Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

ako neko zna ili zna nekog ko zna da mi softverski sredi "Asus" koji gnjavi li gnjavi. naročito sa internetom. W7 je originalan. PM je tu.

Link to comment

kad vec imas taj originalni os, moj ti savet da se ne zezas previse, nego da bekapujes sta ti treba, pa da pokrenes sa skrivene particije ponovnu instalaciju sedmice.

onda kad zavrsi da sve natenane instaliras.

Link to comment

moguće, samo ja nemam pojma o tome. ako neko zna i ima volju da učini dobro delo, "zavičaj" je tu u komšiluku.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Par kratkih i osnovnih pitanja. Treba da pomognem pri izboru laptopa, budzet je oko 30 hiljada (do par hiljada iznad, ali recimo da je 30 glavna brojka). Za tu cenu ima nekoliko u ponudi, pa me cisto zanima koji je otprilike bolji ili koji biste preporucili. Uglavnom svi u tom cenovnom rangu imaju sve osnovne stvari koje treba da imaju, najcesci izbor procesora je intel celeron ili neki intel duo/quad/voteva core. Od marki tu su lenovo, hp, acer, asus, toshiba. Slabo se razumem, ali obicno cujem kako je celeron sranje procesor (naravno ne mora nuzno biti tacno). Medjutim, s obzirom na to da je laptop namenjan za laganiju upotrebu i nezahtevnog korisnika (znaci iskljucivo za rad u wordu, excelu, powerpointu, za surfovanje po netu i otprilike nista teze, cak ni gledanje filmova ili serija nije prioritet), kapiram da nije velika razlika i veliki promasaj uzeti bilo koji od njih, ali eto cisto ako imate neki savet ili preferencu iz nekih razloga, bio bih vam zahvalan. Znam da uporedim poneki parametar, mada se svi uglavnom razlikuju samo po brzini procesora (od 1,5 ghz do 2,5 ghz recimo), jasno je da treba uzeti neki sa brzim. 4 giga rama uglavnom svi imaju, hdd standardnih 500 gb. Treba li o jos necemu voditi racuna? 

 

I btw, kakvo je stanje na kioscima kad je win 10 u pitanju? Racunam da je najbolje njega odmah instalirati, jebesga, kad je aktuelan. Ovo moze i na pm. 

 

;)

Edited by Sludge Factory
Link to comment

sinoć mi je čovek sredio ljaptop. ma, kad ništa ne znaš o tome, sve je strašno. samo je trebalo očistiti ga od nepotrebnog. bilo je nekih 9 GB.sada lepo radi.

 

ja sam pitao ovde za WIN10 pošto mi se sugeriše da dogradim ovaj moj W7. rečeno mi je da se ne trudim ako W7 dobro radi. sinoć mi je rečeno da W10 još uvek nije konačan, da se sačeka. 

Link to comment

"Konacan" je jos od prosle godine. Savet je ok, mada moguce da to "ne moras da se trudis" znaci i "ne moras mene da cimas ako sve dobro radi" :lolol: . Osim ako se nesto nije promenilo, Windows 10 je besplatan do kraja jula, posle vise nije.

Link to comment

Generalno je pravilo da što je noviji hardver i softver, veća je šansa da sa desetkom ima manje problema i obratno. Barem što se bezbolnosti tranzicije tiče.

Link to comment

Mozda sam kasno pitao, ali danas bi trebala da se obavi kupovina, pa bi mi dobro dosla vasa misljenja :)

 

EDIT: pitanja su na prethodnoj strani

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Nemam konkretan predlog, osim da procitas skorasnje iskustvo, evo ga dole. Doduse, na kraju je rekao da laptop ipak ostaje, ali mislim da u tom cenovnom rangu nema nekih velikih tehnickih razloga da uzmes x umesto y. Nego proberi par modela, pa krajnjeg korisnika za ruku i nek on/ona izanere sta hoce.

 

Hvala Bato, Indy, hazarde. 

 

Kupio juče laptop, došao kući, instalirao Win 7, apdejtovao drajvere. Sve proradi iz prvog, i sve radi super, web, youtube, OS odziv, restartuje se dok kažeš keks. Pustio RadioParadise preko internih JBL zvučnika, zvuk sjajan. Tastatura prijatna za kucanje. Ukratko, laptop fercera kao zmaj  :)

 

A onda pokažem laptop krajnjoj korisnici™ i ona mi skrene pažnju da su boje na ekranu hladne, neprirodne i vuku na plavičasto. Nije toliko upadljivo, ali smeta. 

Takođe, ugao posmatranja ekrana je vrlo skroman, ne smeš da mrdaš glavu dok ga gledaš, čim je malo pomeriš slika počne da bledi. 

Uporedio sam ekran Lenova za ekranom starog HP 530 i ovaj drugi daje nesumnjivo prirodniji i lepši prikaz. 

 

Celo veče sam čačkao podešavanja (brightness, hue, saturation, gamma itd.) i ništa nisam postigao, samo to da smo propustili da pogledamo dogovorenu epizodu Farga. Malo sam posle surfovao po netu i shvatio da i drugi korisnici Lenovo Z i G serija imaju ovaj ili onaj problem sa ekranom. Ne pomaže kalibracija, ista stvar se javlja i pod drugim verzijama Widowsa i Linuxa. Dakle, problem je sa TN panelom ugrađenim u novije serije Lenova. 

 

Baš sam se smorio. Ostale karakteristike su super, laptop izgleda kao da je iz znatno višeg cenovnog ranga, ali ovo je deal breaker. Ostaje mi još, kad dođem kući, da preko HDMI konektora priključim laptop na eksterni Viewsonic monitor i uporedim prikaze. Da otklonim poslednju sumnju da li je problem sa ekranom ili drajverima, mada već sad znam koji će biti ishod.

 

Po svemu sudeći, vratiću laptop i tražiti refund ili zamenu za model nekog drugog proizvođača. Jbg. :(

 

Elem, ako je neko bacio oko na Lenovo laptop nek obrati pažnju. 

Edited by Venom
Link to comment

Mozda sam kasno pitao, ali danas bi trebala da se obavi kupovina, pa bi mi dobro dosla vasa misljenja :)

 

EDIT: pitanja su na prethodnoj strani

Za te pare nema šta mnogo da osciluje po pitanju kvaliteta. Teško da će se dobiti ssd ili 8gb memorije za te pare. Ako već imaš neki izbor procesora, uzmi neki koji počinje ili brojem ili slovom i, radije nego neki koji počinje sa N. To su Bay Trail atomi i to je bukvalno minimum, koji bi se nekako i podneo uz ssd, koji opet ne stiže sa laptopom za ove pare. Ekvivalent tome minimumu na amd strani je A4-5000. Ako nema bolje za te pare, onda je to to.

Frekvencija je indikator samo u okviru iste linije proizvoda. Jedan i3 na 1700 MHz je bolji procesor nego (lupam sad primer) N2840 na 2160 MHz.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...