemu i kamera sa šuterom lol, opet sam moro dokupit, ne znači mi ni  brzi samsung nvme zbog brzog butovanja jer ga nikako i ne gasim a povrh svega verovatno ću i bateriju istrošiti jer je interna ne mogu je izvaditi dok je na dok punjaču ... i sve tako sad opet gledam da uzmem neki za poneti, kao neću valjda glavni komp da rizikujem i nosam naokolo lol, vidim da sam upo u petlju plus još u tp sektu al gledam da prođem barem još jeftinije recimo T470 vidim po oglasima naleti i za 400 evra i manje al se proda isti dan, izgleda da su i novi i polovni otišli 15-20% gore.

  • Haha 1
Link to comment

Baterija će ti bez greške preživeti, pošto više ne postoji da će je punjač puniti do 100%. Jedino da se ne pregreva, to joj ni malo ne prija.

 

Naprosto traju određen broj časova, šta god joj radio.

Link to comment
20 minutes ago, Anonymous said:

Čemu služi laptop bez autonomije, uostalom evo sa TechRadar-a:

 

 

 

 

Pa jbg, recimo meni služi i bez auitonomije...

 

Sve držim an jednoj mašiini, kad putujem, nosima ga (a imao sam situacije, da putujem godišnje 30-40 puta)... Uštekaću ga u struju tamo gde stignem... Mislim da sam jedno 4 godine radio na laptopu bez ikakve autonomije, trebalo mi je samo zbog putovanja...

 

Ovo za baterije se slažem da to šta je good autonomy je bullshit, uosatlom, od gaming laptopa se ni ne očekuje neka preterana autonimija...

Link to comment

To oni na TechRadar-u i kažu, ali kažu i da su prijatno iznenađeni autonomijom. Ja sam se samo pobunio što se u specifikacijama naše trgovačke bande uopšte ne pominje važan podatak o tipu baterije.

Link to comment
 
Gledam sad sta se tu prodaje, pa nije bas neki izbor
https://www.bcgroup-online.com/laptopovi#prod[]=19&prod[]=54&prod[]=126&price=&f_1[]=7&cid=2
 
Ovog Dell Vostro zaobidji u sirokom luku. Jeziv ekran.
 
Ovaj je iznad tvog budzeta, ali meni deluje kao best-buy za ispod 1k u klasi 15",
https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/lenovo-thinkpad-e15-gen2-(black)-fhd-ips.-intel-i5_1135g7.-8gb.-512gb-ssd.-fp.-backlit-(20td001cya)-73271
 
Imas i ovaj, jeftininij, ali sa Ryzen procesorom (not my cup of tea, iskreno, uvek bih izabrao pre i nesto sporijeg intela (I3 https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/lenovo-thinkbook-15-g2-are-(mineral-grey)-full-hd.-ryzen-3-4300u.-8gb.-256gb-ssd-(20vg006cya)-72546
Previše je ovo para za surfovanje, word, gledanje serija i tome slično..
Onda bi za manje para dobro došao i polovnjak ali bi mi i za to trebao savet gde da uzmem, video sam nekoliko prodavaca na kupujem prodajem sa puno pozitivnih ocena..

Послато са SM-T290 помоћу Тапатока

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...