Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Sinoc mi se prosulo pivo po laptopu(dell xps),jutros ne radi... Ko zna sta je tu sve crklo, ne znam ni da ga otvorim i izbacim svu preostalu tecnost... Jel moze preporuka za neki servis(istekla grancija)? Kapiram da se barem podaci sa harda mogu sacuvati?

 

Послато са D6683 уз помоћ Тапатока

Edited by Geo
Link to comment

Sinoc mi se prosulo pivo po laptopu(dell xps),jutros ne radi... Ko zna sta je tu sve crklo, ne znam ni da ga otvorim i izbacim svu preostalu tecnost... Jel moze preporuka za neki servis(istekla grancija)? Kapiram da se barem podaci sa harda mogu sacuvati?

 

Послато са D6683 уз помоћ Тапатока

 

Prvo i osnovno NE PALI GA, ali kontam da je za to kasno, jer inače ne bi znao da ne radi. Skoro mi reče jedan serviser, tako se ponovo pusti struja i šteta se samo poveća. Mada kontam da je sada kasno za to. :)

 

Hard možeš i sam da izvadiš, odvrni šrafove od dole i skini ga, poveži ga nekako na komp ili nešto pa vidi da li je vidljiv.

 

 

Edited by Mil@n
Link to comment

ne mora da znaci da je umreo.

ja poso kavu po matoroj satelitari, i isto tako, zamro. 

onda skinuo poklopac tastature i isusio ga fenom, i sljaka ko da nista nije bilo.

kapiram da svi ti moderniji ipak imaju neki osigurac za slicne slucajeve.

tako da, mozda proradi kad se skroz prosusi, a mozda je otisao neki osigurac, koji i sluzi da u takvim slucajevima ode.

Link to comment

Sranje sto je bio uključen(na punjacu) sigurno 7-8 sati od prolivanja... Kada probam da ga ukljucim (preko punjaca), samo se ugasi lampica ma punjacu, a on mrtav. Sutra ga nosim u servis po preporuci sa pp, pa javljam kakp sam prosao... Hvala svima!

 

Послато са D6683 уз помоћ Тапатока

Link to comment

HP Probook 4540s ima jedan memorijski modul 4GB DDR3 1600 MHz 1.5V. Hteo bih da dodam još 4 GB  RAM-a, da li mogu da kupim bilo koji SODIMM DDR3 modul, "ubodem" u drugi slot i to je to? 

Link to comment

HP Probook 4540s ima jedan memorijski modul 4GB DDR3 1600 MHz 1.5V. Hteo bih da dodam još 4 GB  RAM-a, da li mogu da kupim bilo koji SODIMM DDR3 modul, "ubodem" u drugi slot i to je to? 

 

Teoretski da. Dešava se s vremena na vreme (retko) da naletiš na module koji su savršeno ispravni ali se ne mirišu sa određenim pločama ili određenim modulima drugih proizvođača. Pomaže ako su moduli iste brzine. Ako si u mogućnosti da uzmeš modul koji je identičan tom koji već imaš, to bi bilo najbolje rešenje. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pozdrav svima,

 

Stara priča, kupujem laptop, ne razumem se puno i treba mi pomoć oko izbora. Nekoliko reči oko budžeta i mog načina razmišljanja. Budžet je maksimum tu negde oko 60.000, a bio bi prezadovoljan ako bi se uklopio u 50000 rsd. Što se tiče samog korišćena laptopa, uobičajeno, najviše se koristi za filmove, muziku, M. Office i slično.

 

Prethodno sam imao HP Pavilion g6 sa i3 procesorom koji je kupljen pre jedno 3-4 godine i s obzirom na moje potrebe dao bi mu neku prosečnu ocenu. Nisam nešto preterano zadovoljan. Imao sam problema sa monitorom, poprilično se greje,a u poslednje vreme i dosta sporo radi.

 

Što se tiče proizvođača, ja sam tada bio za HP jel sam smatrao da je to jedan od boljih, i mislio sam da to znači i veći kvalitet. U međuvremenu sam saznao da to baš i nije tako. Čuo sam nedavno dobre komentare i na račun Lenova i Asus-a, a otvoren sam i za druge predloge ako neko ima jako dobro iskustvo.

 

Ja ću nabrojati moje zahteve po prioritetu:

 

- želim da ima dosta jak procesor, moja ideja je bila da to bude i5, po preporuci kolege sa posla. U svakom slučaju, voleo bi da to bude što bolji i što jači procesor u toj klasi. Ne razumem se u ostale proizvođače i modele.

- da se ne greje jako

- da ima metalno kućište ako je moguće, nije obavezno

- eventualno SSD disk.

 

Ukoliko ima neko ko može da mi pomogne oko ovoga rado ću ga 'saslušati'. Ako je negde već bilo reči o ovom izvinjavam se. Hvala.

Link to comment

A jesi razmišljao da odneseš laptop na servis zbog pregrevanja? U 50-60k bi mogao da uklopiš 256-512GB SSD i npr. kvalitetan monitor velike dijagonale ako ti je potreban za kod kuće ili ako ga već nemaš. To mi se čini kao pametnije utrošene pare nego da uzimaš komplet nov laptop.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...