Jump to content
IGNORED

Holandija


BraveMargot

Recommended Posts

pa ako sam ja obisao london za 3 sata, moze i on brisel za dan -_- poenta je da moze da kaze "aaa, brisel, bio sam i tamo" :lol: koliko ja poznajem srpske turiste, vecina ih je low budget i nemaju bas mnogo prilika da se setaju po inostranstvima. tako da je onda bolje overiti brisel na 1 dan, nego ga ostaviti za drugi put, koji mozda i nece doci. i to je nesto (mada jeste cimanje).
Tipična scena kojoj sam prisustvovao u Strazburu - brodić koji vrluda kanalima starog grada pokazujući znamenitosti i ostalo (ista stvar kao u Amsterdamu i drugim gradovima na kanalima), a par ispred nas, takozvani "naši", od svih tih stvari primetili jedino neki uparkirani čamac sa dva yamahina motora. Celu vožnju su proveli tako što je on objašnjavao koliko to ima konja, po čemu su bolji o tomosovih motora koje je on nekad imao, šta sve time može da se uradi itd, a ona je sve vreme mudro i zadivljeno klimala glavom na njegovo enciklopedijsko izlaganje činjenica o jebenom gumenom čamcu kojeg su na sekund videli u nekom šupku od kanala.Btw, šta si ti to obišao u Londonu za tri sata? Meni je toliko trebalo samo za smrzavanje kožurice na brodiću od grada do Hempton Korta.
Link to comment
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    22

  • betty

    16

  • Аврам Гојић

    9

  • *edited by mod

    9

Tipična scena kojoj sam prisustvovao u Strazburu - brodić koji vrluda kanalima starog grada pokazujući znamenitosti i ostalo (ista stvar kao u Amsterdamu i drugim gradovima na kanalima), a par ispred nas, takozvani "naši", od svih tih stvari primetili jedino neki uparkirani čamac sa dva yamahina motora. Celu vožnju su proveli tako što je on objašnjavao koliko to ima konja, po čemu su bolji o tomosovih motora koje je on nekad imao, šta sve time može da se uradi itd, a ona je sve vreme mudro i zadivljeno klimala glavom na njegovo enciklopedijsko izlaganje činjenica o jebenom gumenom čamcu kojeg su na sekund videli u nekom šupku od kanala.
carevi.ja znam neke likove sto su dosli na 3 dana u ams. od toga su pola vremena sedeli drogirani u coffeeshopu, ostalo su povracali i znojili se u krevetu. ladno nisu odmakli od kruga od 300 metara od centralne stanice.
Btw, šta si ti to obišao u Londonu za tri sata? Meni je toliko trebalo samo za smrzavanje kožurice na brodiću od grada do Hempton Korta.
pa nista :lol: muvao se po centru, video nekoliko toponima i temzu, slikao se na pesackom na abbey roadu, ostatak vremena proveo u pabu. missim, bolje to nego da sam ostavio sve za neki drugi put.
Link to comment
ja znam neke likove sto su dosli na 3 dana u ams. od toga su pola vremena sedeli drogirani u coffeeshopu, ostalo su povracali i znojili se u krevetu. ladno nisu odmakli od kruga od 300 metara od centralne stanice.
ja tako proveo ne 3 nego celih 7 dana. cak sam se jednom srusio na ulici i bilo me malo blam... al' ako je neko opravdanje - imao sam jedva dvaes, jako davno bilo, par decenija davno... i nismo se muvali oko centralne stanice nego smo vreme proveli u mestu zvanom buldog. rekli nam neki mangupi da je tu najbolja droga i mi se ukopali. bilo leto, jul mesec, narod prolazi, bendovi sviraju, bio i vergl! upoznali brdo ljudi... ja to i dan danas pamtim kao sjajan provod.
Link to comment
od svih tih stvari primetili jedino neki uparkirani čamac sa dva yamahina motora. Celu vožnju su proveli tako što je on objašnjavao koliko to ima konja, po čemu su bolji o tomosovih motora koje je on nekad imao, šta sve time može da se uradi itd, a ona je sve vreme mudro i zadivljeno klimala glavom na njegovo enciklopedijsko izlaganje činjenica o jebenom gumenom čamcu kojeg su na sekund videli u nekom šupku od kanala.
To sam bio ja. U stvari, nisam, jer nisam bio u Strazburu. Al da jesam, to bih sigurno bio ja. Volem gumene čamce, seljak sam, šta ću :(
Link to comment
  • 3 months later...

sta raditi u ajdhovenu ako pada kisa i duva vetar? zabila sam se u minimalisticki super fensi hotelski bar, napravljen po standardima za goleme holandjane. ja sam mala, vise mi noge sa stolice :( nije mi dosta sto sam 7 sati bila skvrcena na 10k metera, ima da mi uniste vene ovi holandjani. tu sam negde oko zeleznicke stanice, pa bih se radovala nekoj preporuci za klopu u blizini i ako moze u sledecih 2 sata ili makar do sutra uvece :D

Link to comment
sta raditi u ajdhovenu ...
ukratko: nista. ajndhoven je jedna od najgorih selendri koje sam ikada video. preporucujem ostanak u hotelu i cekanje da vreme istece. najozbiljnije.
Link to comment

jes vala, u pravu ste. prvo vece sam izasla u neki eetcafe da izjedem neku finu sunku u odvratnom sosu. drugo vece, tj veceras, sam zbrisala u voz i sad trunem u venlou u nadi da ce doci voz da me vozi u dusseldorf, tu stajgu makar znam kao svoj dzep.

Link to comment
jes vala, u pravu ste. prvo vece sam izasla u neki eetcafe da izjedem neku finu sunku u odvratnom sosu. drugo vece, tj veceras, sam zbrisala u voz i sad trunem u venlou u nadi da ce doci voz da me vozi u dusseldorf, tu stajgu makar znam kao svoj dzep.
uuu, dizeldorf je super gradic. ako je lepo vreme, svi izadju nocu na ulicu i tamo cirkaju. imas utisak ko da si na nekom mediteranu.
Link to comment
  • 2 weeks later...

diseldorf je stvarno cool, sve dok se drzis podalje od kö-a i bakica u kostimima pastelnih boja i belim patikama. kad je lepo i suncano (ona 2.5 dana u godini) pa svi zasednu na rajnu - raj!

Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Miraleme, druže forumski, budi drug (iako si Srbin) i baci par preporuka za prvi susret sa Nemsterdamom, trodnevna varijanta. Baza će biti odmah pored Vondelparka. Kuda dalje?Rekoše mi i da obavezno svratim u Haarlem na jedno popodne ali ne znam da li je uklopivo (prevoz, razdaljina i tako to)?E, da, i kako najlakše da stignem u Nemsterdam iz Noordwijka?

Link to comment

pa reci prvo sta te zanima- divljanje po klubovima, narkomanisanje il kulturna ponuda. mada, za 3 dana mozes sve to da obavis :D betty ti je vec rekla za harlem, samo ne znam koj ces moj tamo. jedino ako te arhitektura nesto posebno zanima.uglavnom, obidjes vondel park, pa na leidse plein, odande do rembrandt pleina, produzis do waterloo pleina, pa do red light district-a. standardna turisticka ruta. to mozes za 1 dan, i da ti jos pretekne vremena. ostatak vremena visi po kofisopovima i muzejima. preporucio bih ti i mesta za ozderavanje, al to nema.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...