Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Čula sam da mobilni me treba držati na punjaču kada je pun, jer slabi bateriju.

 

Kako stoji stvar sa laptopovima?

Meni stoji stalno na kablu, upaljen, neupaljen, stand by... Da li da iskopčavam kabl kada ga ne koristim?

Link to comment
  • 4 months later...

Pogledao sam samo par predhodnih stranica, a moram da pitam.

Ima li predloga gde kupovati baterije za laptop? Meni treba za Acer netbook od 10" koji koristim iskljucivo za prezentacije. Posle 6 godina i 3-4000 sati koriscenja, baterija mu je pala na 40% od pocetnog kapaciteta. Zasluzio je da se obraduje novom baterijom. Svaka sugestija dobrodosla.

Link to comment

Ako imas ko da ti donese - amazon. Ne znam kako ide sa carinama jer su meni uvek donosili.

 

Extended zamenska za netbuk je fenomenalna i kostala me je 13 funti koliko se secam. Otprilike za istu kintu sam prosle godine uzeo i extended bateriju za laptop al njom bas i nisam toliko odusevljen (mada je moguce da su ti sitni problemi do kalibracije)

 

edit: sad vidim da sam par meseci i par postova ranije pricao istu ovu pricu :)

Edited by katamaran
Link to comment
  • 5 weeks later...

treba da se uzme nov laptop iz kategorije najjeftinijih
osoba koja bi ga koristila bi najvise vremena provodila na socijalnim mrezama, gledanje filmova/serija, eventualno neko piskaranje u wordu ili slicnom programu
dakle, nikakva zahtevna masina

meni ovo deluje kao ok resenje:

http://www.laptopcentar.rs/proizvod_asus-x540sa-xx366d_17340.html

 

eventualno bih predlozio dodavanje RAM-a

 

ima neko bolji predlog u slicnom cenovnom rangu?

Link to comment

Mislim da sam prepipao stotinak laptopova u proteklih dve godine, i ni na jednom jeftinijem od 1000€ nisam osetio prihvatljivu tastaturu, i na mnogim skupljim eje takodje nikakva. Strašno kolliko je ergonomija opala u trci sa cenama. Meni su udobnost tastature i vrhunski mat ekran primaran kod izbora.

Link to comment

Za 30.000 dinara i ne mozes da ocekujes nista osim smesnog procesora i 4 GB RAM-a. Tu je SSD cudo, bez obzira na brzinu. Kome ne treba laptop za podatke, a nema vise od 250e za laptop, to bi mogao da bude izbor...

Link to comment

Jel kombinovao neko laptop i biciklu? Moze hard (ne ssd) to da podnese ako se regularno vozi sa lapom u rancu?

 

Pretpostavljam da je bolje uzeti neki tablet za takve akcije

Link to comment

Sa hardom ja to ne bih ni u snu radio. Kad ti je lap u rancu je sasvim druga situacija - komp je ugašen i tad je glava hard diska parkirana u posebnu poziciju da ne može da zaore po pločama (a i lap je ušuškan u mekanu pregradu, nije direktno montiran na metal). To je prva i najveća opasnost. Ne bih ni sa ssd-om to radio, prosto nije pravljeno za rad pod konstantnim drmusanjem, treskanjem i udaranjem. Pogotovo sa jeftinom proizvodnjom kakvu danas imamo, sa tankom plastičicom, šrafićima koji se lome ako malo strožije pogledaš. Plus što ti jeftini ekrani nisu pravljeni za napolje, ne samo što se tiče atmosferskih prilika, nego već i samim osvetljenjem. Baš za napolje su pravljene posebne rugged serije, poput panasonic toughbooka ili dell rugged latitude serije.

 

Telefon, fablet ili tako nešto, pa uzmeš ovako neke gaće:

 

BioLogic-BM-DryBag-iPhone6-portrait.jpg

 

Em štite uređaj od atmosferskih prilika i prljavih prstiju, em ga drže bolje nego držači koji rade na principu onih za kola. Ima i takvih gaća, koje predviđaju da možeš da ubaciš i onaj dodatni power bank.

Link to comment

Nisam ni mislio da radi dok vozim :)

 

Ideja je bila da ga vozam u rancu. Dodatno bih ga ususkao necim al ne verujem da bi mu dugo prijalo da se vozi 25 km dnevno.

 

https://www.cyclescheme.co.uk/community/how-to/how-to-carry-a-laptop-by-bike

 

Super bi mi posluzio netbuk desetka za tu namenu al ne verujem da bi izdrzao. Verovatno cu gledati da uzmem neki tablet i tastaturu.

 

To sto bih radio nije zahtevno al podrazumeva dosta kuckanja. U teoriji bih mogao da kacim neku tastaturu na wp koji inace nosam (7 inca valjda) al mi to ne zvuci previse udobno za rad.

Link to comment

Imas netbukove koji umesto hard diska imaju neku vrstu flesh memorije (eMMC) zalemljene na plocu, cenim da tu drmusanje ne bi mnogo smetalo. Lako ih je prepoznati u ponudi, posto dolaze sa 32 ili 64GB skladisnog prostora.

Edited by malistev
Link to comment

Ne verujem da bi potrajao a jos bih stalno vozio ko po iglama.

 

Ovo sa emmc nije losa ideja. Bas je ovaj konkretan netbukic i imao takve varijante

 

 

Provereno znam da je laganica za menjanje jer mi je stigao sa neispravnim hardom :)  Valjda ima negde da se nadje ova kartica.

 

edit: maltene sam ubedjen da mu nisam cackao memoriju kod zamene harda

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...