Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
32 minutes ago, Moća said:

Sestra zeli da uzme ovaj laptop: https://www.tehnomedia.rs/it-uredjaji/laptop/huawei-matebook-d-14-53010tua-silver.html#data

Zeli da bude 14 inca, fensi itd. Da li postoji nesto bolje za te pare za prosecnu tinejdzerku?

 

Manje para, vise RAM memorije bolji procesor

 

https://www.tehnomanija.rs/it-shop/laptop-racunari/lenovo-81ym003sya.html

 

Njoj to uopste ne treba... ali je mnogo bolja ponuda od tog Huawei laptopa

Link to comment

ali Huawei je lepši i elegantniji a to je ipak važnije :cool:

 

* jedino obratiti pažnju i raspitati se oko veb kamerice koja nije na standardnom mestu nego je pop-up divajs što iskače na pritisak negde sa pozicije funkcijskih tastera, ne znam da li je to dobro ili loše.

 

 

 

 

Link to comment

Trebala bi mi mašina do 1000 evra koja bi narednih nekoliko godina mogla da radi projektovanje električnih kabineta u AUTOCAD-u i EPLAN-u (minorno 3D). Da li ovako nešto ima smisla?

https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/acer-nitro5-an515_44_r1dq-(nh.q9hex.008)-full-hd-ips-144hz.-ryzen-5-4600h.-16gb.-512gb-ssd.-geforce-gtx1650ti-4gb-69839

Inače ne igram igrice:D

Ponuda kod nas mi deluje baš slabo. Hvala unapred na savetima.

Link to comment
10 hours ago, Common said:

Trebala bi mi mašina do 1000 evra koja bi narednih nekoliko godina mogla da radi projektovanje električnih kabineta u AUTOCAD-u i EPLAN-u (minorno 3D). Da li ovako nešto ima smisla?

https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/acer-nitro5-an515_44_r1dq-(nh.q9hex.008)-full-hd-ips-144hz.-ryzen-5-4600h.-16gb.-512gb-ssd.-geforce-gtx1650ti-4gb-69839

Inače ne igram igrice:D

Ponuda kod nas mi deluje baš slabo. Hvala unapred na savetima.

 

Vidi sta traze AUTOCAD-u i EPLAN kao svoje requirements, pa prema tome.

 

Mi u firmi trosimo Vectorworks i oni imaju fino napisano kakve masine treba u zavisnosti od tipa/vreste projekata.

Link to comment

AutoCAD 2021

  • Operating System: 64-bit OS
  • Processor: 2.5 GHz (3+ GHz recommended)
  • Memory: 8 GB (16GB recommended)
  • Disk space: 7.0 GB
  • Display: 1920 x 1080 resolution with True Color

AutoCAD 2020

  • Operating System: Microsoft Windows 10 (64-bit only), 8.1 (64-bit only), or 7 SP1 (64-bit only)
  • Processor: 2.5 GHz (3+ GHz recommended)
  • Memory: 8 GB (16GB recommended)
  • Disk space: 6.0 GB
  • Display: 1920 x 1080 resolution with True Color

 

Display Card

Basic: 1 GB GPU with 29 GB/s Bandwidth and DirectX 11 compliant
Recommended: 4 GB GPU with 106 GB/s Bandwidth and DirectX 11 compliant

 

 

Taj laptop bi trebalo da radi normalno sa AutoCADom, posto imam 4GB video memorije i tu se poklapa. E sad je samo pitanje da li ima jeftinije sto isto to podrzava. :D 

Jedina "mana" je 2x8GB, a podrzava ukupno 32GB i ima samo 2 slota. Sto znaci da ako ti zatreba jos RAM memorije, moraces da izvadis obe memorije i ubacis 2x16GB.

Link to comment

Hvala ljudi puno na savetima. Eplan na žalost nema više na sajtu konkretne hardverske zahteve, a manje je zahtevan od AUTOCAD-a tako da ću primeniti Miloševe kriterijume. Moram priznati da sam iznenadio koliko u ovom segmentu ima slabo ponude. Ili su gejmerske mašine u pitanju ili mašine za guglanje. Srednja klasa je baš tanka.

Link to comment

1000e je premalo para za profi masine  tu krecu cene 2k...

 

Zato ti izgleda ponuda losa...

 

Idi na laptopplazu pa gledaj, recimo... Lenovo p serija, na primer, tebi bi tako nesto leglo za posao, ali su tu cene dosta vece...

Link to comment
46 minutes ago, radisa said:

1000e je premalo para za profi masine  tu krecu cene 2k...

 

Zato ti izgleda ponuda losa...

 

Idi na laptopplazu pa gledaj, recimo... Lenovo p serija, na primer, tebi bi tako nesto leglo za posao, ali su tu cene dosta vece...

Otišao na sajt i pao u depresiju :D

Link to comment

Kupio slican, isto HP isti cpu, samo veci ssd.

Dobar je, koristi 6GB RAM posto 2GB ide na grafu. SSD je brzi od klasicnog, nmve ide do 1700mb/s, ne moze da guras photoshop, virtuelna masina se malo muci. Idealno je da dodas odmah jos 8GB ili stap od 16GB ako mu je max 32. Lepse ce raditi.

Za te pare, nema bolje

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...