Jump to content
IGNORED

Holandija


BraveMargot

Recommended Posts

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    22

  • betty

    16

  • Аврам Гојић

    9

  • *edited by mod

    9

Možda na istom mestu bejasmo.
Veliki "international" hostel koji je pri, tome, sasvim cist a i vebsajt izgleda normalnije od onih na kanalima u koje nemas zelju da dujes ako vidis vebsajt?
Link to comment

Ja sam u svoja dve posete Amsterdamu prvi put bio u Stayokay-u i bilo je i vise nego dobro.Drugi put sam bio u Hans Brinkeru i bilo je i vise nego zivopisno.U svakom slucaju nemojte da vas neko zajebe da odete u Roterdam.

Link to comment
  • 2 weeks later...
U svakom slucaju nemojte da vas neko zajebe da odete u Roterdam.
Nisam nikad bio u Holandiji, ali postoji dobra sansa da na prolece ocu. Pa rekoh, sto ne i u Roterdam? Dosta ga ljudi nahvalillo, a kao i treba videti sta se sve tamo gradi. Kazu grad sa mozda najmastovitijom modernom arhitekturom u Evropi.Nego, nedavno smo mi u drustvu malo popljuvali Holandiju. To jest, raspravljali zasto zemlja koja je vec pola milenijuma prebogata i koja ima stanovnika skoro kao Svedska, Norveska i Danska zajedno ima tako malo ili nimalo popkulturnih referenci nastalih pre manje od 500 godina (na one slikare mislim)? OK, tu je Krojf, ali ja dalje ne znam. Knjizevnost 'nako, nijedan Nobel. Muzika slabo, nikome od nas nijedan holandski bend nije bio bitan u zivotu (osim sto je i meni bilo drago kad sam u Virginu video Urban Dance Squad, Beograd Live). Film Veerhoven i pokoji solidan manji film i cao. Pa, jel zna neko od ovih tamo zivucih zasto to tako? Jel su suvise ushushkani u prijatnu svakodnevicu? Kalvinizam? Nisu zainteresovani?
Link to comment

Meni je Roterdam bio super, bas onako izlozba moderne arhitekture kako uspele tako i neuspele.Ima vrlo dobar skyline za evropske prilike i to u samom centru grada.Ima i toranj Euromast odakle je vrlo dobar pogled na grad.Npr Cubic House mi je must see kao i ceo taj deo oko Blaaka, to je bas epicentar moderne avangardne arhitekture.Uopste ceo taj deo oko stare luke ja super za videti a ima i super restorana. A blizu je i impozantni Erazmov most.Postoji i stari deo grada Delfshaven ali to je vec slicno Amsu.A i rekao bih da je soping u Roterdamu vrlo dobar, lepa pesacka i soping zona...Ima i boat trip po luci koja je nenormalno velika. Ja to nisam isao ali su mi rekli da je ok.I grad ima taj multi-kulti smek jer su njemu Holandjani manjina.Eto, po meni sasvim dosta sadrzaja za 1 day trip iz Amsa ako ne i vise...

Link to comment
Veliki "international" hostel koji je pri, tome, sasvim cist a i vebsajt izgleda normalnije od onih na kanalima u koje nemas zelju da dujes ako vidis vebsajt?
Nije, ja bio u hotelu nekom, pored Vondelparka. "Park Plaza Vondelpark", tako nešto.
Drugi put sam bio u Hans Brinkeru i bilo je i vise nego zivopisno.
E a ja prvi put bio u Hans Brinkeru, i meni ceo njihov nečisti koncept među boljim stvarima koje sam u životu probao!200812111003.jpghans-brinker-budget-hotel-kesselskramer-3.jpghans_brinker_budget_hotel_kesselskramer_amsterdam_011.jpghans-brinker-budget-hotel-kesselskramer-1.jpghans-brinker-budget-hotel-kesselskramer-21.jpghans_brinker_budget_hotel_kesselskramer_amsterdam_02_01.jpg
Link to comment

Meni je Roterdam u oba navrata bio izrazito dosadan. Drugi put sam pokusao da ubedim ekipu da ne vredi ici ali su mi poverovali tek kada smo dosli tamo. naravno ovo se ne odnosi na arhitekturu vec samo na sve ostalo.Meni se Hans Brinker i svideo zbog te sharene ekipe mada kontam da ima dosta ljudi koji bi bili zgrozeni. Za njih je ipak StayOkay koji je jedna od boljih hostela u kojima sam bio.

