Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

2 hours ago, Ivo Petović said:

Kad ti Dežulović napiše ovakav nekrolog, nema tu šta da se priča. I kad te Sobin pozove i podrži u trenutku kad te napadne nacoška bulumenta, opet tu nema priče.

 

Jedno lično zapažanje - ta ekipa Jugoplastike mi je verovatno najdraža sportska ekipa ikada, obožavao sam ih, naravno, pre svega zbog Kukoča koji je bio nešto najbliže sportskom idolu što sam imao kao klinac. Zbog toga mi je mnogo, mnogo drago što se ispostavilo da su svi ti momci bili prilični normalci. Sobin i Radja su bili Mosorovi drugari, a to je teška Partizanština, za Kukoča se zna, a mislim i da Peras i Tabak nikad nisu lupetali nacoške gluposti. I sa ove "druge strane", mada ima svakakvih likova, nikad neke mračne izjave i postupke nisam čuo. Nekako mi je baš drago zbog toga, teško bi mi palo da je bilo drugačije.

nije da je preterano bitno, ali Radja je bio prilican tudjmanovac:

 

croatian-president-franjo-tudjman-poses-

Link to comment

sve je to 1 protokol.

radja ne znam da je bio nekakav extremista. kod hrvata su najvise kenjali stojko, arapovic, drazen a sa ove nase strane ne znam ko je od kosarkasa kenjao o politici.

 

Link to comment

Kakav ojađeni Rađa nacionalni ekstremista... Kad je počela igranka, primio je Sretenovića kod sebe u Rim i javno izjavljivao kako mu je taj Srbin najbolji prijatelj. :1945_flag_yu: Čak i u njihovom tisku. Dražen je bio više nego korektan, na stranu što su naši novinari izmišljali koješta i pripisivali mu.

Kod nas je PSD od 1995. godine nakon svake medalje obavezno naglašavao kako je to velika pobeda za naš narod, ali i za tzv. Republiku Srpsku. Lažna Pička Ćelava je, u svom uobičajenom maniru glupandera, navodio kako mu je idol Veljko Milanković i divi se herojstvu Vukova s Vučjaka.    :s_d:

Pomoćno osobljeTM u nacionalnim timovima je svoj opskurni igrački doprinos nadoknađivalo nacionalističkim odronima mozga. Onog malo što su ga i imali. Kod njih Arapović, ovde Saša Obradović.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Božo Crveni said:

Ih, samo dvi čovika...                  :fantom:

Naša kompletna reprezentacija došla da celiva skut Balkanskom kasapinu.     

 

207016_screenshot-13-1000x0_orig.jpg


Slobo nije znao da razlikuje picke celave. 

Ni Dobrosav doduse. 

Link to comment

Radja i Kukoc su bez trunke blama dosli na oprostaj picke celavetm u prepun Pionir, meni to sasvim dovoljno da ih procenim kao ljude.

 

Pricao je Kukoc u nekom od intervjua, vrlo je skakljivo bilo to vreme za sportiste, namecu ti politicku propagandu na grbacu zarad svoje promocije, a ti kao sportista si nesnadjen i nezasticen. Najlakse je njemu bilo da odjebe bilo koga/sta dok je u Americi, ali njegova familija zivi u Splitu i njima ce dezurni lokalni majmuni da kenjaju i zagorcavaju zivot zbog ovoga ili onoga.

  • +1 2
Link to comment

Sve je to teško sitničarenje. I obrazovanije i pametnije je ona histerija očas posla pretvorila u predatore, a mi sad ovde cepamo dlaku ko se sa kim slikao u ime protokola i kakvom su se toponimu posevećivala po neka pobeda. Da ne govorimo o pritiscima (verovatno i ucenama) kojima su bili izloženi.

 

Ipak, ako smo već isukli patke, meni deluje da ovi iz Jugoplastike (naročito Rađa), sa najvećom lakoćom neofašizmom brišu patos i sa najvećom lakoćom pominju bliskost sa saigračima i trenerima iz Srbije. Bez obzira što to u Splitu svakako nailazi na otpor više nego bilo gde drugo.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Božo Crveni said:

 

Kod nas je PSD od 1995. godine nakon svake medalje obavezno naglašavao kako je to velika pobeda za naš narod, ali i za tzv. Republiku Srpsku.

 

Bez ikakve namere da glumim advokata PSD-u, samo se seti gde je on rođen.

Link to comment

I Savić je Prekodrinac, pa nije imao takva začepljenja. Sa druge strane, Deki Tomaš je gromoglasno s balkona zapevao kako se Njofra peče...    :isuse:

Na SP 2010 skoro kompletna linija naših visokih igrača je imala mesto rođenja na prostoru NDH (Kosta, Mačvan, Savan i Novica), ali su pre, za vreme i posle utakmice s Rvackom bili gospodština.

Link to comment
10 minutes ago, kralj said:

Paaaaa?

 

Daj nemoj molim te. I da si mu advokat, daleko bi ste dogurali sa tom argumentacijom :D

Pa pogledaj svoj prethodni post gde si u prvom pasusu sve lepo objasnio.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...