Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Pitam zbog više razloga. Kad dođeš do tog nivoa - da žongliraš sa 3-4 VM-a, to prosto prevazilazi gabarite laptopa. Za to je ili solidan workstation ili normalan komp + VM server. To znaš i sam. I ja sam bio u istoj situaciji i meni se firma otvorila tad, uzeo sam onomad W701 (onaj sa dodatnim monitorčićem koji se izvlaci iz glavnog monitora). Šatro, ipak da budem i mobilan. Kakva crna mobilnost? Sama *prazna* torba za tu grdosiju je imala 5-6 kila. Napajanje za tu grdosiju takođe nije bilo ono džepno napajanje Kad se napuni svim šta mi je trebalo za put, kao da sam teglio veš mašinu - stalno sam imao iščašeno rame. Danas bi bolje prošao da uzmem neki desktop mini workstation tipa HP Z2 mini i nosim to okolo. Nema tu M od mobilnosti više.

 

Uglavnom, to je bilo neophodno dok su bili spori diskovi i prve generacije SSD-ova, pa da se natrpa što više unutra, jer jedino tako mogu da ostvarim neku brzinu. Sad to više ne bih radio. Uzeo bih neki sleek laptop koji ekčuli može da se nosi, po mogućnosti alu, u koji stane što više rama. Obično imaju i barem m.2 + sata. Pošto bi oba bila ssd, pukao bih tu solidni kapacitet. Pa ako mi baš zatreba još koji dodatni disk, uzeo bih thunderbolt eksterno kućište (koji je ionako daisy chain) ili eventualno usb 3.1 gen2 (10Gbps). Otprilike kao Zenbook Pro petstokec, samo što u njega mislim da ne može da se natrpa toliko rama. I to sve ako je nošenje apsolutni must. U suprotnom desktop.

Link to comment

Pitam zbog više razloga. Kad dođeš do tog nivoa - da žongliraš sa 3-4 VM-a, to prosto prevazilazi gabarite laptopa. Za to je ili solidan workstation ili normalan komp + VM server. To znaš i sam. I ja sam bio u istoj situaciji i meni se firma otvorila tad, uzeo sam onomad W701 (onaj sa dodatnim monitorčićem koji se izvlaci iz glavnog monitora). Šatro, ipak da budem i mobilan. Kakva crna mobilnost? Sama *prazna* torba za tu grdosiju je imala 5-6 kila. Napajanje za tu grdosiju takođe nije bilo ono džepno napajanje Kad se napuni svim šta mi je trebalo za put, kao da sam teglio veš mašinu - stalno sam imao iščašeno rame. Danas bi bolje prošao da uzmem neki desktop mini workstation tipa HP Z2 mini i nosim to okolo. Nema tu M od mobilnosti više.

 

Uglavnom, to je bilo neophodno dok su bili spori diskovi i prve generacije SSD-ova, pa da se natrpa što više unutra, jer jedino tako mogu da ostvarim neku brzinu. Sad to više ne bih radio. Uzeo bih neki sleek laptop koji ekčuli može da se nosi, po mogućnosti alu, u koji stane što više rama. Obično imaju i barem m.2 + sata. Pošto bi oba bila ssd, pukao bih tu solidni kapacitet. Pa ako mi baš zatreba još koji dodatni disk, uzeo bih thunderbolt eksterno kućište (koji je ionako daisy chain) ili eventualno usb 3.1 gen2 (10Gbps). Otprilike kao Zenbook Pro petstokec, samo što u njega mislim da ne može da se natrpa toliko rama. I to sve ako je nošenje apsolutni must. U suprotnom desktop.

Jbg, razumem, šta hoćeš da kažeš, no meni je mobilnost apsolutni must (pa makar morao da vuglim vešmašinu), i moram da vučem sve to sa sobom...

 

Ja sad vučem ROG-a, sa sobom... Koji je kad napunim torbu sa svim što ide oko 12-13 kila... Dobra stvar je što to vučem kolima u 99% slučajeva...

 

Imao sam ja slične ideje, ali jednostavno, ne fercera... Druga stvar je što ja ne mogu da radim sa manje od 17, jednostavno, nemam prostora... Meni je veći deo rada kroz GUI, i ako je manji monitor, sve mi dođe presitno... Probao sam ja i sa '13 (eno, Lenovo YOGA, kod gospođe, vrlo je zadovoljna :lol:), probao sam pre toga sa 15, ne ide, stvarno osećam teskobu dok radim, a nemam uvek mogućnost za eksterni monitor, jer (pre)često radim iz hotelskih soba...

 

Ovo gore sa dva eksterna monitora je kad sam kod kuće ili u firmi (jednom u par meseci :lolol:), ali ja sam uglavnom kod klijenata, i to mi zahteva da vučem workstation sa sobom... Da imam neku tanku 17, sa dva diska, I7, 16-32GB rama  i da nije gejmerska, uzeo bih odmah, ali prosto, ja tako nešto nisma ovde našao, osim ASUSA N serije, ali i on ima limit na samo 16 GB rama... AKO znaš tako nešto, daj preporuku...

