Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Postoji problem sa laptopom (nemam pojma koji je, još je pod garancijom pošto je kupljen pre par meseci i verovatno je osmica na njemu, mada je možda i sedmica) jer se prilikom paljenja niti čuje, niti vidi, samo se nakon izvesnog vremena pojavi kursor - ostatak ekrana je crn.

 

Znam da je najjednostavnije odneti u servis, ali laptop nije u Beogradu, a tamo gde je takav servis ne postoji. A pošto već idem u posetu, pokušala bih sama nešto da uradim, čisto da proverim da nije neka glupost. Šta, pored dizanja u sejf modu, mogu još da uradim? Korisnici su stariji ljudi, prvo sokoćalo u životu, pa bi koristile i smernice šta može da se zezne, a što mlađi nikako ne bi uspeli, niti bi im palo na pamet da proveravaju, cenim da postoje takva iskustva :s_d:?

Link to comment

Jel imao neko problem sa prosipanjem tecnosti po tastaturi laptopa?

Prvo nije radio deo tastature gde je prosuta tecnost, a nesto kasnije nije hteo ni da se ukljuci.

Jel znate neki dobar servis?

Link to comment

Nisam siguran da je tu crkla samo tastatura. Nisi smeo da ga uključuješ ponovo. Tastaturu kao tastaturu je u najvećem broju slučajeva lako odvojiti i oprati ali se bojim (pošto su sve pune rupa) da je to što je prosuto pljusnulo i na matičnu ploču. 

Link to comment

Nisam siguran da je tu crkla samo tastatura. Nisi smeo da ga uključuješ ponovo. Tastaturu kao tastaturu je u najvećem broju slučajeva lako odvojiti i oprati ali se bojim (pošto su sve pune rupa) da je to što je prosuto pljusnulo i na matičnu ploču.

Probao sam da odvojim, ali nisam uspeo. Posle toga nije hteo da se ukljuci :(

Pozvacu ove Katamaranove

Link to comment

Ako je do maticne ovi su poznati po njihovom servisiranju.

 

edit: nisam gledao al ovo bi trebalo da ti da ideju kakav problem imas

 

https://www.youtube.com/watch?v=Sp__6eD0ky0

 

Pre nosenja u servis mozes da probas malo da ga grejes fenom(bez otvaranja). Laicka pretpostavka da ostaci tecnosti eventualno negde prave kratak spoj pa ako je nateras da ispari...

 

Ima i ona prica za pirinac koji izvlaci vlagu.

 

http://lifehacker.com/5435480/testimonial-rice-resurrects-even-the-most-soaked-of-gadgets

Edited by katamaran
Link to comment

grejanje fenom može da ošteti elektroniku.

 

edit:

za pirinač znam.

staviš laptop u pirinač i sačekaš da dođe Kinez, pojede pirinač i popravi laptop :D

Edited by garcia
Link to comment

Stara fora :)

 

Ne verujem da fenom mozes da ostetis elektroniku. Mislim da treba mnogo veca temperatura za to.

 

Ja sam fenom u milimetar dijagnostifikovao gde je kvar na maticnoj ploci lcd tv-a. Par meseci sam morao da grejem plocu da bih ga upalio pa sam usput nasao gde ima najvise efekta.

 

Na kraju su mi zamenili neku milimetarsku komponentu tacno tu gde sam rekao.

 

To su mi odradli u laptop expertu i tako znam da su im ploce specijalnost.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

Jel imao neko iskustvo sa ovim:

http://store.hp.com/SpainStore/Merch/Product.aspx?id=P1D28EA&opt=ABE&sel=NTB

 

Nude mi ga za 1200, 2 godine garancije. Nisam imao puno iskustva sa HP-om do sad. Prvi izbor bi mi bio Dellov XPS. Ovaj HP ima gotovo identicnu konfiguraciju, u istoj je ligi, ali je nekih 500 jura manje. Po netu vidim da je razlika mahom u duzini trajanja baterije (sto mi nije bitno).

 

Kupujem ga za posao tako da mi je bitno da masina bude robusna i stabilna, udobna za rad i laka za nosenje. Dell mi se do sada tu najbolje pokazao medju ranijim kompovima (najstariji Dell koji imam ima 12 godina i i dalje super radi).

 

Stavicu odmah Linux na njega, tako da je uzi izbor sveden na Dell, Lenovo i HP kao more linux-friendly masine.

 

Kakva su vam iskustva generalno sa HP-om? Jedini HP koji imam je krs od konfiguracije iz neke budget serije, nije neko merilo, prosledjen klinki da gleda crtace na njemu.

Link to comment

Nisu u istoj kategoriji. XPS je u kategoriji biznis (komercijalnih) laptopa, a ovaj Envy u kategoriji za kućne korisnike (tj. "konzumente"). 

 

HP treba uzimati (od laptopa) samo EliteBook (komercijalna/biznis kategorija). Posebno ako se koristi za posao, tj. za ozbiljne stvari.

 

Lenovo (ThinkPad, recimo X1 Carbon - mada bih lično uvek išao na T seriju) mislim da je bolji od oba, ali to je više stvar lične preference. A nije baš ni jeftinoća.

Link to comment
  • 1 month later...

Bg? Nije acer al su generalno ok. Laptop expert u Kraljice Natalije. Prilicno su skupi al znaju sta rade.

 

A ako je nesto sa strujom u startu je najsumnjivija baterija.

Link to comment

Pa i ja cijenim da je to. Ustekam ispravljač, gori mi led lampica da prima struju. Pritisnem dugme za paljenje, ugasi se sve pa i ta led lampica.

Prije toga se pola dana restartovao sam od sebe, na svakih 20-30 minuta, nakon posljednjeg odumiranja neće više ni toliko.

Odnio na kraju nekim lafovima na Pupinov most (zanimljivo da mi je stigao njihov mejl nakon što mi je komp umro :unsure:) da odrade dijagnostiku da vidim isplati li se popravljati/kupovati dijelove ili mijenjati mašinu komplet.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...