Jump to content
IGNORED

Holandija


BraveMargot

Recommended Posts

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    22

  • betty

    16

  • Аврам Гојић

    9

  • *edited by mod

    9

pa otisli na picu. mene je sramota koliko jedem, ko dva africka sela. mora da imam gliste.
pice se secam, al' ne mogu da se setim kako sam se vratio u hotel. a ocigledno jesam. :mellow: e, a sto nam nisu dali nozeve?
Link to comment

Den Haag mi mnogo ubav...vracam se cim pre:100_2004.jpg100_2001.jpg100_1998.jpg100_1999.jpgu parametru od 5 minuta hoda nekoliko trgova sa restoranima i kaficima, fini coffeeshopovi a i dog friendly grad - puno drveca za zapishavanje:100_2003.jpga i jurili smo patke :wicked:100_2006.jpg

Link to comment
u parametru od 5 minuta hoda nekoliko trgova sa restoranima i kaficima, fini coffeeshopovi a i dog friendly grad - puno drveca za zapishavanje:
ne samo da je dog friendly grad, nego je i dog owner friendly grad.vidi se po gomilama braonkastih gomilica po ulici. leze tamo i niko ih ne dira. :)ovi moji germani bi u takvoj situaciji odavno povadili svoje crne uniforme, lugere i masingevere i krenuli u holy war protiv pasa i vlasnika im, sve dok se ne usadi navika da se nose male plasticne kesice za prikupljanje braonkastih gomilica.
Link to comment
ne samo da je dog friendly grad, nego je i dog owner friendly grad.vidi se po gomilama braonkastih gomilica po ulici. leze tamo i niko ih ne dira. :)ovi moji germani bi u takvoj situaciji odavno povadili svoje crne uniforme, lugere i masingevere i krenuli u holy war protiv pasa i vlasnika im, sve dok se ne usadi navika da se nose male plasticne kesice za prikupljanje braonkastih gomilica.
pa nije bilo tako prljavo u Haagu, Amsterdam je prljav po definiciji.a za kesice - u mom selu od 30 kuca imamo kesice na banderama sleep.gifkad vidim *turiste* ovde po gradu kako im se kuce pokaki a oni ne pokupe ne prezam da pridjem svaki boziji put, dam im kesicu u ruke i kazem "e sad mozete da ocistite" zla sam i odvratna hitler.gif
Link to comment
zla sam i odvratna hitler.gif
ma nisi.samo si se malo pogermanila.doduse, i ja sam u dosta stvari.na primer, neciscenjem za kucama. i ovde se cesto mogu naci kesice na banderama, ali i gde ih nema ljudi uredno ciste.
Link to comment
  • 2 weeks later...

ukratko: tri bambija za hag ko lutkica je. od svega sam se najviše naposećivala raznih državnih organa, kabineta, ministarstava finansija, vrhovne revizije i državnih saveta. ludilo od avanture. prolazila svaki da pored tribunala, bio mi hotel tu. nadomak njega museon, ne uspeh da uđem. ni madurodam nisam videla, ali sam uspela da uletim u mauric i obiđem ga za cca 2 sata koliko sam imala slobodno tokom radnog vremena muzeja. išla do sheveningena (plaže, ne zatvorske jedinice :D) sva nešto bolesnjikava i uveče tako da nisam uspela da uživam u kafi po sunčanom danu. amsterdam - utisak nepromenjen :yawn2: . a i miralem je još uvek tamo. :thumbdown:

Link to comment
  • 3 weeks later...

Još jedna poseta princezi Jolandi obogaćena je direktnom overom preporuka sa ovog topika:- Amsterdam: Nam Kee na Nieuwmarktu; apsolutno vrhunska kineska klopa po više nego korektnim cenama (nisu džabe birani za naj restoran u 2009-oj, ako je suditi po nalepnici koju su stidljivo zalepili na samo dno ulaznih vrata)- Den Haag: Madurodam; jeste da potiče od moje opsesije maketama i modelima ali opet moram da kažem - da su me roditelji tamo odveli pre nekih 20 godinica, vratili bi se u Beograd bez mene. Fenomenalno mesto, uhvatio čak i poseban feature koji se zove "Madurodam by Light" a sastoji se od lepe interaktivne priče o važnosti nasipa i tehnologije istih za postojanje Holandije, sve uz bruku lasera, strobova a bogami i holograma.

Edited by beowl
Link to comment
- Amsterdam: Nam Kee na Nieuwmarktu; apsolutno vrhunska kineska klopa po više nego korektnim cenama (nisu džabe birani za naj restoran u 2009-oj, ako je suditi po nalepnici koju su stidljivo zalepili na samo dno ulaznih vrata)
jesu ti dali noz? :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...