 

Najgore te VM-koje vučem služe uglavnom da se kačim kod klijenata i onda radim, ali fora je što jebeni SAP GUI srče memoriju kao nezdrav, još kad uključim browser koji mi je must, 4GB, na VM-u bude premalo, za krajnje stupidan rad. Pa onda pošto često radim paraleno za više klijenata, palim više mašina. Mislim, totalno glupa primena VM-a, ali ne mogu drugačije.

 

Razmišljao sam da vijam u firmi neko drugo rešenje, preko servera i to, ali, blah.. Ne bi to prošlo, jer jedino vlasnik i ja radimo za zilion klijenata paralelno... A njemu ne smeta da vuče HP workstation, otprilike istih gabarita :(

Link to comment

Razmišljao sam da vijam u firmi neko drugo rešenje, preko servera i to, ali, blah.. Ne bi to prošlo, jer jedino vlasnik i ja radimo za zilion klijenata paralelno... A njemu ne smeta da vuče HP workstation, otprilike istih gabarita :(

 

Zaista, server sa statičkom IP je savršeno rešenje. Jedino što ne može bez Interneta, a sad ga valjda ima svuda.

Link to comment

Dakle ključ problema kod tebe je 17". Kad si probao te dimenzijama manje monitore, je li barem jedan od njih imao 4K ekran? Otkad sam prisiljen da koristim meka, mene retina vadi na tom planu - prosto stane dosta na ekran. Mislim da i Lenovo P50 ima podjednako jaku osnovu, ali je petnaestica sa 4K ekranom (ili makar ima varijanta sa 4K).

 

 

Edit: a da nosaš dve manje mašine? :D :D

Jednu kao Intel NUC samo za te konekcije putem VM-a, a lap ta rad.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Dakle ključ problema kod tebe je 17". Kad si probao te dimenzijama manje monitore, je li barem jedan od njih imao 4K ekran? Otkad sam prisiljen da koristim meka, mene retina vadi na tom planu - prosto stane dosta na ekran. Mislim da i Lenovo P50 ima podjednako jaku osnovu, ali je petnaestica sa 4K ekranom (ili makar ima varijanta sa 4K).

 

 

Edit: a da nosaš dve manje mašine? :D :D

Jednu kao Intel NUC samo za te konekcije putem VM-a, a lap ta rad.

Yoga je imala 4K, ne ide, baš mi sitno... Nije da ne vidim, nego mi sitno i posle nekog vremena počnem da osećam teskobu... Možda 15-ka, ali, ne znam, morao bi duže da radim, da bi video da li odgovara...

 

Sa druge strane, kući imam monitor 28-cu, 4K, pa mi i tu nakako presitno, kajem se što nisam uzeo 32-ku...

 

I ne nemam problema sa vidom, vidim kao zec... :D

Link to comment

...

Da imam neku tanku 17, sa dva diska, I7, 16-32GB rama  i da nije gejmerska, uzeo bih odmah, ali prosto, ja tako nešto nisma ovde našao, osim ASUSA N serije, ali i on ima limit na samo 16 GB rama... AKO znaš tako nešto, daj preporuku...

...

 

 

Jesi li možda bacio pogled kod Della? Oni su imali 17" Inspiron aluminijum laptopove i znam da su davali i7, ssd+hdd. Ali su stalno dodavali podserije, te 3000, te 5000, 7000, 9000, šta li.

 

 

Što se 4K tiče, dobra stvar sa njime je u tome da može lepo da se skalira kad ti je nešto suviše sitno. Kad skaliraš na običnom full hd monitoru, može kod promene rezolucije/skaliranja piksel da ispadne kao dinja, ali ovde ne.

 

No slušajući tebe i tvoje probleme sa slikom, možda je stvarno bolje da uzmeš onaj HP Z2 mini i umesto monitora nosiš projektor. Pa uperiš lepo u zid i ne kaješ se što nisi kupio 50" monitor.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
  • 4 weeks later...

Jbg, razumem, šta hoćeš da kažeš, no meni je mobilnost apsolutni must (pa makar morao da vuglim vešmašinu), i moram da vučem sve to sa sobom...

 

Ovo gore sa dva eksterna monitora je kad sam kod kuće ili u firmi (jednom u par meseci :lolol:), ali ja sam uglavnom kod klijenata, i to mi zahteva da vučem workstation sa sobom... Da imam neku tanku 17, sa dva diska, I7, 16-32GB rama  i da nije gejmerska, uzeo bih odmah, ali prosto, ja tako nešto nisma ovde našao, osim ASUSA N serije, ali i on ima limit na samo 16 GB rama... AKO znaš tako nešto, daj preporuku...

 

 

Ovaj petokilaš je monstrum, navodim ga prvenstveno zbog toga što ima mesta za 4(četiri :D) M.2 NVME diska, 32GB memorije, mehaničku Čeri tastaturu i 18,4" ekran.  

 

https://www.notebookcheck.net/MSI-GT80-2QD-Titan-Notebook-Review.148367.0.html

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...