Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Just now, radisa said:

Nema veze, ionako ne bih uzeo u bosni...

 

Jel možeš smao da napišeš cene za oba, ako nije problem i ako ih znaš?

ok, može

 

Lenovol je 3750 KM a HP je 3500 KM i to je cena bez pdv-a

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Treba mi preporuka za laptop koji bi se koristio pretežno za office, internet i muziku. Prioritet je kvalitetna tastatura koja je udobna za celodnevno kucanje (poželjno US raspored tastera) i poželjno bi bilo metalno kućište. Trenutno koristim neki HP 250 G5 (i3 procesor, 4 Gb memorije, 512 SSD), koji mi u principu završava posao, ali mi treba još jedan laptop da ga ne bih vukao od kuce do kancelarije.

Gledao sam ovaj ASUS ali ne znam kakvog je kvaliteta tastatura, a sad baš i nemam priliku da idem do prodavnice da probam.

Budžet nije problem, dok god ne plaćam za nešto što mi neće koristiti :happy:

Link to comment

Nisam mislio na neke ultra kvalitetne laptopove. Npr. na ovom HP-u koji koristim u kancelariji je za moje potrebe sasvim solidan kvalitet tastature i kucista. Za razliku od tog laptopa, koristio sam neke dell i lenovo (iz istog cenovnog ranga) koji su bili uzasni za kucanje, od kvaliteta plastike koja se ugiba do same tastature.

Docking station mi ne igra ulogu, jer kuci imam dobar desktop, a ne bih da sa sobom vucem dodatnu opremu. Ovaj laptop mi treba samo zato sto mi se za vreme vanrednog stanja svideo rad od kuce i sa alternativnih lokacija :), pa bih da kupim laptop koji bih koristio kad nisam u kancelariji, a koji mogu da ponesem gde god da krenem.

U nastupu ludila sam cak probao sa tabletom i eksternom tastaturom, ali mi je to bilo mucenje.

 

Link to comment

A da počneš da koristiš neki cloud servis za rad od kuće na desktopu? Meni se svi poslovni fajlovi sinhronizuju na dva računara, a pristupam im i preko telefona, tako da su mi uvek pri ruci.

 

Ostaje potreba za laptopom za rad na trećim lokacijama, ali za to bi onda mogao da ti posluži i taj kancelarijski laptop koji već imaš.

Edited by napadaj
Link to comment
On 12.4.2020. at 20:59, Tpojka said:

Neko loše (van okvira) iskustvo sa ovim? Pregijavanje, baterija etc? 

 

mislim da imam veoma slican (HP 250 G5 sa i5) tri godine i nisam zadovoljan

 

+ OK hardver za te pare, ok ekran, 

 

- los kvalitet izrade. taman kad je izasao iz garancije je crkao kabl koji povezuje grafiku i monitor. sitnica koja se da popraviti, ali opet... neki krsh lenovo iz 2013te kog sam vukao gde sam stigao jos uvek radi bez problema

- uzasan je za servisiranje i popravke, stagod da hoces da uradis, mora kompletno da se rasturi, a proces rasturanja (tj kasnijeg sklapanja) nije nimalo zgodan.

- moj nema rupe za usisavanje vazduha za hladjenje procesora. tako da ona veoma lose radi. plus, nekad se windows spuca (to mi se ne desava na drugim racunarima), digne onaj compatibility checker koji usija procesor, a posto ne moze dobro da se hladi, onda ventilator urla, itede itede. 

- crni G5 je imao touchpad kao smirglu. ja ono u zivotu nisam video. probaj kakav je ovaj pre nego sto kupis. (moj je sivi i on ima ravan touchpad)

 

Link to comment
6 minutes ago, Zverilla said:

nisam zadovoljan

 

Treb'o sam u okviru iznosa preporučiti nešto odavde
Srećom uzeto je nešto drugo (mimo mene). :D 

 

9 minutes ago, Zverilla said:

+ OK hardver za te pare, ok ekran,

 

Time sam se i nosio iz oglasa. Hvala puno.

Link to comment
  • 1 month later...

Šta cenjeni forum kaže za sledeće pitanje

 

Da li ima smisla "igrati se" sa baterijom.  Da je ne drzim non-stop na struji, već kada se napuni 100% da je skinem sa punjača i kada baterija "padne" na 5% da je onda uključim i kada se napuni da ponovim proces.  Da li to ima smisla ili jednostavo ostavim non stop na kablu?

 

Ili da izvadim bateriju i kada je potreba da se laptip nosi onda stavim bateriju. Laptop je predviđen za kancelarisko korišćenje. Znači cca 8 sati na stolu.

Link to comment

Najbolje da imam frižider u kancelariji... :)

 

ali, ukapirao sam šta mi je činiti.

Edited by eye of the beholder
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...