Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

On 16.8.2020. at 10:29, Indy said:

Isti je skoro 300 baka skuplji ovde kod mene:dry: Šta.nam.rade.

 

Obično ovde prodaju osakaćene verzije onog što prodaju kod vas, ja laptop sa dvoćelijskom baterijom ne bih kupio nikad.

 

Ovo je kupila moja drugarica juče, veoma solidno za ono za šta će joj trebati.

 

edit: e jebi ga, sad vidim da ga nema na stanju.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment

A ako može meni preporuka za neki entry level ljaptop. (internet i office)

 

Ćera ima moju staru Tošibicu (intel Core2duo, posebna grafika, 4gb, 500gb disk, olovka za ekran), ali on je jeeeboooteee kako star i ne drži mu baterija, tako da mora nov. Ne vredi ubeđivanje da su ovi novi za manje pare zapravo slabiji od ovog.

 

Gledao sam ove HP i imaju vrlo korektne cene. Ne razumem se u AMD procesore, pa me zanima razlika (u realnosti) između A4, A6 i ovih novih.

 

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

Ja gledam nešto, ja sam uhvatio neki laptop prije 6-7 godina, tad dao oko 600 evra za njega, i7 procesor, 17-ka monitor, grafička 970m, sad gledam da sem novijih generacija komponenti maltene mi za nešto isto u 2020. treba više para. Ništa epohalno novo se nije desilo sem eto što je SSD postao neki standard.

Link to comment
2 minutes ago, James Marshall said:

Ja gledam nešto, ja sam uhvatio neki laptop prije 6-7 godina, tad dao oko 600 evra za njega, i7 procesor, 17-ka monitor, grafička 970m, sad gledam da sem novijih generacija komponenti maltene mi za nešto isto u 2020. treba više para. Ništa epohalno novo se nije desilo sem eto što je SSD postao neki standard.

Ne menjaj to, samo stavi SSD...

 

Ako ti ne treba neka high-end mašina, USB-C ili tako neka specifičnost, nećeš mnogo dobiti promenom (a možeš čak i da izgubiš :))

Link to comment
36 minutes ago, radisa said:

Ne menjaj to, samo stavi SSD...

 

Ako ti ne treba neka high-end mašina, USB-C ili tako neka specifičnost, nećeš mnogo dobiti promenom (a možeš čak i da izgubiš :))

Ma uložio sam ja u međuvremenu malo u ovo čudo, dodatni HD, RAM, nova baterija, radi bre posao, baš mi se ne žuri sa zamjenom. Da kucnem u drvo. 

Link to comment
29 minutes ago, James Marshall said:

Ma uložio sam ja u međuvremenu malo u ovo čudo, dodatni HD, RAM, nova baterija, radi bre posao, baš mi se ne žuri sa zamjenom. Da kucnem u drvo. 

8 godina star Asus, sa 32GB rama, klasičnim SSD-om od 1TB vs HP ZBOOK sa 40GB i SSD M2 star 2 -3 godine... I7 gen3 vs i7 gen7...

 

jebeš mu mater, meni Asus radi bolje, verovatno jer uglavnom koristim starije aplikacije...Ono što mi je poseban WTF je da mi SSD m2 snima sporije nego SSD na sata3... Nije da se oseti u klasičnom radu, ali kad zveknem na snimanje par stotina magebajta, razlike su očiledne...

Link to comment
18 minutes ago, radisa said:

I7 gen3 vs i7 gen7.

 

Starije generacije mobilnih izdanja i7 CPU su cesto (uvek?) snaznije tj. bolji performeri od analognih novih generacija tih "istih" CPU-a. Jednostavno noviji CPU su usmereni u pravcu "efikasnosti" ne toliko sirove snage. (Naravno, ovo je vrlo grubo, uprosceno, receno i ne vazi sigurno za masine tipa gejmerskih laptopa).

Link to comment
26 minutes ago, Indy said:

 

Starije generacije mobilnih izdanja i7 CPU su cesto (uvek?) snaznije tj. bolji performeri od analognih novih generacija tih "istih" CPU-a. Jednostavno noviji CPU su usmereni u pravcu "efikasnosti" ne toliko sirove snage. (Naravno, ovo je vrlo grubo, uprosceno, receno i ne vazi sigurno za masine tipa gejmerskih laptopa).

hm, Assus jeste gejmerski, ali i HP je high end laptop i i7 je sa onim H na kraju... U standradnom radu na osećam ja nikakav problem, VMWare, radi OK na oba, aplikacije na oba rade u VM-ovima isto... Samo kad igram na HP-u neke starije igre, to je problem... Mislim, jbt, meni CIV2 zapinje na HP-u kad snimam, recimo... Koliko je to relano? Da bude zanimljivo, zapinje i na VMWareu na WIN7, kad snimam... Imama dva SSD-a, probao sam da snimam na oba, isto je... Kontao sam da je do nekih drivera, nije... I nije razlika samo kad snimam, ali tu mi je najočigledniji problem...

 

No, mislim da ću se do nove godine ponovit, Lenovo P17 mi se jako sviđa da ga probam, samo da se nagodim u firmi nekako... :D

Link to comment



hm, Assus jeste gejmerski, ali i HP je high end laptop i i7 je
 
No, mislim da ću se do nove godine ponovit, Lenovo P17 mi se jako sviđa da ga probam, samo da se nagodim u firmi nekako... [emoji3]


Ja sam mojim Legionom prezadovoljan
Sve nove igre lete na High podešavanjima
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...