Jump to content
IGNORED

Holandija


BraveMargot

Recommended Posts

posle toga mi ne gine amsterdam, al za tamo već znam da će mi biti dosadno. znam kolika je ovo blasfemija, al nikako nisam do sada uspela da naučim da uživam u bogatoj ponudi kofišopova,
+1i svakako mi se ne ceka 2 sata u redu za muzej. :( ali pogledaj sta je u ponudi od koncerata. za to je amsterdam najbolji u kontinentalnoj evropi.
Link to comment
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    22

  • betty

    16

  • Аврам Гојић

    9

  • *edited by mod

    9

dajte koordinate tog kineza.miraleme, mogli bi ovih dana, a?
miralem je banovan, neće moći :D i inače, da ne bi završio u brižu ili kod neke nepostojeće fontane, možda je bolje da pok. ljilja ili brave margot ostave direkšns. još jednom da ponovim - kinez izuva. nas 7-8 prilično ješnih jelo je kao da je smak sveta, naručivali smo čini mi se dva puta, toliko da je već osoblje počelo da nas mrko gleda i mrzi i ceh je izašao besmisleno malo. čekam potvrdu od svedoka, da ne izlupetam, al zaista je bilo smešno za onoliko hrane.
Link to comment

kinez rula.

dajte koordinate tog kineza.miraleme, mogli bi ovih dana, a?
oprosti, miraleme, ali dacu coveku koordinate :Dnieuwmarkt. ignorisi adresu u gornjem levom uglu slike.nieuwmarkt.gifako gledas ka zamku a stojis na kiezersplein metro stanici, samo produzis sa zamkove desne strane, ali preko puta. znaci, ka onoj zvezdici na mapi. kad naidjes na neugledni lokal sa patkama koje vise u izlogu i keramickim plocicama iza, nasao si. mislim da je iza koningstraat. pekinska patka izuva, a meni je toliki da ja ponekad prosto pitam da mi preporuce nesto sa sastojkom X. i uvek donesu nesto odlicno.
šta da radim kukavna 5 dana u hagu, početkom sledećeg meseca, a da ne uključuje posete vojvodi i ostalim srpskim junacima? kako je u pitanju službeni put, slobodna su mi popodneva, cijenim od jedno 18h. da ponesem kantu farbe, da malam nešto, pa da gledam kako se suši - te da mi to bude zabava ili ima nešto vrijedno gledanja?
delft ti je iza coska, ali... svi rade do 18h, tako da malo sta mozes da vidis/radis. imas u blizini haga i plazu, ne znam kakva je ali je popularna. ali najvaznije, u srcu haga imas yossariana.
Link to comment
+1i svakako mi se ne ceka 2 sata u redu za muzej. :( ali pogledaj sta je u ponudi od koncerata. za to je amsterdam najbolji u kontinentalnoj evropi.
dobar je konzertgebouw, ali je berliner philharmoniker jos bolji.
Link to comment

How would you spend 1000 euros in Amsterdam?Imagine you had 1000 euros to spend as you please in Amsterdam! What would you do with it? Blow the lot in one massive shopping spree? Treat your friends to a magical night on the town? Maybe you’d donate it all to charity? Or perhaps you’d throw caution to the wind and see where the weekend takes you?Klikni ovde

Link to comment
šta da radim kukavna 5 dana u hagu, početkom sledećeg meseca, a da ne uključuje posete vojvodi i ostalim srpskim junacima? kako je u pitanju službeni put, slobodna su mi popodneva, cijenim od jedno 18h. da ponesem kantu farbe, da malam nešto, pa da gledam kako se suši - te da mi to bude zabava ili ima nešto vrijedno gledanja? posle toga mi ne gine amsterdam, al za tamo već znam da će mi biti dosadno. znam kolika je ovo blasfemija, al nikako nisam do sada uspela da naučim da uživam u bogatoj ponudi kofišopova, pa se na to ne ložim (mada ću morati da budno motrim na klince koje vodim - hebena dadilja). jedino se radujem kineskom restoranu oko štajge (jel beše oko štajge?), nikad bolje, a jeftinije klope.
Meni je Hag iz nekog razloga bas lepo legao.. Tri dana doduse. Uglavnom, mozes preskociti Vojvodu, ali Sheveningen (plazu, ne zatvorsku jedinicu) mislim da vredi posetiti. Koliko je to interesantno posle 18h, zaista ne znam. Stroopwafel u glavnim ulicama je obavezan, meni najbolji u Holandiji bio. Ali, osim setnje i besciljnog lutanja ulicama, zaista ne znam sta bih jos mogao da preporucim. I naravno, pazi se ludih biciklista, kao i svuda u Holandiji.U Amsterdamu je stvarno odlicna koncertna ponuda, ako ne nadjes nista zanimljivije, uvek mozes pogledati sta ima u Paradisu. Samo racunaj da uz kartu moras kupiti i clansku kartu kluba, dnevnu, mesecnu, svejedno.
Link to comment

+1 za stroopwafel u Haag-u, kazem ja koja i nisam neki ljubitelj slatkisa ali ovaj je stvarno dobar! Setnja plazom je takodje dobar predlog ali zna da bude pomalo neprijatno kad duva vetar. Ali kad je suncano ovako izgleda kafenisanje na plazi.post-2442-12856623384867.jpg

Link to comment

U Haag-u vredi videti i izuzetnu postavku u muzeju Maurithuis. Osim cuvene 'Devojke sa bisernom mindjusom' ima jos par Vermerovih slika, Rembrantov Cas anatomije, njegovi autoportreti i jos nekih zaista lepih dela. Muzej nije prevelik ali je veoma interesantan i preporucujem za videti. Takodje blizu Haag-a je i park minijatura Madurodam. Do njega se ide tramvajem.

post-2442-12856632592416.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...