Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Imao sam ja obrnuto pre par godina. Nigde nije radilo, osim na kaucu, a i to uglavnom kilavo. A jednom je iz cista mira stukao Android update s nekom sumanutom brzinom...

Link to comment

Ja imam u sred dnevne sobe mrtvu tačku za MTS :D Jednostavno, samo nema signala...

 

Kod mene je cela ulica imala generalno los signal (sve 4 crte i HDSPA si mogao da dobijes tek kada se spustis par ulica nize), a kada udjes u kucu, zaboravi i na tel. razgovor duzi od 30 sekundi bez prekidanja, a kamoli na neki 3G, internet...

Link to comment

ja sam batalio desktop pre par godina.

realno ne vidim potrebu.

komfor koji mi laptop donosi prevazilazi potencijalne nedostake (ekran?), koristim ga iz kreveta, u WC-u, u dvorištu...

nisam ni izolovan od ostatka ukućana, osim kada mi baš treba mir za rad.

 

kvalitet u odnosu na desktop jedino što se tiče grafike mogu da prihvatim da je inferioran, al mogu da poteram i igre sem naravno najnovijih izdanja u high detaljima/rezoluciji.

apsolutno sav posao, inženjerski/programerski, furam bez problema. RAMa ne manjka, disk je SSD.

 

ako moram da radim od kuće izguram to bez dodatnog monitora i tastature, samo sa mišem. u regularnoj kuhinjskoj stolici (ovo je možda i najveći hendikep nemanja "kutka" u stanu koji je specijalizovan za desktop, jer bi onda imao potrebu/opravdanje i za ozbiljnijom stolicom).

 

kablova niđe. i svi smo na Wi-Fi, ne pamtim kad sam se na LAN nakačio kod kuće.

tablet isto ne koristimo porodično već neko vreme. svi smo na laptopovima i smartfonovima. nekako je tablet u tom rasporedu besmislen.

 

meni deluje da, sem kao gaming platforma, desktop je potpuno i zasluženo izgubio bitku sa laptopom.

Edited by Svarog
Link to comment

Ne mislim da je desktop izubio bilo kakvu trku, jer takmičenja nije ni bilo. Pre si prosto imao samo dekstop i uzimali su ga ljudi za sve potrebe. Onda je laptop dovoljno pojefinio da si mogao casual work da uradiš iz kauča i otkinuo deo od desktopa. Desktop su i dalje koristili ljudi koji ga stvarno trebaju. Onda su došli netbookovi, tableti i  smartfonovi i otkinuli deo od laptopova. Pa niko nije rekao da je laptop izgubio nekakvu trku. Desktop su i dalje koristili ljudi kojima treba maksimum, laptop su i dalje koristili ljudima kojima treba baš laptop, divajsis koriste ljudi kojima baš to treba. Prosto se ponuda uređaja diversifikovala u dovoljnoj meri da svako uzme sebi nešto po meri.

Link to comment

Ne mislim da je desktop izubio bilo kakvu trku, jer takmičenja nije ni bilo. Pre si prosto imao samo dekstop i uzimali su ga ljudi za sve potrebe. Onda je laptop dovoljno pojefinio da si mogao casual work da uradiš iz kauča i otkinuo deo od desktopa. Desktop su i dalje koristili ljudi koji ga stvarno trebaju. Onda su došli netbookovi, tableti i  smartfonovi i otkinuli deo od laptopova. Pa niko nije rekao da je laptop izgubio nekakvu trku. Desktop su i dalje koristili ljudi kojima treba maksimum, laptop su i dalje koristili ljudima kojima treba baš laptop, divajsis koriste ljudi kojima baš to treba. Prosto se ponuda uređaja diversifikovala u dovoljnoj meri da svako uzme sebi nešto po meri.

 

Slozio bih se samo donekle. U nekom trenutku su proizvodjaci jednostavno vise poceli da "guraju" laptopove, kada im je pala cena. Tipujem da je to zato sto je laptop daleko manje "unaprediv" u kucnoj radinosti od desktopa (ako se nesto sjebe, teze ces ga popraviti; kada postane suvise spor, vece je cimanje menjati HD i RAM, a neke stvari, kao sto je graficka ili zvucna karta, uopste ne mozes da promenis). Laptop, tablet, smartfon su uredjaji za "jednokratnu" upotrebu, moras od jednog proizvodjaca da kupis "ceo paket", i to se proizvodjacima vise svidja.

 

Trziste skoro nikada ne oblikuje samo potraznja na postojecu ponudu, vec i ponudjivaci pokusavaju da potraznju oblikuju onako kako njima odgovara.

Link to comment

meni deluje da, sem kao gaming platforma, desktop je potpuno i zasluženo izgubio bitku sa laptopom.

 

Za vecinu kancelarijskih radnika ne postoji realna potreba da se ima laptop. Vecina ne mora da ide na poslovna putovanja, a uvaljivanje laptopa moze da zvuci kao poziv da radis od kuce, van kancelarije i radnog vremena koje provodis na poslu, sto je po mom misljenju svakako lose.

Link to comment

Slozio bih se samo donekle. U nekom trenutku su proizvodjaci jednostavno vise poceli da "guraju" laptopove, kada im je pala cena. Tipujem da je to zato sto je laptop daleko manje "unaprediv" u kucnoj radinosti od desktopa (ako se nesto sjebe, teze ces ga popraviti; kada postane suvise spor, vece je cimanje menjati HD i RAM, a neke stvari, kao sto je graficka ili zvucna karta, uopste ne mozes da promenis). Laptop, tablet, smartfon su uredjaji za "jednokratnu" upotrebu, moras od jednog proizvodjaca da kupis "ceo paket", i to se proizvodjacima vise svidja.

 

Trziste skoro nikada ne oblikuje samo potraznja na postojecu ponudu, vec i ponudjivaci pokusavaju da potraznju oblikuju onako kako njima odgovara.

Ljudi su nekad kupljeni desktop tretirali praktično isto kao i laptop ili dvd/vcr - kupovali kao black box, a tako ga i zamenjivali. Jedino kod nas je to bio isključivo specifični sklapački proces (u koji je kupac neumitno bio uvučen sa "a koju biste grafičku želeli gospođo?" ). Tako da smo mi bili više izuzetak nego pravilo. Mi nismo imali te razne Gatewayeve, Tandyje, Packard Bellove, Acornove... na tržištu, koji su nudili mašine i za raju. Taj poneki HP ili IBM, koji je i mogao da se nađe u ponekoj firmi kod nas, je bio toliko skup zbog naručivanja da je bio prosto egzotika. A ti vendori su tražili zbog garancije i "kompatibilnosti" da se proširuju samo njihovim delovima, koji su opet morali da se naručuju za grozne pare. Predstavništva tih firmi i servis kod nas čist horor. Guraj dok ne crkne i onda zameni komplet.

 

A ne treba smetnuti sa uma da se pojeftinjenje svega poklopilo sa selidbom proizvodnje u Kinu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...