Link to comment

Hvala Miraleme, bogom brate. Za prvi put je bilo skroz fino, rešio sam da iskoristim suvo vreme i provedem isto napolju. Prešpartao sam centar uzduž i popreko, klopa je bila solidna a space muffins prvorazredni. Spoznao sam i sve kultur-socijalne razlike između Amsterdama radnim danom uveče i subotom uveče, bicikle naslagane ispred zgrade univerziteta nikad neću zaboraviti (kao uostalom ni hiljade kamikaze-biciklista koji su izgleda jedini učesnici u saobraćaju za koje pouzdano možeš da tvrdiš da imaju prednost - svi ostali se dogovaraju na licu mesta i zavisno od okolnosti), a roštilj na plaži kod Noordwijka mu dođe kao šlag na torti. Ostaje da nam dobri Allah nakon 1. januara podari i neke low-cost varijante za Schiphol, pa da orgijamo kao ljudi pravi Srbi.

Link to comment

Cestitam ti Beowle ti si prva osoba koju znam da je dobro jela u Holandiji. Jedino sto je meni bilo koliko-toliko solidno od hrane su bili neki strani studenti koji su pravili rostilj u sred Vondel parka za 7e all you can eat+7e all you can drink.Kada budem isao opet saljem ti PM za dojave za hranu.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Planiram na proleće, sa društvom, da posetim Tilburg, NL. Najverovatnije bi ostali samo 1 vikend, tj. od petka uveče do nedelje uveče.Bilo kakve informacije o smeštaju i cenama bi mi bile od koristi. Najviše me interesuje iznajmljivanje stana ili hostel, dakle što povoljnija cena. Kakav je noćni život u Tilburgu, da li ima nekih dobrih klubova sa živom svirkom i interesantnih mesta za provod (coffee shop nas ne interesuje ).

Link to comment
  • 6 months later...

Amsterdam je sjajan na mnogo nacina. Nisam skoro u nekom urbanom okruzenju video tako lepe prizore. Recimo, Amstel oko zalaska sunca sa svim onim camcima i nekom nenormalnom bojom svetlosti ili svi oni grachtovi (Prinsengracht, itd.) po noci. Bicikli su ludilo, skoro da sam doziveo kulturoloski sok. I prilicno je dobra atmosfera u gradu. E, problem je sto bi mogla da bude i mnogo bolja. Ovaj amsterdamski koncept sex plus gudriranje privlaci najdziberskiju mogucu turisticku populaciju i da sam lokalac ja bih to sve terao u pizdu materinu. Ide lik nekom od onih ulica blizu Red Light Districta i nosi plasticnu lutku u prirodnoj velicini. Okrenutu naopako. I stavio svoju glavu medju njene noge. Druga je stvar sto je ceo taj koncept zastareo. Duvanje, pa sta? U mnogo evropskih gradova mozes da pripalis na ulici i nece ti se desiti ama bas nista. Utisak mi je nekako da je grad na mnogo nacina ostao negde u 90-tim, neverovatno je koliko su reggae i hip hop mesta i dalje popularna.

Link to comment

e, da. taj deo oko centralne stanice je kao nekakav diznilend za dzibere. tek kad se odmaknes od tog dela grada (ili iz tog grada) shvatis da lokalci zapravo i nemaju obicaj da duvaju na ulici. ali zbog svega opisanog, utrecht mi je nekako miliji - ima sav sharm holandske urbane kulture, a turistima je potpuno nepoznat.

Link to comment

Teli smo i u Utrecht, ali ne imadosmo vremena. Tj hteo ovaj ofismejt, inace iz Amsterdama, da nas vodi. Isti taj ofismejt je odlucno odbijao bilo kakvu primisao odlaska u kofisop, u sve u skladu sa stereotipom da lokalce to ne zanima isuvise.

Link to comment
  • 3 months later...

šta da radim kukavna 5 dana u hagu, početkom sledećeg meseca, a da ne uključuje posete vojvodi i ostalim srpskim junacima? kako je u pitanju službeni put, slobodna su mi popodneva, cijenim od jedno 18h. da ponesem kantu farbe, da malam nešto, pa da gledam kako se suši - te da mi to bude zabava ili ima nešto vrijedno gledanja? posle toga mi ne gine amsterdam, al za tamo već znam da će mi biti dosadno. znam kolika je ovo blasfemija, al nikako nisam do sada uspela da naučim da uživam u bogatoj ponudi kofišopova, pa se na to ne ložim (mada ću morati da budno motrim na klince koje vodim - hebena dadilja). jedino se radujem kineskom restoranu oko štajge (jel beše oko štajge?), nikad bolje, a jeftinije klope.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...