Jump to content
IGNORED

SUV- dobri na asfaltu i malo van njega


Zizou

Recommended Posts

A zbog cega su zagadili? Jesu li oni "dzipovi" ili ne?
i sam kazes da i nisu neki "terenci":
Od vecine Americkih SUV i nije za ocekivati da imaju neke velike off-road mogucnosti. Uglavnom su napravljeni zbog prostora.
tako da u neku ruku i jesu za poseban topicevropski "dzipovi"/"terenci" izlaze off roadkod mene ima i lovaca i ljudi koji imaju konje pa im dzipovi stvarno sluze da odu off road.sto sa ovim americkim SUV-ovima kao da i nije slucaj, mozda gresimu svakom slucaju u poslednjih 5 godina ih sve manje i manje vidjam u Evropii pored slabog dolara niko ih vise ovde ne kupuje i garaze se masovno zatvaraju
Link to comment

Cisto sumnjam da recimo VW Touareg ili Porsche Cayenne mogu da urade nesto vise off-road nego recimo Jeep Grand Cherokee ili Ford Explorer.

Edited by Talladega
Link to comment
Cisto sumnjam da recimo VW Touareg ili Porsche Cayenne mogu da urade nesto vise off-road nego recimo Jeep Grand Cherokee ili Ford Explorer.
da ste se zaustavili na ta dva pomenuta mozda ne bi bilo primedbi na razvoj diskusijeovako mozemo da kacimo i Citroen Picasso sa tim americkim SUV-ovima
Link to comment
da ste se zaustavili na ta dva pomenuta mozda ne bi bilo primedbi na razvoj diskusijeovako mozemo da kacimo i Citroen Picasso sa tim americkim SUV-ovima
da dopunimo troll, onda može i škoda Roomster.
Link to comment

Izraz ''Džip'' neki shvataju doslovno kao vozilo veoma velikih terenskih mogućnosti, ali većina ''običnog naroda'' pod tim podrazumeva svaki automobil koji ima pogon na sva 4 točka i povišenu karoseriju od tla. I meni je žao što je tako, ali to bi bilo to. Možete naći gomilu tekstova u kojima se džipovima nazivaju ti već pomenuti američki, kao i recimo Toyota RAV, Hyundai Santa Fe i slični kojima su terenske mogućnosti ipak veoma ograničene. Gde je granica? Često puta je teško odrediti. Zato ćemo ih ostaviti tu. Mini, maxi i ostali vanovi u to ne spadaju.

Link to comment

Ako zivis recimo u California ili Arizona, stace ti 4x4? Zato dosta kompanija i nudi 4x2 kao standard i 4x4 kao opciju. I to kupci vole jer oni kojima ne treba 4x4 ga i ne kupuju i ustede nekoliko hiljada dolara.

Link to comment

Izvini, nije nista licno ali vozilo koje nema pogon na svim tockovima (da ne pominjem blokadu diferencijala i redukciju) zaista nema sta da trazi na topiku koji se zove "dzipovi" koji je na nasem jeziku sinonim za terensko/ofroud vozilo.

Link to comment
Ako zivis recimo u California ili Arizona, stace ti 4x4? Zato dosta kompanija i nudi 4x2 kao standard i 4x4 kao opciju. I to kupci vole jer oni kojima ne treba 4x4 ga i ne kupuju i ustede nekoliko hiljada dolara.
ziva istina...., drugaru pre par godina doterali Lincoln Navigator sa zadnjom vucom....
Link to comment
Izvini, nije nista licno ali vozilo koje nema pogon na svim tockovima (da ne pominjem blokadu diferencijala i redukciju) zaista nema sta da trazi na topiku koji se zove "dzipovi" koji je na nasem jeziku sinonim za terensko/ofroud vozilo.
Jel smatras Lincoln Navigator za terenca? Ja sam imao u planu da ga kupim pre nekoliko godina i kome god sam pokazao sliku u Srbiji - svi su ga nazvali dzipom (sto po tvojoj definiciji ispada da je Navigator terenac). Tako da mi nemoj pricati te price da u Srbiji "dzip" se odnosi samo na "terenca" jer znamo obojica da se odnosi i na obicnog SUV. Ljudi u Srbiji ce reci i za Wranglera i za Navigatora da je dzip, zar ne?Vidim ja da tebi najvise smeta sto su oni Amerikanci tako da necu vise pisati o njima jer ne zelim da izazivam svadju. Edited by Talladega
Link to comment
Talladega, mozes li reci u cemu je razlika izmedju obicnog Blazera i onog na kom pise K5,odnosno sta to znaci?
Chevrolet je koristio Blazer ime na nekoliko modela.Jedan od njih je bio S-10 Blazer koji je bio mali SUV zasnovan na malom Chevrolet S-10 pickupu. Proizvodio se od 1983 do 2005.800px-1998-2005_Chevrolet_S-10_Blazer.jpgDrugi je bio K-5 Blazer koji je bio napravljen na platformi velikog Chevrolet C/K pickupa. Proizvodio se od 1969 do 1994.794px-P5250034.JPGI na kraju, tu je Chevrolet TrailBlazer koji se proizvodi od 2002. On nema nista zajednicko sa pickupima.800px-06-08_Chevrolet_TrailBlazer.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...