Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Cesto pomislim da je steta sto je PC industrija ,,gurnula" ljude u koriscenje laptopova kao ,,podrazumevanih" kucnih racunara: sve te baterije koje se proizvode i bacaju u sustini nepotrebno. Vecina ljudi koja koristi laptopove danas koristi ih kao kucne racunare koje vrlo retko prenosi s mesta na mesto. Pritom, sa smartfonovima i tabletima koji daju vecinu funkcionalnosti PCija koja je potrebna kada se ide na ne-poslovno putovanje, mislim da ne postoji razlog da dobar deo ljudi opet ne koristi desktop. Ja se tako dvoumim da li da kao sledeci kompjuter kupim laptop ili pak neki kompaktni dekstop (u sustini hardver koji ide u laptop bez ekrana, tastature i baterije). I onako ce realno da stoji na stolu 90% vremena, a dovoljno je mali da moze da se ponese negde ako bas treba (pod uslovom da tamo negde ima ekran ili bar TV, sto je cesto slucaj).

Link to comment

Donekle tacno, i sam sam nosio jedan mali shuttle prosle godine, ali... a) moras uvek da imas tastaturu i misa b) ne mozes na brzinu da odes na sastanak sa laptopom. Sad imam laptop i 70% vremena stoji prikacen na eksterni monitor, cak ni monitor ne koristim. Od ostalih 30% bih mogao donekle i bez, ali onih mozda poslednjih 10% nikako.

 

Da nisam cesto na putu, stvarno bih pre uzeo desktop. Ali jebiga.

Link to comment

laptop cesto koriste i ljudi koji imaju mali stan i nemaju mesta za radni sto i desktop na njemu.

ili koji naprosto previse retko koriste racunar da bi mu dodelili deo stana

(a tablet im ne radi posao)

 

npr moja sestra :)

Link to comment

laptop cesto koriste i ljudi koji imaju mali stan i nemaju mesta za radni sto i desktop na njemu.

ili koji naprosto previse retko koriste racunar da bi mu dodelili deo stana

(a tablet im ne radi posao)

 

+1

 

desktop zahteva stambenu infrastrukturu, gomile kablova/produžnih gajtana

ovako je mnogo elegantnije

Link to comment

Ja sam se ispalio sa laptopom. Brzo mi pukao taj posao za koji sam uzeo sedamnesticu pa sam ga posle minimalno koristio jer mi je desk uvek bio prakticniji. Jos mi malo posle sedamnestice naleti preslatka desetka za dz, samo sam morao da joj promenim hard i bateriju. Pa posle i smartphones koji sve vise eliminisu potrebu za laptopovima (barem meni)

 

Sad ih toliko retko palim da mi to pravi problem sa baterijama. Ponekad ispadnu i korisni al ulupane pare u sustini.

 

Premiere recimo nikad nisam ni probao da poteram na laptopu. I5 procesor al opet sam ubedjen da bi kilavio.

 

Sad se nesto razmisljam da se eventualno svrckam sa laptopom ili netbukom pa da preko timvjuera ponesto odradim na desku. Sedamnestica je prevelika za nosenje dok je desetka verovatno premala za rad  :cry: Mozda bi neki tablet sa dodatnom tastaturom bio neko resenje za takve ideje

 

edit: sto se tice prostora za desk - full tower, ogroman monitor, ogroman sto na kom je, 16 milijardi isprepletanih kablova...

 

al radi pos'o  :fantom:

Edited by katamaran
Link to comment

Ja sam napravio kompromis - server, desktop, dva laptopa i nekoliko raspberi pajeva. Sledeći će da bude intel nuc ili ga brix kao proširenje porodice. Telefone i tablete ni ne brojim više u tu gomilu.

Link to comment

Dva rutera (jedan kao AP), full managed metalni switch (VLAN, link aggregation itd) - fali mi još jedan PoE model upravo. Ako neko sa ovog foruma bude kupovao 19" rack "za po kući", to ću biti ja :lol:

Link to comment

Meni i od ove moje skalamerije pomalo muka. Jeste da volim mashinke i da ih koristim ali pocinju malo da mi izazivaju teskobu. Da je komp bar negde uza zid nego po sred sobe. Jos sam sad kupio veci tv pa staru 32-ku stavio kao monitor za komp.

Edited by katamaran
Link to comment

Ja sam napravio kompromis - server, desktop, dva laptopa i nekoliko raspberi pajeva. Sledeći će da bude intel nuc ili ga brix kao proširenje porodice. Telefone i tablete ni ne brojim više u tu gomilu.

 

:0.6:

 

Ja hteo da kupim novi desktop ove godine, na kraju kupio laptop uz zelju da i dalje kupim desktop ... i u medjuvremenu shvatio da desktop ne bi palio nikad.

Link to comment

Ti si Razzmatazze lud covek :lolol:

 

Ja u poslednjih par godina osecam "tiraniju uredjaja" kada sam u kuci, 3 laptopa (licni, poslovni, i devojkin), min. 1 eksterni monitor, 3 telefona, tablet...gde mi je sta, na kom uredjaju, pa mi zao sto nesto ne koristim a eto platio sam...

 

Na kraju je doslo do toga da za sve koristim samo poslovni laptop (ovaj moj sam sklonio u fioku), a tablet nisam upalio 2-3 meseca, skuplja prasinu na natkasni.

Link to comment

Ti si Razzmatazze lud covek :lolol:

 

Ja u poslednjih par godina osecam "tiraniju uredjaja" kada sam u kuci, 3 laptopa (licni, poslovni, i devojkin), min. 1 eksterni monitor, 3 telefona, tablet...gde mi je sta, na kom uredjaju, pa mi zao sto nesto ne koristim a eto platio sam...

 

Na kraju je doslo do toga da za sve koristim samo poslovni laptop (ovaj moj sam sklonio u fioku), a tablet nisam upalio 2-3 meseca, skuplja prasinu na natkasni.

Ti sim moj čovek, 3 LT-ova, drugačiji raspored (nemam privatni/poslovni, sve mi je na jednom, ali imam ćerkin), 2 externa monitora, (tj. 32" TV koristim kao drugi externi monitor, kada radim), 3 4telefona, 2 tableta (koji nemam pojma gde su), E-book reader, koji mi je valjda u torbi za poslovna putovanja...

Link to comment

Ti sim moj čovek, 3 LT-ova, drugačiji raspored (nemam privatni/poslovni, sve mi je na jednom, ali imam ćerkin), 2 externa monitora, (tj. 32" TV koristim kao drugi externi monitor, kada radim), 3 4telefona, 2 tableta (koji nemam pojma gde su), E-book reader, koji mi je valjda u torbi za poslovna putovanja...

 

Jos kad se setim da sam u kuci u Beogradu imao 2 rutera, jedan nakacen na drugi "u seriji", jer onaj sto je ugradjen u Telekomov modem nije hteo da dodeli vise od dve DHCP adrese (tj. dodeli ih, ali samo prva 2 uredjaja imaju pristup na internet, ostali jok) pa sam na static IP nakacio drugi ruter da imam jedan wifi ssid koji moze opusteno da se koristi...i tako :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...