Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Upravo mi rekose da ne koristim laptop dok se puni jer to skracuje vek baterije. Ima li i ‰ sanse da je to tacno?

bulsit.

pitaj ih da ti objasne mehanizam tog desavanja.

Link to comment

Sad ja imam problem sa Dell laptopom slicno kao gosn Marshall.

 

Baterija mi je vec duze vremena na izdisaju tj, pise da treba da se zameni i zato drzim laptop na punjacu konstantno. Elem, jutros sam primetio da ne puni bateriju uopste. Desi se da puni na par sekundi pa opet prekine, cak mi je u jednom trenutku punilo 10ak min, a nisam ni takao laptop niti misa niti bilo sta drugo, sam od sebe krenuo. Malo sam nesto cackao u firefoxu i opet je prestala.

 

Primetio sam da mi lampica na ispravljacu blinka kao fade out, fade in. Menjao sam 2 produzna i 2 direktna ulaza u struju isto se ponasa. Kad nije na laptopu, lampica normalno gori, kad ga nakacim pocinje da gubi i dobija svetlost, da se tako izrazim. Sad je laptop prazan i nemogu da ga napunim.

 

Punjac, baterija ili nesto trece?

Baterija 99%

 

I moja na Dell-u zavrsila karijeru pa mi pre neki dan stigla zamenska iz Engleske. Extended za 20-ak funti. Made in China naravno.

Edited by katamaran
Link to comment

Originalna mi je solidno potrajala. Mislim da mi je na kraju i riknula od prolongiranog nekoriscenja.

 

Jos kao satro funkcionise ali prijavljuje problem kod punjenja. Prosli put sam ga koristio 20-ak minuta na njoj (17-ica) i potrosio je 2% baterije :)

 

Hteo sam kao Krejmer da vidim kolko moze al sam imao bitan posao da odradim pa sam morao da ustekam punjac :(

 

Edited by katamaran
Link to comment

Baterija 99%

 

I moja na Dell-u zavrsila karijeru pa mi pre neki dan stigla zamenska iz Engleske. Extended za 20-ak funti. Made in China naravno.

A to sto ne mogu da ukljucim laptop ni kad je samo na punjacu, a baterija je izvadjena?

Link to comment

promaklo mi je da si probao i bez baterije. To vec eliminise bateriju kao problem.

 

probaj ovo

 

 

uglavnom su banalne stvari sa minimalnim sansama za uspeh al te nista ne kosta da probas.

 

Sad sam malo pazljivije procitao i mirise mi na slab kontakt negde. Mozda stvarno akumulirana prasina na dzeku a mozda je vremenom poceo i da se odvaja od ploce.  Nemoj nista na silu da radis al probaj da izduvas prasinu i da malo provrtis kabl.

Edited by katamaran
Link to comment

Upravo mi rekose da ne koristim laptop dok se puni jer to skracuje vek baterije. Ima li i ‰ sanse da je to tacno?

Apsolutno nema sanse, uostalom svaki laptop danas ima elektroniku koja brine o tome.

Link to comment
  • 2 weeks later...

to jedino ako ženi kupuješ , jer je leeeeep (ja sam ga kupio prošle godine, bila i neka office365 pretplata uključena).

 

imao sam ideju da uzmem chromebook, ali s obzirom da sigurno nisam 100% online, onda mi je ovaj hp stream bolja opcija bila. e sad, ima malo i memorije i diska, pa proceni

Link to comment

Da kupujes za sebe ne bi se toliko ogranicavao na najosnovnije.

 

btw ovaj hp stream ima touch screen pa moze da se koristi i kao (podebeli) tablet

 

 

svuda plave i ljubicaste verzije a nigde crvene koja je ubedljivo najlepsa.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...